Mondeo mk3 3.0 V6 RS - najmocniejsze w Polsce - 240+ KM

T, 17.05.2010, 22:14 « poprzedni - następny »

hashenty

Ja bym sobie na Twoim miejscu pyknął cały wydech od wysokości kolektora w takim przekroju, w jakim chcesz. Końcówki też będziesz miał takie, jak Ty chcesz. Lepiej od gotowca moim zdaniem albo sztukowania zrobić custom.

weksla

uważam że tylko customowy jest godny uwagi
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Bajek

A jakbyś do Ultera przedzwonił, może tam Ci coś pomogą dobiorą?
Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

Cinkciarz

zrób sobie taki wydech jak ja mam albo Wilhelm przynajmniej customowo go słychac ;)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

eng

A Kleber ma zaciski od Focusa? Hmm nie wiedziałem.

T

Cytat: hashenty w 12.11.2010, 18:18
Ja bym sobie na Twoim miejscu pyknął cały wydech od wysokości kolektora w takim przekroju, w jakim chcesz. Końcówki też będziesz miał takie, jak Ty chcesz. Lepiej od gotowca moim zdaniem albo sztukowania zrobić custom.
Tylko koszty, koszty. Porządnie zrobiony wydech to ze 3 tys. ;)

« Dodane: 14.11.2010, 13:48 »

Cytat: Bajek w 12.11.2010, 23:25
A jakbyś do Ultera przedzwonił, może tam Ci coś pomogą dobiorą?
Za daleko mam do nich. ;)

« Dodane: 14.11.2010, 13:48 »

Cytat: Cinkciarz w 13.11.2010, 16:36
zrób sobie taki wydech jak ja mam albo Wilhelm przynajmniej customowo go słychac ;)
Te Wasze są jak dla mnie za głośne. :stupid:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

Nie sa głosne to zalezy gdzie bo w środkku nic nie słychać o czym przekonała sie nie jedna osoba a na zewnatrz .......customowo :D
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

T

16.11.2010, 16:23 #292 Ostatnia edycja: 16.11.2010, 17:59 by badger
Cytat: Cinkciarz w 14.11.2010, 14:30
Nie sa głosne to zalezy gdzie bo w środkku nic nie słychać o czym przekonała sie nie jedna osoba a na zewnatrz .......customowo :D
Ale ja bym wolał, żeby i na zewnątrz był cichy. Ew. na wolnych mógłby być jakiś delikatny bulgot. Generalnie chodzi mi o to, żeby wydech "działał" i był przy tym możliwie najcichszy. W zasadzie to auto i tak jest głośne na zewnątrz, jak przycisnę to i teraz się ludzie oglądają. ;)

...a dzisiaj Mondolot jakby odzyskał werwę. Może wydech mu się trochę odetkał? Wrażenie takie, jakby na wysokich obrotach przybyło ze 20 koni. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Cinkciarz

Cytat: Tomasz w 16.11.2010, 16:23
Wrażenie takie, jakby na wysokich obrotach przybyło ze 20 koni. ;)

Może ci się tylko wydaje :evil:
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

weksla

a kiedy swap??, W OGÓLE kiedy efekt finalny?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: weksla w 16.11.2010, 19:35
a kiedy swap??, W OGÓLE kiedy efekt finalny?
Silnik już prawie jest. Niedługo będzie w aucie. Pozostaje jeszcze ten nieszczęsny wydech. :/

Ostatnio udało mi się zdobyć te ostatnie wałki ST200, pasujące do mk3 plug and play (dzięki klusek). Kupiłem je trochę w ciemno, ale okazało się, że to właśnie ta, rzadka seria. No i teraz mam dylemat, czy składać silnik na wałkach ST200 czy ST220. Te z ST200 teoretycznie powinny być "ostrzejsze", ale nikt póki co nie sprawdził na hamowni jaki jest efekt takiej modyfikacji w praktyce...

« Dodane: 17.11.2010, 01:09 »

Cytat: Cinkciarz w 16.11.2010, 19:14
Może ci się tylko wydaje :evil:
Jestem pewien, że nie, nawet brzmi inaczej, tak jak kiedyś. ;)

« Dodane: 17.11.2010, 17:43 »

Nowy nabytek:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

KLUSEK

Cytat: Tomasz w 17.11.2010, 17:43
dzięki klusek

:) Będę się chwalił, że miałem swój udział w najmocniejszym MK3 :P

T

Cytat: KLUSEK w 21.11.2010, 11:00
:) Będę się chwalił, że miałem swój udział w najmocniejszym MK3 :P
Oby ten projekt w ogóle powstał...

Przejechałem kilka tys. km z nowym zawieszeniem i hamulcami. Auto prowadzi się świetnie i hamuje równie dobrze. Zachęca niestety do głupich manewrów i jeżdżenia slalomem między autami. No i oczywiście przez ten miesiąc padło kilka kolejnych "drobiazgów".

- Przed zmianą jakieś łożysko dawało o sobie czasem znać, ale działało ok i mechanik nie mógł namierzyć które to. Teraz wyje praktycznie bez przerwy, muszę pilnie wymienić.
- Od czasu do czasu (powiedzmy raz na tydzień) dało się wyczuć lekki luz gdzieś w przednim zawieszeniu, teraz czuć go bez przerwy.
- Z tyłu też nie jest do końca dobrze...

Czyli kolejne rzeczy idą do wymiany. Eh...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Za ostro się jeździ panie kolego:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

gorilla666

no jak sie zawias usztywi to sie wjo dookola  z lekka usmierca.....czyli to co lekko niedomagalo  dokonalo zywota ciut szybciej niz ze zawiasem standardowym  :)  moze pora pomyslec nad poliuretanem  :D  ale zreszta jak wali to napewno łaczniki  8)
Adam  603-78-75-73