Mondeo mk3 3.0 V6 RS - najmocniejsze w Polsce - 240+ KM

T, 17.05.2010, 22:14 « poprzedni - następny »

SAGAL

chodzi mi  na jako długość mam zostawić gumę
Ford Mondeo Kombi ST220
Ford Mondeo Mk 5 hachback

T

Cytat: SAGAL w 02.02.2016, 00:02chodzi mi  na jako długość mam zostawić gumę
Masz przecież punkty orientacyjne na zdjęciu. :) Centymetr w tą czy w tamtą nie ma żadnego znaczenia. To było zrobione na oko. W ST220 wyciąłbym w ogóle całą uszczelkę przy podszybiu, bo tam cewka jest z przodu silnika. Zresztą zastanawiam się, czy nie zrobić tego u siebie, bo z tego co zauważyłem dzisiaj, nie ma żadnego problemu z deszczem.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Ostatecznie zdecydowałem się na usunięcie całej uszczelki z podszybia. Zdemontowałem też osłony kielichów. Ale nie wiem czy nie założę ich z powrotem, bo w miejscach styku z metalowymi profilami starły przez lata trochę lakier i wygląda to umiarkowanie estetycznie. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

I powiem tyle -- to był bardzo zły pomysł. Paradoksalnie usunięte tylko boczne części uszczelki dają znacznie lepszy efekt. Wróciłem więc do poprzedniej wersji zakładając w centralnej części przednią uszczelkę. Różnica jest naprawdę wyczuwalna. Zarówno podczas jazdy jak i po zatrzymaniu się, jeśli dotknie się ręką kolektora dolotowego.

Także panowie z Mondeo mk3 -- nie usuwajcie całej uszczelki przy podszybiu, tylko ew. tak, jak to pokazałem na pierwszym zdjęciu. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Nie pisałem nic o aucie, bo w zasadzie nie było o czym. Jedyna "awaria" z ostatnich miesięcy dotyczyła zaślepki lewego xenonu. Jutro będzie nowa.

Kupiłem też kilka kosmetyków, żeby ogarnąć wnętrze po zimie, myślę, że zrobię to w najbliższym tygodniu.

Od paru miesięcy szukam następcy, ale póki co niewiele z tego wychodzi. Kryteria mam takie -- choć trochę szybsze, nowsze, jakaś fajna marka mile widziana, ale nie jest to warunek konieczny. No i niestety. Totalnie nic nie ma. W każdym razie w Warszawie i okolicach (w grę wchodzi jeszcze Łódź), bo po Polsce w poszukiwaniu auta jeździć mi się nie chce...

« Dodane: 09.04.2016, 16:14 »

Zapomniałbym -- chciałbym AWD lub RWD. Dla odmiany. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

TAM

Cytat: Tomasz w 09.04.2016, 16:13Zapomniałbym — chciałbym AWD lub RWD. Dla odmiany
No to nadal jest do odstąpienia w Warszawie nowy Focus RS...

T

Przekracza budżet. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

TAM


T

Nie! Zaraz bym ją zaczął tuningować. :)

Jeśli chodzi o Forda, to najbliżej byłoby mi do Focusa RS (pomimo FWD), ale przez problemy dostępnością mk3, mk2 przez ostatni rok bardzo podrożały i ich ceny wydają mi się trochę przesadzone (szczególnie, że pewnie mocno spadną jak mk3 wreszcie się pojawią na ulicach).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Przy okazji wiosennego mycia (na zdjęciu w trakcie) wrzuciłem inną konsolę środkową:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Jest to czarna konsola ST220 wypolerowana dodatkowo na wysoki połysk i wzbogacona o zegarek ze srebrnymi wskazówkami i chromowaną ramką oraz chromowane uchwyty nawiewów. Kupiłem ją bardzo dawno, ale wymagała drobnej regeneracji i dopiero teraz znalazłem na to czas.

Chyba lepsza niż srebrna. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

IMHO zdecydowanie lepsza - jakos nie przepadam za polaczeniem alu i jasnej tapicerki, a do tego alu plus drewno i moje odczucia sa bardzo mieszane...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Mam dwie wiadomości — dobrą i złą.

Zacznę od złej. Jest taka, że historia auta się niestety zakończyła. Z jakiegoś powodu doszło do pęknięcia tulei cylindrowej (prawdopodobnie wada materiałowa, bo w silniku brak śladów przegrzania). Biorąc pod uwagę rzadkość występowania takiego defektu w tych silnikach jedyną sensowną, moim zdaniem, metodą naprawy byłoby kupienie używanego bloku i wyremontowanie go, a następnie złożenie wszystkiego od nowa. Biorąc pod uwagę fakt, że i tak myślałem o zmianie auta zdecydowałem, że nie będę tego robił.

I teraz dobra wiadomość. Wszystkie części tuningowe z auta będą do kupienia. Począwszy od elementów silnika (łącznie z głowicami) i osprzętu (dolot, wydech itd.), poprzez zawieszenie, hamulce, a skończywszy na pakiecie stylistycznym i atrakcyjniejszych elementach wnętrza. Odpowiednie ogłoszenia umieszczę wkrótce w naszej giełdzie.

W przypadku wielu elementów to będzie praktycznie jedyna metoda kupienia ich — wiele z nich nie jest już praktycznie dostępnych, a niektóre zostały zmodyfikowane (poprawione) specjalnie z myślą o moim aucie.

Nie w ten sposób wyobrażałem sobie dalsze losy mojego samochodu (szczególnie, że kompletnie nic nie zapowiadało awarii), więc mam nadzieję, że przynajmniej co fajniejsze części z niego wzbogacą inne, ciekawe projekty.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yayko

To nie ciekawie :/
Na graty wiecej może dostaniesz niż jak byś całość sprzedał :)

olo

No nie mogę się doczekać co to będą za rarytasy. Choc nie wiem czy coś jeszcze upchnę u siebie , już chyba wszystko założyłem co było w Mondkach.

Franek