Mondeo mk3 3.0 V6 RS - najmocniejsze w Polsce - 240+ KM

T, 17.05.2010, 22:14 « poprzedni - następny »

custom

WET SANDING - koreczki i płatki polerskie np Flexipads Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/flexipads-zestaw-korek-platki-do-wycianania-rys-i5555632923.html
potem polerowanie
Ten element był raczej lakierowany i ślad po obwodzie zostanie

T

Element nie był na pewno lakierowany, sprawdzaliśmy ostatnio całe auto czujnikiem grubości lakieru. Natomiast niestety wychodzi chyba na to, że ptasie odchody wyżarły całą warstwę bezbarwną. Po wyschnięciu wygląda to tak:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Czy w ogóle jest szansa, że da się to jakoś sensownie poprawić bez lakierowania?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

custom

lakier bezbarwny w sprayu - dwuskładnikowy - matowanie - lakierowanie w miejscu braku bezbarwnego - matowanie - polerowanie
lub
najlepiej lakierowanie.

bardzo dziwne że miałeś tak rozległą kupę ptasią i uszkodziła tylko bezbarwny - w moim doświadczeniu 13 lat na działach blacharskich w ASO pierwszy raz widzę tak obszerne zniszczenie a są to powszednie zgłaszane reklamacje lakiernicze.

MAG

No jesli to jest tak jak wyglada - czyli ze odlazla warstwa klaru, to nie innej opcji tylko dac do lakiernika, a on nasienie sam klar na te powierzchnie.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Cytat: custom w 21.09.2015, 15:09bardzo dziwne że miałeś tak rozległą kupę ptasią i uszkodziła tylko bezbarwny - w moim doświadczeniu 13 lat na działach blacharskich w ASO pierwszy raz widzę tak obszerne zniszczenie a są to powszednie zgłaszane reklamacje lakiernicze.
Nie wchodząc nadmiernie w niesmaczne szczegóły -- ten ptak miał chyba rozwolnienie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Wychodzi na to że była mega kupa. A ja Tomasz tewż mam coś takiego na swoim, że schodzi mi klar w jednym miejscu, ale raczej to nie po kupie :)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

tango

Raczej to przypadlosc fordowska, u mnie zlazi klar z calego prawie zderzaka przedniego i wyglada podobnie.
Walczyl juz z tym vtec i nic nie wskoral niestety pomimo, ze podpieral sie gwarancja.
Ja to ignoruje, jak cos przegne przodem to sie zrobi przy okazji a moze jakis klient sie trafi delikatnie na przod ?
Jak nie to i tak IMHO to tylko kosmetyka :)

T

Z mojego auta klar nigdzie nie złaził. To co widzicie na zdjęciach to dokładnie obszar po delikatnym zmyciu miękką gąbką ptasiej kupy. Wierzcie lub nie. :)

Dzisiaj jadę do zakładu smart-rapair żeby zorientować się, co z tym można zrobić.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

No i niestety -- jedyna opcja to lakierowanie. I to obu drzwi. W poniedziałek odstawiam auto do lakiernika.

Jakiś pech -- najpierw jedna strona, teraz druga.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Auto już polakierowane, ale usuwany jest inny problem. Mianowicie spaw w kolektorze MSDS pękł w miejscu na łączeniu 3-1 (pomiędzy rurami). Został już naprawiony i teraz czekamy na uszczelki. Do końca tygodnia auto powinno być w pełni sprawne.

Nieszczelność była naprawdę niewielka i w żaden sposób nie wpływała na osiągi, ale wprawne ucho mogło ją usłyszeć. :)

Przy okazji okazało się, że bandaże termoizolacyjne naprawdę dają radę. W miejscu tej nieszczelności nie było żadnego wypalenia, dopiero po odwinięciu okazało się co i jak. Tłumikarz był natomiast zaskoczony bardzo dobrym stanem bandaży. A wszystko dlatego, że po owinięciu zostały zaimpregnowane lakierem wysokotemperaturowym, czego większość osób nie robi.

« Dodane: 06.10.2015, 18:51 »

Foto po naprawie:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Jak widać nie zostało zaspawane tylko pęknięcie, tylko zrobiony cały nowy, porządny spaw. :)

« Dodane: 06.10.2015, 18:54 »

PS Ta powłoka, którą widać na kolektorze, to ceramika + ślady po taśmie termoizolacyjnej. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Kolektory pomalowane, na nowo owinięte (niestety nie mam fotek, bo nie ja to robiłem) i silnik znowu brzmi aksamitnie. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Mam nadzieję, że to już koniec złej passy. Tak czy siak, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo dzięki kolumnie i ptakom auto zyskało nowy lakier na obu stronach i chyba nigdy nie wyglądało tak dobrze jak teraz. ;)

Hamowanie tak dobre chyba też nigdy nie było -- DS 2500 z przodu i Yellow Stuff z  tyłu naprawdę dobrze się ze sobą zgrały. Bardzo polecam ten zestaw do Mondeo każdemu, kto chce mieć naprawdę fajne hamulce. Szczególnie pozytywnie zaskoczyły mnie YS, które kupiłem tylko dlatego, że na tył nie ma żadnego wyboru do tego auta, jeśli chce się założyć lepsze klocki. Okazało się, że mają bardzo podobną charakterystykę do DS 2500.

Co jeszcze? Auto zaliczyło badanie na SKP. Badanie trwało długo i mechanik był bardzo zaskoczony idealnym stanem technicznym samochodu. :)

A co do kolektora. Nie wiem, czy to autosugestia, czy też ta nieszczelność była już od jakiegoś czasu (tylko na tyle mała, że jej nie słyszałem, a ostatnio się powiększyła), ale różnica subiektywna po naprawie kolektora jest bardzo wyraźna. Korci mnie, żeby jeszcze raz zhamować auto, ale nie wiem czy znajdę czas. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Hamuj ale najlepiej u Heka :)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T


yayko