Mondeo mk3 3.0 V6 RS - najmocniejsze w Polsce - 240+ KM

T, 17.05.2010, 22:14 « poprzedni - następny »

weksla

czyli przychodzi to sprzęgiełko i montujesz wszystko do kupy. W końcu
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

RSSSS

Cytat: Tomasz w 27.09.2010, 15:31
No i nic z tego sprzęgła nie wyszło. Miało być w dwa tygodnie, a po czterech nadal nie wiedzieli nawet kiedy będą w stanie mi je wysłać. Dzisiaj zamawiam więc Gripforce Stage 2. Spiek to chyba jednak przesada. To znaczy dla mnie mogłoby być, ale nikt potem tego auta ode mnie nie kupi. ;) Mam nadzieję, że dojdzie w miarę szybko i będę mógł poskładać wreszcie te wszystkie graty do kupy.

Sprzęgło będzie takie:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Teoretycznie wytrzymuje 390 KM/470 Nm. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć biorąc pod uwagę cenę, no ale mi daleko do tych wartości, więc chyba da radę.

Jak nie będzie dawało to wyślesz do Radzikowskiego i "300zł później" już będzie!
Focus RS mk2 370PS i 512NM
Focus RS mk1 330PS i 440NM

"Hamulce są dla tchórzy"

T

Cytat: RSSSS w 02.10.2010, 17:38
Jak nie będzie dawało to wyślesz do Radzikowskiego i "300zł później" już będzie!
Radzikowski (zakład, nie człowiek, bo chyba gadałem z kim innym) zniechęcił mnie do siebie telefonicznie, ale jak nie będzie dawało rady to nie będę miał wyboru i pozostanie ta opcja. Ale myślę, że powinno być ok, bo górna granica tego co będzie u mnie po swapie jest daleko od teoretycznej wytrzymałości tego sprzęgła. Chyba aż tak bardzo nie ściemniają w folderach. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

RSSSS

Cytat: Tomasz w 02.10.2010, 18:06
Radzikowski (zakład, nie człowiek, bo chyba gadałem z kim innym) zniechęcił mnie do siebie telefonicznie, ale jak nie będzie dawało rady to nie będę miał wyboru i pozostanie ta opcja. Ale myślę, że powinno być ok, bo górna granica tego co będzie u mnie po swapie jest daleko od teoretycznej wytrzymałości tego sprzęgła. Chyba aż tak bardzo nie ściemniają w folderach. ;)

Z Radzikowskim się nie gada, wrzucasz sprzęgło do kartonu, obok kartkę z mocą i momentem auta i wysyłasz! ;-)
Focus RS mk2 370PS i 512NM
Focus RS mk1 330PS i 440NM

"Hamulce są dla tchórzy"

T

Cytat: RSSSS w 02.10.2010, 18:07
Z Radzikowskim się nie gada, wrzucasz sprzęgło do kartonu, obok kartkę z mocą i momentem auta i wysyłasz! ;-)
Mam jeszcze drugie sprzęgło (używka z ST200), może to sobie przygotuję "na zapas". ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Lukasz-no1

Cytat: RSSSS w 02.10.2010, 18:07
Z Radzikowskim się nie gada, wrzucasz sprzęgło do kartonu, obok kartkę z mocą i momentem auta i wysyłasz! ;-)
Prawda

Cytat: Tomasz w 02.10.2010, 18:15
Mam jeszcze drugie sprzęgło (używka z ST200), może to sobie przygotuję "na zapas". ;)
A czemu nie :D
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/?id=24&ial=298 :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/zdjecia-uzytkownikow/z,ford-focus-ii-st225 :]

T

Dzisiaj przyszła do mnie paczuszka z takim czymś:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Podróż ze stanów zajęła jej tylko ok. 10 dni. Sprzęgło wygląda bardzo dobrze. Zobaczymy, czy się sprawdzi.

Niestety okazało się, że na zaciski z Focusa ST225 zamontowane w Mondeo mk3 nijak nie wchodzą felgi 16". :/ Czeka mnie więc niespodziewany zakup większych felg i opon. :/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

Cytat: Tomasz w 11.10.2010, 21:39
Dzisiaj przyszła do mnie paczuszka z takim czymś:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Podróż ze stanów zajęła jej tylko ok. 10 dni. Sprzęgło wygląda bardzo dobrze. Zobaczymy, czy się sprawdzi.



jakie fajne talerze ...
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Lukasz-no1

Okładziny na pełnych nitach to będzie trzymać,
no chyba że okładzina puści a nity zostaną :D

Pozdro
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/?id=24&ial=298 :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/zdjecia-uzytkownikow/z,ford-focus-ii-st225 :]

T

Auto od jakiegoś czasu stoi już u mechanika (pierwszego z trzech do których trafi). Jeśli chodzi o zawieszenie to do wymiany były tylko tylne łączniki stabilizatora. I to właśnie one odpowiadały za stukanie z tyłu. Tego się zresztą spodziewałem. I niech ktoś mi teraz powie że Mondeo ma słabe zawieszenie.

Niestety tak jak wspominałem powstał problem z hamulcami. Okazało się, że po założeniu większych zacisków od ST225 nie da się zamontować żadnego z moich dwóch kompletów felg 16". Czyli mam w tej chwili 9 zbędnych felg 16" i 13 niepotrzebnych opon 16". Niestety sprzedaż zacisków/tarcz/klocków nie bardzo wchodzi w grę, bo sporo bym na tym stracił i nadal miał niesprawne hamulce. Kupiłem więc felgi 18" z przyzwoitymi oponami letnimi. Myślicie, że zima będzie śnieżna? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

auchim

poka poka fele, kurcze słabo że nie wchodzą 16" ale dobrze że pożałowałem kasy i nie kupiłem zacisków od foki :)

T

Cytat: auchim w 13.10.2010, 16:17
poka poka fele
Takie coś:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm


Cinkciarz

Weksla ma takie tyle ze na lato ;) są rewelacyjne podoba mi sie ich wzór
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

KLUSEK

Najladniejsze jakie byly w MK3 :)