Mondeo mk3 3.0 V6 RS - najmocniejsze w Polsce - 240+ KM

T, 17.05.2010, 22:14 « poprzedni - następny »

T

Odebrałem dzisiaj auto. Nowe sprzęgło działa idealnie. Wychodzi na to, że prawdopodobnie problem leżał wcześniej w kole zamachowym.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Jest pytanie do osób bardziej obeznanych ode mnie w sztuce lakierowania plastików.

Otóż wymyśliłem sobie, że wrócę do konsoli z trenda, którą przez chwilę miałem (wzór a la szczotkowe alu). Dlaczego? Chyba drewno na kierownicy i na konsoli to jednak za dużo tego dobrego, a poza tym ta srebrna konsola wygląda bardzo fajnie z moim jasnym wnętrzem. Myślałem jednak, żeby nadać jej połysk warstwą klaru. Testowałem to na kawałku innej konsoli, zmatowiłem ją lekko papierem 1000 i pokryłem cienką warstwą lakieru. Niestety, szczególnie na brzegach, warstwa się nie trzyma, powstają takie charakterystyczne nierówności, nie wiem jak je nazwać. I tu pytanie -- czy pokrycie takiej konsoli klarem w taki sposób, żeby zachować wzór aluminium (czyli nie używając np. podkładu do plastiku) jest w ogóle możliwe, a jeśli tak, to jak to zrobić?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

custom

Zrób zdjęcie i wrzuc jak to wygląda po bezbarwnym

T

Cytat: custom w 09.03.2015, 16:46Zrób zdjęcie i wrzuc jak to wygląda po bezbarwnym
Zrobię jak będę w garażu.

--

Nagrałem filmik, jak auto brzmi z zewnątrz. Daje jakieś wyobrażenie, chociaż, niestety, gdy auto przejeżdża blisko kamery robi się mocny przester.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=Gz3715v8D5k
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

qualin

Czym Ty zes to nagrywal? kalkulatorem? 240p w czasach 4K :P

T

Oryginał jest w full-hd, chodziło mi o dźwięk. 240p wystarczy. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

qualin

10.03.2015, 13:40 #1326 Ostatnia edycja: 10.03.2015, 13:41 by qualin
Nie wystarczy bo wrzucajac w takiej marnej jakosci dzwiek tez jest mocno skompresowany i brzmi z dupy :P
Wrzuc w normalnej jakosci i zobaczysz, ze slychac roznice ;)

T

Nie przesadzajmy, trochę tylko wysokie tony przycina.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

qualin

Nie takie troche :)

Dobra nie robie juz OT
Brzmi nie najgorzej, ale do dzwieku jaki mialem w Alfie 156 sie i tak nie umywa :P Jezeli chodzi o dzwiek V6 to ciezko pokonac silnik busso :)

T

Pokaż jak brzmi to 156. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

qualin

Poszukaj na youtube bo ja mam antyczne filmiki na których raz,  że prawie nic nie widać to też niewiele słychać :P

T

Szukałem, ale na wszystkich brzmi dość "cienko" -- za dużo tam wysokich tonów, jak dla mnie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

qualin

Faktycznie jakies dziwne te filmiki. Mi chodzi o dzwiek samego silnika, nie wydechu. Jak sie alfe depnelo to silnik darl sie jak dusza zakonnicy gwalcona przez samego diabla :P
Ja mam tylko takie filmidla niestety
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=eETdGcbg_-U
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=au94OBHd8JE

T

Dość specyficzny dźwięk, jak na V6, pewnie specjalnie tak dolot stroili.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

qualin

10.03.2015, 15:39 #1334 Ostatnia edycja: 10.03.2015, 15:41 by qualin
Bo sam silinik bardzo specyficzny :) Tu masz krotka historie tworcy jak i samego silnika: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fiergloo.blog.pl/2013/01/09/v6-busso/
Ja zakochany bylem od pierwszego depniecia gazu. Jeszcze nie slyszalem tak fajnie gadajacej V6tki na zywo. Pamietam jak kolega przyjechal Mondeo mk3 2.5 v6 to parsknalem smiechem bo nie bylo nawet czego porownywac jezeli chodzi o dzwiek, a tym bardziej osiagi :)