Mondeo mk3 3.0 V6 RS - najmocniejsze w Polsce - 240+ KM

T, 17.05.2010, 22:14 « poprzedni - następny »

T

Cytat: weksla w 02.09.2010, 12:17
ul. Jesiotrowa zadupie straszne
Eh, zła strona Warszawy. Ale może się kiedyś wybiorę. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Klocki Ferodo DS/Premier (na tył nie ma niestety DS-ów) i tarcze Zimmermann.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

weź to w końcu do kupy złóż:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Cytat: weksla w 06.09.2010, 14:36
weź to w końcu do kupy złóż:)
Jeszcze sprzęgło nie przyszło. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

Wczoraj dokończyłem boczki:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wyglądają jak seria... i o to chodziło. ;) Dodatkowo skończyłem czyścić z lakieru te panele szyb we wszystkich drzwiach i lekko je zmatowiłem. Wyglądają teraz mniej więcej tak jak seryjnie polakierowane, ale nie będą już obłazić.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

Cytat: Tomasz w 06.09.2010, 14:37
Jeszcze sprzęgło nie przyszło. ;)

to składaj bez sprzęgła  :evil:

Bajek

A nie myślałeś tych głośników jakoś przemodelować, bardziej na środek samochodu?
Np użyć tych trójkątów z dziurami na sterowanie? Wtedy głośnik nie byłby lepiej ułożony?
Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

T

Cytat: Bajek w 18.09.2010, 08:19
A nie myślałeś tych głośników jakoś przemodelować, bardziej na środek samochodu?
Np użyć tych trójkątów z dziurami na sterowanie? Wtedy głośnik nie byłby lepiej ułożony?
Na zdjęciu tego nie widać, ale tweatery same w sobie mają regulację. Są skierowane mniej więcej na lusterko wsteczne czyli z grubsza tak jak trzeba. Przy wykorzystaniu trójkątów od sterowania lusterek nie da się ich skierować tak jak należy, tweatery grają wtedy bezpośrednio na słuchacza co powoduje, że kierowca słyszy tylko lewy, a pasażer tylko prawy i nie ma żadnej sceny dźwiękowej.

Zresztą zobacz, że w mk4 tweatery są fabrycznie skierowanie dokładnie tak samo jak u mnie czyli też mniej więcej na lusterko:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

Cytat: Tomasz w 18.09.2010, 09:43


Zresztą zobacz, że w mk4 tweatery są fabrycznie skierowanie dokładnie tak samo jak u mnie czyli też mniej więcej na lusterko:



i gra to tragicznie ... tak słysząłem wiec wiem ;)

scena w tym przypadku jest zdecydowanie za nisko , podobnie zrobili w focusie mk3
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Cytat: wojoo w 18.09.2010, 09:56
scena w tym przypadku jest zdecydowanie za nisko , podobnie zrobili w focusie mk3
Ale żeby była wyżej to trzeba by zamontować tweatery wyżej (pewnie na słupkach), a nie kierować je z trójkątów na słuchacza.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

Cytat: Tomasz w 18.09.2010, 09:59
Ale żeby była wyżej to trzeba by zamontować tweatery wyżej (pewnie na słupkach), a nie kierować je z trójkątów na słuchacza.

zgadza sie, natomiast w mk4 mondeo i mk3 focusie tweetery nie sa praktycznie w ogole ukierunkowane (czy to w strone sluchacza czy nawet na lusterko) i grają bezposrednio na siebie
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Cytat: wojoo w 18.09.2010, 10:07
zgadza sie, natomiast w mk4 mondeo i mk3 focusie tweetery nie sa praktycznie w ogole ukierunkowane (czy to w strone sluchacza czy nawet na lusterko) i grają bezposrednio na siebie
Nie przyglądałem się, na zdjęciu wyglądają na skierowane na lusterko. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Bajek

W sumie najważniejsze pytanie, czy dla Ciebie poprawiła się jakość dźwięku? Jak tak to najważniejsze :)

Ja się u siebie zabieram od roku do zmiany audio:)
Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

T

Cytat: Bajek w 18.09.2010, 11:53
W sumie najważniejsze pytanie, czy dla Ciebie poprawiła się jakość dźwięku? Jak tak to najważniejsze :)
Szczerze to stacjonarne audio jest moim hobby od czasów liceum i jestem osłuchany z klockami wartymi kilka moich Mondeo, więc raczej żadne car audio mnie nie zachwyci, a już na pewno nie takie za 500 zl. ;) Udało mi się jednak zrobić coś co gra w taki sposób, że da się posłuchać jakichś płyt bez odruchów wymiotnych, czego seria zdecydowanie nie umożliwiała. :evil:

Jest to właściwie chyba trzecia wersja tej mini-instalacji. W pierwszej użyłem tylko mat polimerowych, a tweatery były właśnie w tych trójkątach od lusterek. Nie grało to zbyt dobrze, bo bas był mocno podbarwiony, a wysokie tony było słuchać praktycznie tylko z lewej strony. Obecnie są maty polimerowe, maty stp standard i pianka akustyczna, a tweatery w "płaskich" trójkątach. Daje radę. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

T

No i nic z tego sprzęgła nie wyszło. Miało być w dwa tygodnie, a po czterech nadal nie wiedzieli nawet kiedy będą w stanie mi je wysłać. Dzisiaj zamawiam więc Gripforce Stage 2. Spiek to chyba jednak przesada. To znaczy dla mnie mogłoby być, ale nikt potem tego auta ode mnie nie kupi. ;) Mam nadzieję, że dojdzie w miarę szybko i będę mógł poskładać wreszcie te wszystkie graty do kupy.

Sprzęgło będzie takie:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Teoretycznie wytrzymuje 390 KM/470 Nm. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć biorąc pod uwagę cenę, no ale mi daleko do tych wartości, więc chyba da radę.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club