Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Mondeo MK3 TDDi

auchim, 17.05.2010, 19:40 « poprzedni - następny »

auchim

diesel panie diesel :P miałem ostatnio trochę problemów z ładowaniem, car audio jakies tam jest a w planach rozbudowa także woltomierz się przyda
właśnie szukam jakiegoś mocowania na słupek na 3 wskaźniki z czasem jakiś dojdzie nie wiem jeszcze co

z mocą to nie wiem, w nic nie celuje zobaczę co wyjdzie nawet jak dojdzie turbo to program na pewno nie będzie robiony na maxa nie chcę za bardzo go wysilać bo jak nie patrzeć to już staruszek

wilhelm

błotniki z ST pasowały p&p? Co z nadkolami, zwykłe różnią się czymś od tych STkowych?

« Dodane: 10.11.2010, 19:08 »

I jak udało ci się dorwać tą listwę łączącą grill i zderzak? Dużo tego macie w anglii? :evil:

auchim

błotniki p&p, nadkola są inne, z ta listwą to nie wiem czy jest tylko w st czy też w poliftowych, jak Ci trzeba mogę poszukać, ja dorwałem od razu cały pakiet z stka, listwa była przykręcona do zderzaka tak samo jak blachy:P do tej pory został mi ręczny i kierownica do wstawienia

Ry2y

Cytat: Lukasz-no1 w 10.11.2010, 18:06
Budziki Fajne ;] wnerwia w nich tylko to że przy uruchamianiu słychać pisk (do obejścia)

Pisk można wyłączyć :)

auchim

wskaźniki podłączone, na razie w kubkach dołączonych do nich. Znanbyłem mocowanie na 3 wskaźniki ale się okazało że strasznie dużo z tym rzeźbienia, kiedyś się za to wezmę na razie zostaje taka prowizorka :P

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://img819.imageshack.us/img819/534/6xt0.mp4
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://img683.imageshack.us/img683/708/di6.mp4

co do dźwięku to na razie jest ok, 2 dni mam dopiero podłączone :D, da się go wyłączyć tak samo jak ustawić 3 kolory podświetlenia albo przyciemnić

Ry2y

Wyszło na prawdę super! Wygląda to na tyle fajnie, że zastanowiłbym się czy nie zostawić ich w tych kubeczkach :)

auchim

dzięki Ry2y za 'how to' montaż poszedł mi naprawdę sprawnie, tylko zamiast ciągnąć wężyk do kabiny zostawiłem go w komorze silnika a przedłużyłem i przeciągnąłem przewody do czujnika.

Ry2y

Cytat: auchim w 24.11.2010, 20:38
dzięki Ry2y za 'how to' montaż poszedł mi naprawdę sprawnie,
Ciesze się że komuś pomogło

Cytat: auchim w 24.11.2010, 20:38tylko zamiast ciągnąć wężyk do kabiny zostawiłem go w komorze silnika a przedłużyłem i przeciągnąłem przewody do czujnika
Twój pomysł jest w sumie dużo wygodniejszy :) Ja tak miałem przeciągnięty wężyk do kabiny, bo we wcześniejszych analogowych wskaźnikach trzeba było doprowadzić wężyk do samego zegara...

auchim

montaż IC wymusił modyfikacje chwytaka powietrza, stary mimo że też nie oryginalny się nie mieścił  :]

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




auchim

no to jestem świeżo po hamowni, wypluło 154.1KM @ 3414 i 368.6Nm @ 2346 temperatury są jakie są więc wyniki traktuje z przymrużeniem oka, chociaż z airteckiem na pokładzie nie powinny chyba aż tak bardzo odbiegać od rzeczywistych
No  i teraz pytanie co dalej... hybryda, czy dać sobie spokój i zapodać wreszcie finalnego wirusa, cały czas jeżdżę na boxie jak NA RAZIE. Jeśli hybryda to jak to będzie i czy w ogóle będzie chodziło bez strojenia na boxie? oczywiście nie cały czas ale czy takie tymczasowe rozwiązanie ma sens?

wojoo

Cytat: auchim w 23.12.2010, 15:56
no to jestem świeżo po hamowni, wypluło 154.1KM @ 3414 i 368.6Nm @ 2346 temperatury są jakie są więc wyniki traktuje z przymrużeniem oka, chociaż z airteckiem na pokładzie nie powinny chyba aż tak bardzo odbiegać od rzeczywistych
No  i teraz pytanie co dalej... hybryda, czy dać sobie spokój i zapodać wreszcie finalnego wirusa, cały czas jeżdżę na boxie jak NA RAZIE. Jeśli hybryda to jak to będzie i czy w ogóle będzie chodziło bez strojenia na boxie? oczywiście nie cały czas ale czy takie tymczasowe rozwiązanie ma sens?

po zrobieniu hybdyry nie powinienes jezdzic na boxie moim zdaniem ... hybryda powinna jezdzic tylko i wylacznie na sofcie zrobionym pod nią
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Cytat: auchim w 23.12.2010, 15:56
no to jestem świeżo po hamowni, wypluło 154.1KM @ 3414 i 368.6Nm @ 2346 temperatury są jakie są więc wyniki traktuje z przymrużeniem oka, chociaż z airteckiem na pokładzie nie powinny chyba aż tak bardzo odbiegać od rzeczywistych
Bardzo ładny wynik, szczególnie jak na TDDI.

Cytat: auchim w 23.12.2010, 15:56
No  i teraz pytanie co dalej... hybryda, czy dać sobie spokój i zapodać wreszcie finalnego wirusa, cały czas jeżdżę na boxie jak NA RAZIE. Jeśli hybryda to jak to będzie i czy w ogóle będzie chodziło bez strojenia na boxie? oczywiście nie cały czas ale czy takie tymczasowe rozwiązanie ma sens?
Jak hybryda to i strojenie. Inne podejście moim zdaniem nie ma sensu, nawet jak auto będzie jakoś tam jechać. Masz w ogóle przepływomierz?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

auchim

23.12.2010, 16:10 #42 Ostatnia edycja: 23.12.2010, 17:53 by auchim
Tomasz tak przepływka jest, wojoo kto Ci tą hybrydę w końcu wystroił?

zobaczę może po świętach jeszcze raz wskoczę się zhamować stożek przydało by się już wyczyścić a filtr paliwa siedzi już chyba coś ok 2 lat :P

wersja zimowa 16" alu i brak zaślepek na progach
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


T

Wersja zimowa nie wygląda wcale tak źle, na pewno ten wzór jest ładniejszy niż mój obecny. Mam zresztą też takie felgi tylko nie wchodzą na zaciski. :/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

fajnie fajnie wygląda:) i jak na tddi 115ps to naprawdę bardzo dobry wynik. mało który 115 tdci może się takim pochwalić. Myślisz że airtec dodał Nm??
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps