Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Mondeo MK3 TDDi

auchim, 17.05.2010, 19:40 « poprzedni - następny »

eng

Recaro konkret ;) Co ten fotel pasażera taki pokiereszowany?

auchim

dobry jest, czepiasz się  ;D
matę obciążeniową kiepskim klejem potraktowałem i się tak zrobiło :/
Naprawi się jak będę maty grzewcze podłączać, akurat z pasażera wyciągnąłem tą matę bo "ktoś" ;) mi powiedział że z płynną regulacją maty nie pójdą i muszę szukać on/off, trochę kombinowania i się okazało że się jednak da  ::)

eng

Hmm...i jak powalczyłeś coś z tymi matami? Ja sam muszę do swojego domontować matę grzewczą do fotela kierowcy :P

auchim

nie jakoś się nie mogę i nie chcę za to zabierać, ciepło jest pewnie to poczeka bliżej zimy  :P

auchim

po ponad miesięcznym urlopie zabieram się trochę za furę.
Do końca roku do zrobienia:
-hamulce przód (tarcze albo cały zestaw od Focusa ST)
-IC
-K&N Apollo
-podłączyć grzanie foteli, składanie i podświetlanie lusterek
-full serwis, wszystkie płyny filtry i oleje
-wymiana przedniej szyby

na początek gałka od Focusa wypatrzona u enga  ;) i rura Forge do turbo
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




T

Cytat: auchim w 07.08.2010, 17:39
-K&N Apollo
Dlaczego akurat Apollo? Pytam z ciekawości.

Cytat: auchim w 07.08.2010, 17:39
-wymiana przedniej szyby
To chyba jakaś plaga w mk3. Ja już mam drugą i też się w zasadzie nadaje do wymiany.

Cytat: auchim w 07.08.2010, 17:39
na początek gałka od Focusa wypatrzona u enga  ;)
Engałka? :wojoo:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

auchim

chce spróbować po prostu jakiegoś zamkniętego filtru, jest na rynku sporo różnych zestawów CAI więc jeśli polecasz coś innego to wezmę pod uwagę :)ale w prawie wszystkich swoich samochodach używałem różne filtry K&N  więc raczej będzie Apollo  :D

z szybami to na prawdę coś jest nie tak, wydają się takie ....jakby miękkie, może przez te ogrzewanie. Nowe ubezpieczenie mam to trzeba wykorzystać  :evil:

ano Engałka  :D taka trochę odpustowa, szkoda że nie skórzana, czy podpasuje wyjdzie w praniu jak wstawię i trochę pojeżdżę

wilhelm

W PZU można ubezpieczyć same szyby bez oglądania, koszt 100 zł za rok. Jak pękła przednia to wymienili mi ją w JAAN Autoglass bezgotówkowo.

T

31.08.2010, 01:48 #23 Ostatnia edycja: 31.08.2010, 02:33 by badger
Masz może jakieś zdjęcie na którym byłoby widać blackeyes z dystansu? ;)

« Dodane: 31.08.2010, 02:33 »

Cytat: auchim w 08.08.2010, 09:01
chce spróbować po prostu jakiegoś zamkniętego filtru, jest na rynku sporo różnych zestawów CAI więc jeśli polecasz coś innego to wezmę pod uwagę :)ale w prawie wszystkich swoich samochodach używałem różne filtry K&N  więc raczej będzie Apollo  :D
Jeszcze BMC DIA rozważ. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

auchim

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



co do BCM nie wiem już chyba zdecydowany jestem na apollo, siedzi już rura Forge niebieska to i by niebieskie apollo podpasowało  :) pozatym K&N wychodzi lepiej cenowo jednak. Zresztą na dniach robie hamulce, później pewnie coś trzeba jeszcze będzie pogrzebać w przednim zawieszeniu także filtr trochę poczeka :(

T

Muszę przyznać, że auto wygląda swietnie. :ufo:

Cytat: auchim w 31.08.2010, 21:09
co do BCM nie wiem już chyba zdecydowany jestem na apollo, siedzi już rura Forge niebieska to i by niebieskie apollo podpasowało  :) pozatym K&N wychodzi lepiej cenowo jednak.
Jest jeszcze jedna opcja. Stożkowy airbox z Contoura SVT i do tego dedykowany stożek K&N. Razem wychodzi jakieś 300 zł. Coś takiego chyba wyląduje o u mnie. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

auchim

05.11.2010, 19:17 #26 Ostatnia edycja: 06.11.2010, 20:25 by auchim
airtec siedzi, fotek z instalacji niestety nie mam, nie ja wstawiałem, ale było ponoć  p&p bez problemów, jutro coś cyknę jak to wygląda. Żadnych zmian nie czuje ale zrobiłem tylko kilka km, nawet nie przejechałem bo wystałem w korkach a i temperatur jakiś wysokich też nie ma.
Jedna rzecz, jak odbierałem furę i wziąłem stary ic to nie wiedziałem co z nim zrobić wsadzić do kieszeni czy do kartonu po airtecu :P


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


ciągnie jakby lepiej przy wyższych obrotach turbo wstaje tak samo jak przed zmianą żadnego laga nie ma
na hamownie wybiorę się pewnie pod koniec grudnia dopiero

weksla

tak jak podejrzewam tak i będzie, w zimie przy obecnych temperaturach nie odczujesz nic:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

auchim

weksla trochę pojeździłem i różnica jest Nm jakby przybyło, no ale może autosugestia... hamownia prawdę powie :)

tymczasem nowe zabawki czekają na montaż
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


woltomierz i doładowanie z nowej serii autogauge angel ring/ stepper motor, peek, 3 kolory podświetlenia do wyboru

Lukasz-no1

Budziki Fajne ;] wnerwia w nich tylko to że przy uruchamianiu słychać pisk (do obejścia)
i jak masz te z guziczkiem to lata i go słychać...
No i po co Ci woltomierz (car audio?), podstawa przy turbo to jak wiadomo,
boost, temperatura i ciśnienie oleju bo jak coś zaczyna się srać to zawsze
według budzików można już wstępną diagnozę postawić.

Pozdro

Ps. w ilee celujesz Powera.... ;]
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/?id=24&ial=298 :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/zdjecia-uzytkownikow/z,ford-focus-ii-st225 :]