Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Mondeo MK3 TDDi

auchim, 17.05.2010, 19:40 « poprzedni - następny »

auchim

no właśnie z airboxa dieslowskiego który mam ciężko będzie wyciąć i zaadoptować, nic jutro pojadę na szrot i może coś się uda znaleźć

T

Jeśli mnie pamięć nie myli, to dieslowski ma wlot pod kątem, więc rzeczywiście się do tego nie nadaje. Z tego od V-ki da się spokojnie wyciąć.

Adapter to jest chyba Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.dokładnie ten.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

te wszystkie filtry K&N, Pipercross i inne stożki dają coś w ogóle w dieslach? ;)

auchim

przy K&N 57i fajny dźwięk to na pewno :) czy coś jeszcze nie był bym pewien... nigdy nie hamowałem swojego na totalnej serii

mocowanie pod przepływke zrobione ze standardowego boxa  8) dzięki podpowiedzi GaBB'a

kupiłem też lotkę na dach/tylną szybę :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://cgi.ebay.co.uk/FORD-MONDEO-MK-3-MK3-WINDOW-SPOILER-ABS-PLASTIC-/160574058357?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2562f5af75


wilhelm

a co ze spryskiwaczem?:D

KLUSEK

Pamiętaj, że musisz teraz twardsze sprężyny z tyłu założyć, bo Ci ta lotka tak dociśnie tył, że obecne nie wytrzymają :P

auchim

Cytat: wilhelm w 08.06.2011, 19:38
a co ze spryskiwaczem?:D

a kiedy swojego ostatnio używałeś??
ja jakieś 2 lata temu a od 1,5 roku i tak nie działa :P

Cytat: KLUSEK w 08.06.2011, 19:43
Pamiętaj, że musisz teraz twardsze sprężyny z tyłu założyć, bo Ci ta lotka tak dociśnie tył, że obecne nie wytrzymają :P

przewidziałem ten problem i już dawno wymieniłem  ;)

Ry2y

auchim, tylko z tym szczelnym dolotem uważaj gdzie będziesz miał wlot. Kumpel sobie taki ładny dolot sprawił w hondzie. Niefortunnie przejechał przez kałużę w koleinie i zassał wodę. Silnik był do remontu.

auchim

dolot do stożka zostawię standardowy. Bardziej się martwię o śnieg niż o wodę, jak robiłem trasę do PL w grudniu to po przejechaniu kilkuset km w śnieżycy stożek z K&N 57i był nieźle zalepiony śniegiem i lodem :/ Będę najwyżej na zimę wstawiał oryginalny łapak powietrza, ten za grillem.

auchim

apollo wstawione

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



wilhelm

i czujesz jakąś różnicę?

auchim

jeszcze nie jeździłem:P  do robienia czegoś przy samochodzie bez browaru się nie zabieram  :]

wilhelm

jak już się przejedziesz to daj znać jak wrażenia dzwiękowe w porównaniu do zwykłego stożka k&n

ja chciałbym u siebie taki świst uzyskać ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=Z294psK_NkA
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.youtube.com/watch?v=sCyKYbG5S2M&feature=related

« Dodane: 16.06.2011, 20:49 »

mam na myśli gwizd turbo po dodaniu gazu a nie przy puszczaniu :D

auchim

wilhelm normalnie ręce opadają, odpuść sobie te blow offy
chcesz słyszeć lepiej turbo to rób wydech albo spróbuj jak będzie bez wygłuszenia maski. Ja u siebie w mondeo jego nie zdejmowałem, bo w TDDi klekot i tak wszystko zagłuszy, ale w pugu Hdi bez wygłuszenia było naprawdę fajnie słychać świst turbiny.
Dźwięk fajniejszy przy 57i ale jak nie patrzeć gorące powietrze z silnika zbyt dobrze nie może wpływać na osiągi w przypadku otwartego stożka

z Apollo byłem zadowolony ale pojawiło się kilka wad konstrukcyjnych których nie przewidziałem :stupid: i chwilowo mam z powrotem wstawione 57i :P

T

Cytat: auchim w 16.06.2011, 23:49ale pojawiło się kilka wad konstrukcyjnych których nie przewidziałem
Jakich? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club