Schemat podłączenia klimatronika z przedliftowego na poliftowy

eng, 17.05.2010, 12:47 « poprzedni - następny »

eng

Witam.

Zamieszczam schemat podłączenia klimatronika przedliftowego na poliftowy.

Do schematu należy dopisać jeszcze 2 rzeczy.

Po pierwsze:

Plug No 539b (White Plug) FACELIFT      

PIN 9 i 10 - do tych pinów trzeba dołączyć czujniki temperatury nagrzewnicy. Można je kupić na allegro. Bez nich klimatronik działa jednak są problemy z ustawieniem temperatury.

Po drugie:

Plug No 539b (White Plug) FACELIFT      

PIN 14 musi zostać w tym miejscu co jest a PIN 25 w czarnej wtyczce musi po prostu zostać zmostkowany z tego PINA.

Oto schematy:

Czarna wtyczka

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Biała wtyczka

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Jakby ktoś miał jakieś pytania można śmiało pisać.

W odległej przyszłości ja lub weksla zamieścimy opis wraz ze zdjęciami co należy zrobić żeby mieć klimatronikia poliftowego w przedliftowym mondeo. Od razu uprzedzam, że jest to drogie, pracochłonne - ale warto ;]

Pozdrawiam

eng

weksla

Dokładnie jak Napisał Engu, sprężymy się i zrobi ktoś ten opis. Sprawa pracochłonna ale warto:)
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

walus90

to pytanie jak drogie :P i kiedy fotki bo bedę chciał zmienić a nie mam pojęcia od czego zacząć :P
każdej mordzie dobrze w FORDZIE!!!! hahaha :D

weksla

Oj koszta sa spore, trzeba mieś coś około 1000zł
Poza tym roboty tez trochę, najgorsze to przemiana wtyczek klimatronica i cięcie konsoli.
opis się zrobi, kwestia czasu:)
Jak masz zamiar robic to najpierw skompletuj potrzebne częsci
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

eng

A jest ich trochę:

1.Środkowa konsola poliftowa - i tu ważne kupujesz konsolę pod dane radio...czyli jeżeli Sony to konsolę do Sony jeżeli Blaupunkt to do Blaupunkta jeżeli Denso to pod Denso jeżeli 6000CD to pod 6000CD...jak będzie chwila to postaram się wrzucić fotki konsol.

2. Bebechy do tej konsoli czyli: ramka zegarka wraz z guzikami awaryjne/podgrzewanie szyb tył przód; panel klimatronika - i tu też ważne - trzeba liczyć się z tym, że panel może być uszkodzony ew spalony....ten element dosyć często ulega uszkodzeniu np. podczas rozładowania akumulatora (nie wiem czemu tak się dzieje)

3. Dolne plastyki od tunela. Składają się na nie 4 elementy. Boczki które idą przy nogach, plastyk który jest jakby obudową drążka zmiany biegów oraz nakładka na ten plastyk maskownica, która z kolei ma ten sam kolor co ramka od zegarka - I TE CZĘŚCI nie mogą pochodzić z anglika bo nie pasują.

4. Poliftowy kubek gdyż ten nasz nie pasuje do tej nowej konsoli.

5. Żeby estetycznie wyglądało to dobrze przydałoby się mieć też boczne kratki nawiewów z chromem.

Co do przeróbek to trzeba postępować zgodnie ze schematem. Wtyczki od klimatronika są takie same przed i po lifcie. Wtyczka od zegarka jest taka sama. Wtyczki od awaryjnych są inne i podobnie od podgrzewania szyb. Tutaj trzeba podpinać zgodnie z kolorami kabli które w obu wtyczkach są takie same...później napisze o tym więcej...

Problem może pojawić się w autach do 2002 r. Awaryjne mogą nie działać bez wymiany GEMU. Nie potwierdzam tej wersji ale może się okazać, że podczas podpinania awaryjny nie będzie działać poprawnie.

Wtyczki od ESP i otwierania klapy są inne ale zakładam, że zostawi się guziki z przedliftowej wersji...po co je zmieniać? Są owszem innego koloru ale jeżeli zostawimy klapkę kubka przedliftowego i pozostałe guzki też poliftowe to zaoszczędzimy trochę kasy a nie widać żadnej różnicy.

PÓKI co tyle tak na szybko mi przychodzi do głowy.

weksla

No Eng wypisał chyba wszystkie potrzebne rzeczy. Nie zapomniał o dodatkowych czujnikach do klimatronika (choć niby bez nich tez działa)
Tu masz 2 zdjęcia na których widać jak została docięta konsola i widać mniej więcej spasowanie elementów: Tak to wyglądało u mnie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

walus90

hmm więc troszkę kasy trzeba mieć ale warto :) więc zacznę kompletować części powoli :)
każdej mordzie dobrze w FORDZIE!!!! hahaha :D

mawerik

Cześć Wszystkim.
Fajna sprawa .Myślę....że duże grono właścicieli mondeo mk3 chciałoby przerobić sobie klime z manual na klimatronik.
Od 120 dni nikt nic nie pisze.
Jestem w trakcie przrobki........pomagają koledzy z forum.
Odwagi a nam się uda.W kupie siła.

eng

mawerik napisz jakie masz z tym problemy a jakoś znajdziemy rozwiązanie.

mawerik

Dzieki za zaineresowanie.
Jutro zrobie/ rachunek sumienia/ posprawdzam wtyczki czy dobrze przelozylem.
Spisze kolory.Brakuje mi w białej wtyczce pinów 2,16,18 a wedlug mojej skromnej wiedzy,
pin 2 i 16 idzie do czujnika tęp.,a pin 18 do czujnika nasłonecznienia.
Jutro zrobie remament i będę wiecej wiedział

« Dodane: 09.03.2011, 18:24 »

Czesc.
Nie sprawdzałem w aucie gdyż wysiadł akumulator.
Czarna wtyczka--wydaje się być w porzadku ,brak pinu 15.
Biała wtyczka--mam 3,5,6.
Zostało wolnych pinów
1.czarno-biały
2.fioletowo-biały
3.biało-zielony
4.zielony lub zielono - NIE WIEM.
Wszstkich pinów powinno być ,czarna kostka 18 pinów z przeniesienia i 3 z białej kostki.
Biała kostka 6 pinów z przeniesienia i 2 piny z czrnej,czyli 29 pinow.Ja mam 27,jak to wszystko poskładać ????


weksla

a 2 puny od dodatkowych czujnikow nawiewu?
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

opiolagrzegorz

witam kazdy pisze jak przepiac z manualnej na klimatronik
a napisze ktos jak przepiac klimtronik na polifta

bagsik86

Witam. Ja też chciałbym wiedzieć jak przepiąć klimatronik przed na poliftowy.

kondi06

siema,
dałoby radę odświeżyć schematy lub zdjęcia

DARIO2182

Cytat: eng w 17.05.2010, 12:47
Witam.

Zamieszczam schemat podłączenia klimatronika przedliftowego na poliftowy.

Do schematu należy dopisać jeszcze 2 rzeczy.

Po pierwsze:

Plug No 539b (White Plug) FACELIFT      

PIN 9 i 10 - do tych pinów trzeba dołączyć czujniki temperatury nagrzewnicy. Można je kupić na allegro. Bez nich klimatronik działa jednak są problemy z ustawieniem temperatury.

Po drugie:

Plug No 539b (White Plug) FACELIFT      

PIN 14 musi zostać w tym miejscu co jest a PIN 25 w czarnej wtyczce musi po prostu zostać zmostkowany z tego PINA.

Oto schematy:

Czarna wtyczka

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Biała wtyczka

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Jakby ktoś miał jakieś pytania można śmiało pisać.

W odległej przyszłości ja lub weksla zamieścimy opis wraz ze zdjęciami co należy zrobić żeby mieć klimatronikia poliftowego w przedliftowym mondeo. Od razu uprzedzam, że jest to drogie, pracochłonne - ale warto ;]

Pozdrawiam

eng

Witam
Jestem na etapie przekladki panela srodkowego w ford mondeo mk4 na poliftowy. Zastanawia mnie czy panel klimatronika bedzie dzialal bo wtyczki pasuja. Czy Panu sie udalo ?

Dziekuje za odowiedz