Instrukcja przerobienia lamp xenonowych na bi-xenonowe

nokitel, 19.10.2010, 17:52 « poprzedni - następny »

T

Xenon nie dość, że pobiera mniej mocy, to jeszcze ma większą sprawność, więc siłą rzeczy ciepła generuje sporo mniej. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

Powiem wam że ta soczewka "w porównaniu" robi wrażenie :D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

T

Tylko trzeba pamiętać, że wielkość soczewki ma duuużo mniejsze znaczenie niż się wydaje...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

No tak, ale to jest cały zespół soczewka przesłona odbłyśnik. Jeszcze tylko żarnik można zmienić, żeby poprawić świecenie...
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

NeroN

Z czego to soczewa ?

Żarniki chyba takie same są.
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

Ry2y

Audi Q7, czyli już sprawdzone podobno, ale jendros chyba zmieniał żarniki na inne niż d2s...
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

NeroN

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/soczewki-bi-xenon-d1s-d2s-d3s-oryginal-valeo-nowe-i2163971407.html

Te dwa kabelki to od przesłony długich ?

FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Tam w ogóle nie ma żarników -- w palniku xenonowym świeci łuk świetlny (to tak w kwestii formalnej). A co do palników, to naprawdę warto je wymienić, jeśli swoje już przejechały. Z czasem palnik świeci coraz słabiej, co trudno zauwazyć podczas normalnej eksploatacji bo dzieje się to stopniowo, ale po wymianie na nowe poprawa jest drastyczna. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

NeroN

Palniki, czepiasz się ;P

A jakiś różnice między D2 D3 D4 w świeceniu są ?
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Na stronach producentów kiedyś dotarłem do informacji, że jakieś różnice niby są, ale nie znam szczegółów.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Ry2y

Widziałem też ostatnio, jaka różnica jest po regeneracji odbłyśnika w oryginałach mondeo. Poza tym mam w domu 2 pary soczewek oryginalnych i jedna para soczewek nie jest przeźroczyste tylko jakby mleczna. Zajrzę do lampy i zerknę czy to brud na wewnętrznej stronie soczewki czy coś nie tak ze szkłem. Zresztą już w kilku mondeo widziałem, że te soczewki były nie przejrzyste.
Mondeo 2.0 TDDi: Hybrydowe turbo GT18/20 | Decat | Większy intercooler | Bilstein & Eibach Pro Kit | Wskaźniki: Turbo + Volt | K&N 57i | Black eyes
Aktualny wynik: 152KM i 370Nm by Heko

nokitel

Cytat: NeroN w 27.02.2012, 22:06
Palniki, czepiasz się ;P

A jakiś różnice między D2 D3 D4 w świeceniu są?

Jeżeli weźmiemy dokładnie takie same modele żarnika do porównania tylko z innymi "indeksami" to w świeceniu nie zobaczysz żadnej różnicy.

jedros1

Na pewno Warto zmieni? oryginalne ksenony. Ró?nica w ?wieceniu ogromna

linkgrabber

mam pytanie: do czego mocujecie maskownice z tourana, laguny czy jakąś dorabianą? Do tych uchwytów co jest oryginalna czy do tej bi-xenonowej soczewki?

NeroN

Ja właśnie jestem na temacie zakłądania Bixenów z E60 i maskownic z Tiguana (trochę małe są ale przezyję).

Kurde, wczoraj próbnnie odpaliłem jednego Bixena... świeci lepiej jeen niż obydwa Xenony ori z MDO :)


Ja przyklejam do soczewki - dobrze że przypomniałeś - klej musze kupić :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]