Dwumasa i sprzęgło - przed wyborem

GaBB, 18.10.2010, 21:12 « poprzedni - następny »

weksla

odświeżę trochę temat, mianowicie napiszcie mi proszę jakie są objawy padającej dwumasy. Te najbardziej popularne i te mniej, nie wiem czy u siebie przypadkiem sie tego nie doszukuję, ale mogę się mylić i mam takową nadzieję:D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Terkot po wciśnięciu sprzęgła, walenie przy zasprzęglaniu, pewnie coś jeszcze.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

terkotu przy wciśnięciu sprzęgła nie mam wcale, natomiast przy ruszaniu na 1 i bardzo niskich obrotach z małą ilościa gazu poniżej powiedzmy 1500obr/min słyszę walenie, tłuczenie nie wiem jak to nazwac, gdy dam więcej gazu i ruszam z wyższych obrotów to jest ok.
Zauważyłem to stosunkowo niedawno, przedtem tak nie było, przynajmniej ja tego nie słyszałem
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wilhelm

podobno stukanie przy gaszeniu bez wciśniętego sprzęgła to objaw zużytej dwumasy.

weksla

nigdy nie gaszę bez wciśniętego sprzęgła. tego objawu też nie mam
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Adelajda

Tydzień temu wymieniłem caaały komplet  :D

Poleciał mi wysprzęglik, rozleciał się na kawałki, pedał wpadł i koniec...
Płyn się rozlał na skrzynię.

Objawy dwumasy to terkot (większy na zimnym silniku) i masaż lewej stopy kiedy trzymasz ją na pedale.

U mnie wysprzęglik dawał ni to piski, ni to zgrzyty, np przy redukcji nawet bardzo delikatnej.

Piszczał piszczał aż szlag go trafił.

wojoo

Sprawdzałeś czy mocowanie rury IC ci się nie urwało ? taki właśnie objaw miałem przy dodawaniu gazu pomiędzy 1500-1900 obr
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Adelajda

Cytat: weksla w 04.07.2011, 23:10
bardzo niskich obrotach z małą ilościa gazu poniżej powiedzmy 1500obr/min słyszę walenie, tłuczenie nie wiem jak to nazwac, gdy dam więcej gazu i ruszam z wyższych obrotów to jest ok.
Zauważyłem to stosunkowo niedawno, przedtem tak nie było, przynajmniej ja tego nie słyszałem

Zaczyna się dwumasa kończyć..
Zrób mu test, zagaś go bez wciśniętego sprzęgła.
Jak zatelepie i będziesz miał to co na niskich obrotach, dwumasa.

wojoo

Cytat: weksla w 05.07.2011, 00:10terkotu przy wciśnięciu sprzęgła nie mam wcale


jeśli nie masz przy wciśniętym sprzęgle to pewnie jednak nie to :/
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

wilhelm

Cytat: weksla w 04.07.2011, 23:25
nigdy nie gaszę bez wciśniętego sprzęgła. tego objawu też nie mam

ja też, ale ostatnio zgasiłem na próbę i coś stukało. w aucie ze zdrową dwumasą nic nie stuka, swoją drogą będziesz wsadzał to z transita?:)

GaBB

My już Sławku rozmawialiśmy o objawach więc więcej nie dokładam poza umierającym od sypiącej dwumasy rozrusznikiem :P

Cytat: wilhelm w 05.07.2011, 00:54swoją drogą będziesz wsadzał to z transita?
Teraz już nie trzeba kombinować :P Valeo zrobiło dedykowany do mk3 tdci zestaw z jednomasowym kołem...
Tylko nie znam nikogo kto by to założył jak na razie - produkt dość świeży :)
-----
Pozdrawiam,
Marcin

wilhelm

to transitowe wydaje mi się mocniejsze ;)


weksla

hmm u mnie nic nie wali jak gaszę bez sprzęgła i drgań na sprzęgle tez nie mam, jak zapale na zimnym ze sprzęgłem wciśniętym to też po bucie mnie nie masuje. To może się pocieszę:D
Wojoo gadaj co to za mocowanie rury bo nie bardzo wiem o czym gadasz.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

T

Weksla, zobacz jak jest zbudowane dwumasowe koło zamachowe. W zależności od uszkodzenia nie muszą wcale wystąpić wszystkie objawy.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

zgadza się ze nie muszą, ale niestety nie jestem i podejrzewam że nikt nie jest na tyle fachowcem, że zdiagnozowałby po objawach co poszło w całym układzie, bo może to być np sam docisk
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps