Dwumasa i sprzęgło - przed wyborem

GaBB, 18.10.2010, 21:12 « poprzedni - następny »

T

Cytat: Lukasz-no1 w 19.10.2010, 20:11
Ściągnąć, zapakować, wysłać (Radzikowski) a 1200-1500pln dalej już będzie montaż.
Chyba, że jednak coś nie wyjdzie i będzie demontaż i odsyłanie. ;) Zresztą z tego co wiem Radzikowski nie zajmuje się obecnie regeneracją kół dwumasowych.

Cytat: Lukasz-no1 w 19.10.2010, 20:11
Opcja druga allegro/otoczak7 przerobi każdy dwu-mas na jedno-mas,
pozostaje dobrać docisk i tarcze do tego i się cieszyć.
Robiłem u Otoczka koło zamachowe (lite). Wszystko poszło sprawnie i wygląda ok. Jak działa to jeszcze nie wiem, okaże się niedługo.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

W poszukiwaniu informacji o zmianie dwumasy na sztywne koło znalazłem następny temat, który rozwiał wszelkie wątpliwości ;)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.stdrivers.co.uk/forum/showtopic.php?fid/88/tid/15955/

można zastosować sprzęgło i sztywne koło zamachowe z Transita 06-

potrzebne części to:
1x 1476856 wysprzęglik (Release Bearing Mondeo 2.2TDCi)
1x 1463032 koło zamachowe (HD Single Flywheel Transit)
8x 1128791 śruby (HD Flywheel Bolts)
1x 1544677 / 1444555 sprzęgło (HD Clutch Assembly Transit)

Gość jeździ na tym setupie już ponad rok i nic złego się nie działo, a auto ma ponad 220 koni :)

Przy okazji wymiany sprzęgła też mam w planach wrzucić coś takiego... Co o tym sądzicie?

T

Ja bym wrzucał. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

GaBB

No to rozwiązał się mój problem :P Marcin - wielkie dzięki - to się zbieram do kompletowania tego zestawu :D skoro wyspiarzom działa to u mnie też zadziała :)
-----
Pozdrawiam,
Marcin

wilhelm

Cytat: GaBB w 26.10.2010, 22:40
No to rozwiązał się mój problem :P Marcin - wielkie dzięki - to się zbieram do kompletowania tego zestawu :D skoro wyspiarzom działa to u mnie też zadziała :)

ten gość jest akurat z belgii :evil:, ale to bez znaczenia

daj znać w jakich cenach uda ci się to znaleźć :)

T

Polecam spytać u Jacka z FCP. Ew. Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ford.sklep.pl ma niezłe ceny (trzeba zapytać via mail o konkretne części).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Lukasz-no1

Cytat: wilhelm w 26.10.2010, 20:59

potrzebne części to:
1x 1476856 wysprzęglik (Release Bearing Mondeo 2.2TDCi)
1x 1463032 koło zamachowe (HD Single Flywheel Transit)
8x 1128791 śruby (HD Flywheel Bolts)
1x 1544677 / 1444555 sprzęgło (HD Clutch Assembly Transit)
Jeszcze śruby do docisku i będzie komplet :D
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/?id=24&ial=298 :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/zdjecia-uzytkownikow/z,ford-focus-ii-st225 :]

GaBB

To muszę poszukać jeszcze czy całość jest plug&play czy nie do końca :)
To jeszcze widać te śrubki do docisku trzeba otropić :)
-----
Pozdrawiam,
Marcin

auchim

nie bardzo rozumiem po co chcecie pozbywać się dwumasy, dochodzicie już z mocami do momentu kiedy nie wyrabia czy robicie takie przebiegi że za rok i tak znowu siądzie?

T

Skoro i tak mają ten element do wymiany to taka modyfikacja jest logiczna, szczególnie, ze kosztuje podobnie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

auchim

no to rozwiąże się jeden problem a dojdą inne, głośniejsza praca i większe wibracje które przy dłuższej eksploatacji moga spowodować większe wydatki

wilhelm

Cytat: auchim w 26.10.2010, 23:45
nie bardzo rozumiem po co chcecie pozbywać się dwumasy, dochodzicie już z mocami do momentu kiedy nie wyrabia czy robicie takie przebiegi że za rok i tak znowu siądzie?

powiedzmy że to pierwsze ;)

« Dodane: 27.10.2010, 00:11 »

robie 15-20k km rocznie

auchim

wilhelm jak to pierwsze to pozazdrościć  :D i sam bym w takim przypadku wywalał dwumas

Oktan

jaki jest numer tych śrub do docisku, o których pisał Lukasz-no1 ???

pytam bo jestem na etapie zmiany sprzęgła ... niestety - dylemat mam czy 2-mas czy 1-mas, ale z racji większej ilości Nm to wolałbym 1-mas
MKIII Ghia-diabelsko czarne
kombi
, bi-xenon+blackeyes, antracytowe 18", Eibach
ProKit+KYB -> -40/30 mm, 183 KM i 485 Nm

Lukasz-no1

Cytat: Oktan w 10.01.2011, 13:07
jaki jest numer tych śrub do docisku, o których pisał Lukasz-no1 ???

ASO...
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/?id=24&ial=298 :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.adrenalinemotorsport.pl/zdjecia-uzytkownikow/z,ford-focus-ii-st225 :]