[Mondeo mkIII] Przykładowe kolory zacisków

Bora, 17.05.2010, 01:15 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Hallo!
Odświeżam temat.
Z uwagi na zniknięcie zdjęć z pierwszego postu (nie wiem nawet jakie zdjęcia tam były) proszę o ponowne wstawienie fotek różnych kolorów zacisków do Mondeo MK III.

Ja akurat mam ST220 5-drzwiowy w srebrnym kolorze (72) i standardowe felgi od tego modelu. Chcę założyć zaciski od Focusa MKII ST 2.5, czyli dużo większe a przez to ładniejsze.

Zastanawiam się czy wstawienie kolorowych zacisków nie będzie trąciło wiochą...
Przy dużych zaciskach (takich od Focusa) kolorowe w sumie powinny dobrze wyglądać, a na pewno lepiej niż przy tych mikroskopijnych standardowych.

Ale jaki kolor będzie fajnie się prezentował przy moim lakierze? Na wstępie narzucają się dwa kolory - czerwony lub żółty. A może jakieś inne? Np. niebieski.
Czy po prostu zostawić zwykłe srebrne...
No jest dylemat.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us
Na zdjęciu oczywiście są te żenujące standardowe tarcze 300mm ze zwykłymi (małymi) zaciskami.
Zdjęcie dodałem aby pokazać mój kolor nadwozia.

Czekam niecierpliwie na Wasze sugestie!
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Ja bym nie malował (i nie malowałem), ew. można odnowić na srebrno. Nawet te z Focusa to nie jest jakiś kosmos wizualny (a tył to już w ogóle), wyeksponować warto byłoby może jakieś markowe, wielotłoczkowe...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

Myślałem o ewentualnym pomalowaniu tylko przodu - Tomasz nasz rację, że tylne zaciski to już całkiem nie nadają się na eksponowanie.

Ale akurat wieloszprychowe felgi z ST220 myślę fajnie mogą eksponować takie przednie zaciski z Focusa...

No sam nie wiem.

Generalnie jestem przeciwnikiem takiego tuningu "na pokaz", ale jakoś te kolorowe zaciski zmuszają mnie do rozmyślań.

Po ostatniej przejażdżce na trasie, gdzie jakiś pacan wyjechał mi z bocznej drogi, a ja z blisko 200km/h musiałem ostro hamować przed nim, to jestem na 100% zdecydowany na wymianę zacisków i tarcz na te z Focusa.
Do tego na pewno dodam przewody w oplocie metalowym.

A więc najważniejsze decyzje już podjęte (upgrade), ale czy bawić się w jakiś kolorek zacisków? Taka wisienka na torcie hamulcowym? Hmmm?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

wilhelm


sseebbaa1

Ziemia do Wilhelma! Lądujemy!

Wróćmy na Ziemię i zajmijmy się właściwymi zaciskami. Ja też życzyłbym sobie takie zaciski z innego samochodu na F, ale trzeba rozważyć nasze realne techniczne możliwości.

Wrzućcie jakieś zdjęcia kolorowych zacisków w Mondeo MKIII.
Pomóżcie rozwiać moje wątpliwości!
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

bishop

 
Cytat: sseebbaa1 w 07.04.2013, 22:30Myślałem o ewentualnym pomalowaniu tylko przodu
Moim zdaniem ten samochód sam się broni wyglądem i nie potrzeba mu już żadnych dodatków kolorowych. Tutaj tylko można by było pomalować na srebrno jak Tomasz pisał.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

Essio

Również proponuje ze smakiem jak koledzy, tj. na srebrno.
Felgi masz z ST220? Mało co będzie widać.
Oberslejzen!

sseebbaa1

Cytat: Essio w 08.04.2013, 13:07Felgi masz z ST220? Mało co będzie widać.
Ale właśnie dlatego, że przez te felgi nie widać dużo tego zacisku rozważałem jego pomalowanie.
Wówczas mogłoby to być takie zasygnalizowanie większych zacisków i tarcz, niż narzucanie się wyglądem zacisku, jak to ma miejsce przy felgach bardziej odsłaniających hamulce.

Nie twierdzę, że pomaluję. Tylko tak sobie głośno myślę. Być może zostawię tak jak mówicie tym bardziej, że raczej będę chciał kupić nowe zaciski, które będą od razu srebrne.

No ale jeszcze myślę i dalej pomocne byłyby jakieś fotki takich kolorowych zacisków od Focusa ST 2.5.
Ma ktoś?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.mondeo-st220.de/galerie/bilder/bild-3315.jpg
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Cytat: sseebbaa1 w 07.04.2013, 22:30Myślałem o ewentualnym pomalowaniu tylko przodu - Tomasz nasz rację, że tylne zaciski to już całkiem nie nadają się na eksponowanie.
Jak pomalujesz tylko z przodu, to będzie wyglądało, jakbyś nie miał tylnych hamulców lub miał tam bębny. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

weksla

Zdecydowanie czerwień:D:D:D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Falubaz 1


weksla

też ładny"D
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps