[Mondeo mkIII] Przykładowe kolory zacisków

Bora, 17.05.2010, 01:15 « poprzedni - następny »

walus90

ja NA RAZIE z moimi nie mam problemów całe szczęście:)
każdej mordzie dobrze w FORDZIE!!!! hahaha :D

wojoo

taki jest wlasie urok hamulców w mondeo :)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

KLUSEK

Ja mam złote zaciski :D
Według mnie fajnie wyglądają :)

Cinkciarz

da sie cos zrobic z tymi hamulcami? moze wymienic płyn i od nowa odpowietrzyc w megane cc mam takie telikatne hamulce ze jak sie przesiade z mondeo i wcisne hamulec to auto staje deba!!!
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

wojoo

w mdo jest tzw progresja - niestety nawet wymiana zaciskow ponoc duzo nie daje (choc zawsze cos) i podejrzewam ze albo abs albo pompa hamulcowa jest odpowiedzialna za ta progresje
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

ABS to nie, raczej pompa. A czy niestety? Kwestia gustu, ja np. to lubię.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

KLUSEK

Jedni lubią, inni nie.
Ja jeżdze zamiennie moim MK2, lub ojcowskim MK3 i już nauczyłem się pamietać ze jak jade "trójką" to musze wcześniej reagować hamownikiem :| ... ta progresja zamiast pomagac dozować siłe, daje uczucie słabej efektywności hamowania.

walus90

ja tam nie narzekam już nauczyłem sie do mojego mk3 :P w sumie w naszym dziadku mk1 hamulec jest całkiem podobny w Audi A2 mojej mamy hamulec jest bardzo podobny do mk3 a w Lagunce mojego taty jest tragiczny lekko naciśniesz a tu samochód staje dęba no i sprzęgło tragiczne strasznie wysoko bierze  xD 
każdej mordzie dobrze w FORDZIE!!!! hahaha :D

T

Mondeo na pewno nie ma złych hamulców. Z przodu ma tarcze 30 mm, a z tyłu 28 mm i do tego duże zaciski. Wiele jeśli nie większość aut tej klasy z tego okresu nie miało takich. Fakt, że działają progresywnie, ale są skuteczne i zupełnie wystarczą do normalnej, nawet dynamicznej jazdy. Jeśli komuś hamulce rzeczywiście hamują słabo (a nie jest to tylko subiektywne wrażenie wynikające z progresji) to warto sprawdzić ich stan, a także jakość klocków i tarcz.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

walus90

zgodzę się z Tomaszem jeśli normalnie się jeździ to hamulce starcza w zupełności :P
każdej mordzie dobrze w FORDZIE!!!! hahaha :D

MAG

Ja planuję, ze w końcu w tym tygodniu zabiorę się za pomalowanie swopich zacisków - i będą one czerwone  :evil:
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

walus90

ja może sie zbiorę żeby lakier kupić :P to chyba najlepszy krok :P
każdej mordzie dobrze w FORDZIE!!!! hahaha :D

eng

Tak ale tylko przeznaczony do zacisków. Nie maluj czasem byle jakim lakierem ze sklepu z farbami.

Cinkciarz

ja mam w domu plakatówki :D mysle ze do zacisków podejdą ;)
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

eng

Lepiej sprawdzi się TIPEX :D