Podlączenie TravelPilot DX w miejsce 6000CD (przedlift)

T, 26.09.2010, 15:26 « poprzedni - następny »

T

Mam obecnie zwykłe radio 6000CD (przedlift) i chcę w jego miejsce podłączyć Blaupunkta (też przedflit). Niestety kable nie pasują, gniazda w Blaupunkcie wyglądają zupełnie inaczej:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



(na dole Blaupunkt)

Wie ktoś z Was jak to zrobić?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

przejsciówke musisz kupic
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

T

Cytat: wojoo w 26.09.2010, 21:32
przejsciówke musisz kupic
No tego się domyśliłem. Tylko jaką? ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

eng

Hm...dziwne, że kable są inne. Niech Sławek o ile ma wrzuci fotki wtyczek które są u niego bo przecież to jego byłe radio.

T

A wiecie może, dlaczego w Blaupunkcie są cztery gniazda, a w 6000CD trzy? Kable też mam trzy. Dwa z gniazd w Blaupunkcie wyglądają jak ISO, ale czy to może być naprawdę ISO?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

GaBB

Ja wiem tyle, ze blaupunkt poza dwoma zwykłymi iso ma 3 gniazda mini-iso ktore mozna spiac w jedno. Bodaj zielone, niebieskie i zielone. Zmieniarka, aux in i out a trzecie to nie wiem :) takze to miejsce nad dwoma zwyklymi iso to na 100% miejsce na wpiecie trzech kostek mini iso
-----
Pozdrawiam,
Marcin

T

Hm... a orientujesz się GaBB które gniazdo może służyć do podpięcia pilota?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

GaBB

Cię proszę bardzo :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/dolkab.htm

na tej stronie poza tym masz wszystko chyba co o kablach w car audio można wiedzieć :)

www.studio24.prv.pl to adres strony główny, ale zeby otwierac poszczegolne z menu to trzeba w nowych kartach...nie wiem czemu
-----
Pozdrawiam,
Marcin

T

Dzięki GaBB, to chyba moje złącze:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Z tego wygląda, że pilot to 10/11/12. Tylko skąd ja teraz taką przejściówkę wezmę, eh. :(
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

GaBB

masz tam tez rozpiski wszystkich fordowskich gniazd w radiach...a kupic kostki iso i mini iso na allegro mozna za bezcen i troche polutować  ;)
-----
Pozdrawiam,
Marcin

T

Jeśli nic nie pomyliłem to wychodzi chyba tak:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



« Dodane: 27.09.2010, 18:28 »

Cytat: GaBB w 27.09.2010, 17:37
masz tam tez rozpiski wszystkich fordowskich gniazd w radiach...a kupic kostki iso i mini iso na allegro mozna za bezcen i troche polutować  ;)
Na elektryce znam się jak na szydełkowaniu. A jedyne co lutowałem to kable głośnikowe. ;) Ale może jakoś sobie poradzę. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

GaBB

Zawsze to łatwiej ze schematem - cieszę się, że pomógł :)
-----
Pozdrawiam,
Marcin

T

Wrzucam jeszcze schematy gniazd w tych dwóch urządzeniach na wypadek gdyby strona z opisami kiedyś znikła:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

bluebob

01.10.2010, 22:04 #13 Ostatnia edycja: 04.10.2010, 20:30 by bluebob
Cytat: Tomasz w 27.09.2010, 17:24
Hm... a orientujesz się GaBB które gniazdo może służyć do podpięcia pilota?

Co do pilota to należy go podłączyć bezpośrednio do radia na mini iso kostka C1. Masa czyli czarny przewód na pin 1, sterowanie zielony przewód na pin 2. U mnie wygląda to tak:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Pilot fabryczny działa perfekcyjnie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.TU macie cały zestaw kostek mini iso wraz z pinami. Ja taki nabyłem i wpiąłem w radio. Chociaż jeśli ktoś nie planuje więcej podłączeń to wystarczy żółta kostka do sterowania pilotem.

PS. Co do mojego problemu z kodem radia to nadal klops. Te schematy zamieszczone wyżej też oglądałem i nic z nich nie wynika. Znajomy sprawdził mi jeszcze w jakiś fordowskich schematach serwisowych i tam było też co innego, że niby stałe +12V na kostkę C1 pin 5. Podpiąłem, ale też kicha.
Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars.
Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG.
Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

winiar188

i co udalo sie podpiac to nowe radio ? ostatecznie czego musiales uzyc zeby to zamontowac ?
Winiar :)