FORD TUNING FORUM - Ford Cougar, Ford C-Max, Ford Escort, Ford Fiesta, Ford Focus, Ford Fusion, Ford Mondeo, Ford S-Max...
FORD TUNING FORUMFORD TUNING FORUM
Korzystając z forum (przechodząc do kolejnych podstron) akceptujesz nasz Regulamin oraz Politykę Prywatności.
W przeciwnym wypadku możesz opuścić forum, ale prawdopodobnie będziesz żałować, więc nie zalecamy tego. :)

Pomoc w sprawie błędów p0174 i p0171 po założeniu decatów zamiast katalizatorów

FORDTUNING.PLCodzienna eksploatacja naszych FordówSilniki benzynowe wolnossącePomoc w sprawie błędów p0174 i p0171 po założeniu decatów zamiast katalizatorów
[1]
GUTOW #0 | 01.07.2019, 22:17
  Nowicjusz

  Witam. Mam problem. Po remoncie silnika wymianie Panewek nowych pierścieni i zrobieniu głowic noi założeniu decatów. Cały czas wybija mi błędy o ubogiej mieszance. Założyłem emulatory obu sond za katalizatorami ale to nie pomogło. Jak jeżdżę to korekty długoterminowe są w porządku ale na wolnych obrotach korekty długoterminowe idą na 25%.Troszkę NIE WIEM jak to ugrysc i potrzebuje waszej pomocy.

  rafalpr1993 #1 | 09.07.2019, 20:05
   Bywalec

   Kolego to pierwsze sondy odpowiadają za regulacje korekt. Te za katalizatorem, które oszukujesz poprzez założenie emulatorów sprawdzają tylko w jakim stopniu są oczyszczane spaliny. Gdyby z nimi coś było nie tak to miałbyś błędy typu „niska sprawność katalizatora etc.”
   Sprawdź jak pokazują pierwsze sondy przed kataliatorem. Jeśli masz lpg to reset kompa i pojeździe tylko na benzynie.

   Zobacz czy nie masz gdzieś nieszczelności. Sprawdź koniecznie podciśnienia.  Skoro idą na 25% to znaczy, ze komputer chce dodać paliwa bo jest go za mało w stosunku do powietrza. A wiec albo nieszczelności i powietrza masz za dużo, lub wtryskiwacze niedomagają(w co wątpie).
   02Franko #2 | 10.07.2019, 12:58
    Nowicjusz

    Póki co, możesz się przestawić na benzyniaka i tak jeździć.

    [1]