Silnik 2.5T Focus ST/ Volvo V50 a Mondeo mk4

pieterr, 03.06.2019, 12:49 « poprzedni - następny »

pieterr

Witam, jestem tu nowy, a piszę bo noszę się z zamiarem kupna kombi z silnikiem 2.5t. Wiem że silnik w Focusie ST i V50 jest taki sam, pytanie czy w mondziaku też jest wszystko to samo (osprzęt, blok itd.) ?? Czy w mondeo występuje ten sam problem z tulejami/blokami co w Focusie ?? Troche mnie to odstrasza, ale jednak chciałbym w końcu R5 Turbo. Dodam, że auto ma być docelowo z LPG, FMIC, wydechem i delikatnym programem na te 260KM.
P.S. na ile wydajne są seryjne turbo, wydech, wtryski ?? Z góry dzięki za pomoc

niachu

Silniki są te same tak więc i problemy z tulejami również, ważne abyś kupił serię lub zmodzone auto z dobrze zrobionym programem i przy tej mocy tuleje nie powinny pękać. Co do chiptuningu jak i wykresów masz oddzielny temat gdzie także były modzone całkiem seryjne silniki: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,2216.0.html

Monti

Jak nie chcesz wzmacniać bloku to 260km max co wytrzyma blok mondeo, w focusach trochę więcej wytrzymuje, okolice 275km a to dlatego ze mondeo jest cięższym autem i silnik jest bardziej obciążony.
Było: Mondeo HB mk4 2.5L, opony 225x35r19 na feldze 19"8,5", zawieszenie gwintowane KW
Jest: BMW f34 328ix M-Pak