FORD TUNING FORUM - Ford Cougar, Ford C-Max, Ford Escort, Ford Fiesta, Ford Focus, Ford Fusion, Ford Mondeo, Ford S-Max...
FORD TUNING FORUMFORD TUNING FORUM
Korzystając z forum (przechodząc do kolejnych podstron) akceptujesz nasz Regulamin oraz Politykę Prywatności.
W przeciwnym wypadku możesz opuścić forum, ale prawdopodobnie będziesz żałować, więc nie zalecamy tego. :)

[Mondeo] 2.5T wycie przy 3500 obr.

FORDTUNING.PLCodzienna eksploatacja naszych FordówSilniki benzynowe turbo[Mondeo] 2.5T wycie przy 3500 obr.
[1]
Dupoid #0 | 10.04.2019, 22:41
  Nowicjusz

  Witam

  Mam takie pytanie, podczas jazdy i tylko przy jeździe na wciśniętym gazie, słyszę z silnika takie ciche ale wysokie wycie w okolicach 3200 - 3700 obr. Po odpuszczeniu gazu ustaje, na luzie też nic nie słychać. Jest to zależne od obrotów a nie od prędkości czy wybranego biegu. Nie jeździłem samochodem ok 3 miesiące, później od razu robiłem rozrząd i teraz nie pamiętam czy stało się to po rozrządzie czy już tak było ale nie zwracałem na to uwagi.

  Zastanawiam się czy to nie wydech albo ten silnik ma po prostu takie dźwięk w tym konkretnym zakresie obrotów.

  Paweł_ST #1 | 14.04.2019, 09:54
   Forumowicz

   Jestem świeżo po wymianie rozrządu i jest cisza.Najlepiej nagraj filmik i wrzuć tutaj,może ktoś coś więcej się wypowie
   Dupoid #2 | 15.04.2019, 19:51
    Nowicjusz

    Na nagraniu tego nie będzie słychać za cicho. Dzisiaj zauważyłem na autostradzie, że jest to dokładnie przy 3500obr. puszczenie gazu, mocniejsze jego dodanie oraz inne obroty - dźwięku brak. Zauważyłem też, że nie jest to od razu po wciśnięciu gazu tylko po ok 1 sek, zastanawiam się czy to czasem nie turbo, albo gdzieś wydech "gra" akurat przy tych obrotach. Jest jeszcze kwestia zmiennych faz, ale tutaj raczej by wywalił błąd. Generalnie to nic się innego nie dzieje z silnikiem. Myślałem, że jak by to było jakieś łożysko, to raczej nie miały by na to wpływu konkretne obroty silnika. Tak jak pisałem wcześniej, na każdym biegu tylko ok 3500obr.
    [1]