Focus st170 by yoseph

yoseph, 20.09.2010, 15:53 « poprzedni - następny »

yoseph

Ej!!!
  bo jeszcze mnie namówisz na wybebeszanie wszystkiego żeby na całej podłodze wyłożyć wszystko równo:)

KLUSEK

Przeciez to tylko 6 śrób, które odkrecasz od podłogi, zeby wyjąć fotel :)

Do dzieła ! :)

yoseph

no tak ale jak już jeden fotel to i drugi co daje 12 śrub:) jeśli miałbym już wymontowane fotele to pasowałoby zdemontować plastiki przy ręcznym i obok wajhy od biegów żeby wyciszyć tunel:) dodatkowo zdjąć tylną kanapę potem wyciągnąć całą tapicerkę...... może na wiosnę:) teraz coraz zimniej na zewnątrz :E

mariost

Witam yoseph. Fajny ten Twoj st-ek. Tak wyposażony jak moj tylko drzwi ma mniej i nie niebieski. Niestety zdjęcia najwcześniej między świętami bo pracuje w dalekiej delegacji a ST "pilnuje" żona. No i wcześniej wypolerować muszę. Jestem w posiadaniu 6 dekielków do tej felgi lecz problem polega na tym że dwa z nich są inne tzn.mają ten sam wygląd i srednice natomiast są jakby głębsze. I teraz nie wiem które są dobre, bo na razie wymontowane z auta, zbadam sprawe przy wymianie na zimowki, ewentualnie 2 niepotrzebne oddam za jakies piwko. Ale to wszystko w swięta. Pozdrawiam

yoseph

No i ubolewam że nie mam niebieskiego, ale ten też jest ok. Temat deklów do felg jest chwilowo przesunięty w czasie bo na zimę mam inne alusy ( nie wiem czy wiesz ale minimalny rozmiar felg to 16" żeby zmieściły się pod nimi zaciski). Dzisiaj trochę popadało więc sobie pojechałem wyczuć foczkę w poślizgach, w sumie to moja pierwsza zima z nią. Wnioski takie że z włączoną kontrolą trakcji sporo trudniej jest wyprowadzić samochód z poślizgu i teraz nie wiem jak jeździć;p 
Czekamy na prezentację Twojego :)

yoseph

25.01.2011, 13:11 #35 Ostatnia edycja: 25.01.2011, 22:12 by yoseph
JEST PROGRES!!!
Wreszcie po wielu rozważaniach podjąłem się wykonania tarcz zegarów do mojego focusa. Jak juz wcześniej napisałem drażni mnie zielone podświetlenie indiglo.
W necie nie ma żadnych tarcz do st170 a są one trochę inaczej wyskalowane niż w normalnym focusie
Rozebrałem zegary i co się okazuje... tarcze są na oddzielnej folii niż ta elektroluminescencyjna czyli indiglo, a sama folia świeci na biało. W sumie to taki biały diodowy odcień. Więc kiedy już oddzieliłem indiglo od tej z tarczami (i strasznym zielonym filtrem który powoduje że całe tarcze świecą na zielono, a podziałka nie świeci) zeskanowalem tarczę i zasiadłem do photoshopa na dłuższy czas.

oto efekt:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.





Tarcze mają być czarne, czerwone pola mają świecić na czerwono a reszta ma być przezroczysta tak, żeby świeciła na ten bialy kolor indiglo.
Pozostał mi do zrobienia jeszcze projekt tych budzików od ciśnienia i temperatury oleju, ale tam oprócz zatrzasków są dwa torxy, pewnie dlatego że w nich znajduje sie inwerter indiglo:) a wstyd się przyznać ale w krakowie nie mam torxów;)

Tutaj pojawia się problem... nie potrafię ogarnąć drukowania na folii. Mam folię z jednej strony zabezpieczoną tak jakby kalką, dosyć delikatnym papierem. Wrzucałem do drukarki tak żeby drukowało na folii.... tusz nie wysycha, próbowalem drukować na tej powierzchni pod papierem... to samo, nawet próbowałem na papierze w nadziei że on rozprowadzi przesiąknięty tusz po folii..... również porażka;/ oczywiście wszystko drukowane przy odpowiednim programie dla drukarki który uwzględnia drukowanie na folii. Podpowiecie może jak to się robi??

NA RAZIE tarcze wydrukowałem na normalnym papierze,zamontowałem do samochodu bo się nie mogłem doczekać na nowe tarcze, nie da się zauważyć że jest to papier dopóki nie zrobi się ciemno, tak że widać podświetlenie, widac wtedy że delikatnie prześwituje przez czarne pola, a cyfry mogłyby świecić jaśniej;/  

Jeśli nie podpowiecie jak to wydrukować na folii to w przyszłym miesiącu projekt wyślę do firmy która robi tarcze na zamówienie, ale nie ukrywam że dużo więcej satysfakcji by mi to sprawiło gdybym sam wszystko zrobił. Więc proszę o pomoc.
Pozdrawiam

PS. reszta podświetlenia w kabinie będzie zrobiona na czerwono

yoseph

Ekhm...... chciałem się pochwalić
Dzisiaj odebrałem z firmy poligraficznej moje tarcze
Zostały wycięte na ploterze na czarnej matowej folii oracal, po czym naklejone na folię do przeźroczy, czerwony kolor został osiągnięty przez naklejenie pod spodem czerwonej folii zaczerpniętej z foliowej teczki na dokumenty.
Projekt musiał być niestety narysowany od nowa w corelu, bo wszystkie firmy tną tylko z grafiki wektorowej, przy okazji zmieniłem czcionkę
Ogólnie zdjęcie głównych zegarów wyszło nieco jaśniej niż jest w rzeczywistości, bo kontrolki świecą na nim bardzo jasno.
Kontrast jest mega wypas i W OGÓLE idę się jeszcze trochę popatrzeć na nie do samochodu

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.





Teraz reszta wnętrza czeka na przelutowanie diod. Tylko mam dylemat... czerone czy białe....?

GaBB

Wygląda to genialnie :D
A co do reszty podświetlenia - ja doradzam białe - z autopsji wiem, ze dobrze to wyglada :) takie przynajmniej moje zdanie :)
-----
Pozdrawiam,
Marcin

yoseph

Dzięki 8)

W porównaniu do serii którą można zobaczyć tutaj:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://carphotos.cardomain.com/ride_images/1/2567/521/6415260024_large.jpg

w której całe tarcze świecą na zielono, napisy i podziałka nie, to jest wypas. W OGÓLE jest wypas:) jest kilka błędów w tych tarczach ale nie wpływają na wskazania. Zresztą już poszedł do firmy mail z poprawionym projektem.

yoseph

Jako, że stare tarcze mi się znudziły to zarzuciłem do samochodu kolejny projekt:) Obecnie pracuję w branży poligraficzno-reklamowej i dysponuję odpowiednim sprzętem, więc mogę na każdy miesiąc robić sobie inne, pracy przy tym to 20 min+ 20 na wymianę:)


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



na wykonanie czeka cywilizowany zestaw kontrolek (mają świecić same piktogramy)  a nie cała kontrolka, no i w dodatku będę miał unikalne, bo rysowane przeze mnie:)

NeroN

No ładne cacko :)
FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

T

Mi się podobają. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wilhelm

Super to wygląda.

Ale kotleta odgrzałeś :D

NeroN

Jaki kotlet, post jest z wczoraj :P

« Dodane: 08.02.2012, 11:02 »

Kiedyś też miałem akcje na tjuning mojego 1.6 <hahaah> I nawet miałem niebieskie zegary :P

A te są jednymi z najładniejszych jakie widziałem do FF :)

FFI 1.6 HB & [color=black]ST[/color][color=red]220[/color] [color=blue]Blue Performance[/color]

yoseph

Dzięki:)Pewnie to ja kotleta odgrzałem;p poprzedni post jest sprzed roku, bo rok temu zmianiałem tarcze:)