Focus st170 by yoseph

yoseph, 20.09.2010, 15:53 « poprzedni - następny »

hashenty

No to czekam niecierpliwie. Szczerze przyznam, że nigdy nie przyszło by mi do głowy, żeby wygłuszać auto pianką stosowaną pod panele podłogowe. Ale skoro piszesz, że pomogło... :D Tym bardziej, że w sumie wszystko przemawia za - nie będzie wciągało wilgoci, jest lekkie i tanie jak barszcz. U mnie szumy opływającego powietrza przy 90km/h są już mocno irytujące. A jadąc po mieście po kałużach hałasuje jak cholera z okolic nadkoli. Kupiłem w aso kołki do mocowania listew pod progiem kierowcy i pasażerów - były pourywane. Po wymianie listwy już nie odstają od progów. Na jednym z wątków któryś z kolegów dał cenną radę, żeby powsuwać w uszczelki drzwi tekalony - mam zamiar wypróbować ten patent. Jak pracowałem w Scanii, to na codzień z takimi przewodami obcowałem. Ale teraz w sumie zastanawiam się, gdzie to to można kupić. Chyba podjadę do sklepu z częściami do ciężarówek.

yoseph

04.10.2010, 00:00 #16 Ostatnia edycja: 05.10.2010, 13:31 by yoseph
kurde, miałem cicho w samochodzie przez jakiś czas a teraz mi się odzywa łożysko w prawym przednim kole;/ i mnie naprawdę irytuje;/ wątpie żebym dał radę oddać samochód do mechanika w tym tygodniu i pozostaje mi uzbroić się w cierpliwość. A piankę wymyśliłem własnie dlatego że ona służy do wygłuszenia podłogi, więc to naturalne że musiałem ją kupić i przetestować, najlepiej wszystko kompleksowo zrobić wtedy powinieneś być zadowolony, oddzielnie jest różnica ale trzeba się wsłuchać.




yoseph

Chciałem nie wklejać dwóch postów pod sobą, ale kiedy edytowałem poprzedniego to nigdzie nie jest napisana data edycji i nie widać że cokolwiek zrobiłem więc uznałem że nikt z zainteresowanych nie zwróci na to uwagi. Niestety tych zdjęć, które robiłem podczas całej operacji nie znalazlem więc poszedłem do samochodu i cyknąłem kilka fotek. Przepraszam za bałagan ale kiedy wyjmowałem dywanik wszystko z niego mi się wysypało na podłogę:(  Dostęp pod tapicerkę pod dywanikami nie jest najlepszy ale wystarczający żeby równo rozłożyć tam piankę.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




RSSSS

A czy usportowione auto nie powinno być właśnie głośne?
Focus RS mk2 370PS i 512NM
Focus RS mk1 330PS i 440NM

"Hamulce są dla tchórzy"

yoseph

Wiesz, ono jest ciche jeśli jadę ze stałą prędkością bez obciążania silnika, jak pożądnie zacznę deptać to wtedy się odzywa, wydech wraz z silnikiem słychać kiedy tego chcę, po co ma mi buczeć kiedy jadę spokojnie przepisowe 90km/h ?:D pozatym to co głównie znikło to hałas wody kiedy jadę po mokrej nawierzchni i szum wiatru z lusterek i po części drzwi. Taka koncepcja mi odpowiada:)

KLUSEK

Super :D

Moze kiedys przy okazji jak bede w sklepie tuningowym, tfu! budowlanym to sobie kupie pare metrow tej pianki ;)

FRED33

U siebie zrobiłem przy wygłuszaniu auta pod CA pianką akustyczną :
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/pianka-gabka-akustyczna-2000x1200x10-okazja-i1244586697.html
Myślę , że daje dużo lepsze efekty, (4x drzwi, boki bagażnika i tylna klapa)

T

Cytat: FRED33 w 06.10.2010, 06:15
U siebie zrobiłem przy wygłuszaniu auta pod CA pianką akustyczną :
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/pianka-gabka-akustyczna-2000x1200x10-okazja-i1244586697.html
Ja użyłem tej wewnątrz drzwi:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/show_item.php?item=1195846628

To chyba to samo tylko w wersji samoprzylepnej. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

yoseph

Pewnie masz rację, że daje lepszy efekt. Zaletą mojego pomysłu jest to, że jest niesamowicie tani, za cenę 1.5 arkusza zakupiłem prawie 25m2 tamtej pianki dzięki temu mogłem zastosować więcej warstw, a powietrze które znajduje się pomiędzy nimi też nie pozostaje bez znaczenia. Powiedz jak jest z jej elastycznością? Ogólnie można to zrobić lepiej niż ja, ale cudów nie ma co oczekiwać:)
Nie śmiejcie się z mojego pomysłu.... bo tak naprawdę to co ja zastosowałem zostało stworzone też do wygłuszania tylko czegoś innego:) Wczoraj zabrałem kilka kawałków na uczelnię pobawiłem się kilkoma urządzeniami i wychodzi z tego że stanowi ona filtr środkowozaporowy, a więc taki na jakim mi zależalo:)

FRED33

Cytat: Tomasz w 06.10.2010, 06:21
Ja użyłem tej wewnątrz drzwi:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/show_item.php?item=1195846628

To chyba to samo tylko w wersji samoprzylepnej. ;)
Wewnątrz drzwi też mam i pod tapicerką też  8)

yoseph

ZJARAŁEM SPRZĘGŁO!!!!!!!!!!!!!!!!

No kurde, nie mogę się opanować, coś bym rozniósł. Ale od początku:

      Wracaliśmy dzisiaj z kumplem na dwa samochody z Krakowa do Tarnobrzega jedziemy sobie ładnie pięknie, wyjeżdżamy zza zakrętu a tam znaprzeciwka ciężarówka PO NASZYM PASIE wyprzedza dostawczaka!!!!!! Kumpel jechał pierwszy, więc po hamulcach i w rów czym prędzej ( dobrze że nie miał przeciwskarpy i był dosyć płytki, w zasadzie to droga byla troszkę wyżej niż reszta)  ja jako że miałem więcej miejsca zhamowałem ile się dalo, a że rów był zajęty więc w pole, jakie szczęście że pole było suche, nie zatrzymując się żeby się nie zakopać wyjechałem na drogę. Kumpel ma "hądę" więc jest sporo niższa, z rowu już sam się nie pozbierał. Nagle oczywiście wszyscy zniknęli, nikt nie jechal za nami, nikt przed nami, gość z dostawczaka ani z ciężarówki, co akurat nie dziwi, nic się nie odzywal na radiu, żadnych świadków no nikogo totalnie. Wymyśliliśmy że nic na policji nie wymodzimy bo żadnych tablic też nie widzieliśmy, obejżeliśmy samochody, nic wstępnie nie pogięte więc kij z tym, nie ma co z ubezpieczenia załatwiać. Zabraliśmy się za wyciąganie, oczywiście nikt z tłumu samochodów które nagle zaczęły jechać nie raczył się zatrzymać i pomóc, więc zaprzęgłem swoją foczkę do tej roboty, no i niestety, zaśmierdziało sprzęgłem a że nie było już najnowsze i nikt tak naprawdę nie wie ile miało przelatane to się zaczęło kończyć.

      Efekt finalny jest taki, że wszystko jest ok, oprócz tego że teraz nic mi nie daje dosyc duża elastyczność silnika, jeśli mocniej wcisnę gaz na 4,5,6 biegu poniżej 3500 obrotów to sprzęgło się zaczyna ślizgać. Wiem, że mogę jeździć na wyższych obrotach, ale nie o to chodzi, bo prędzej czy później sprzęgło się skończy i nie dojadę do celu;/ 

      I teraz moje pytanie: znacie jakiś zakład z okolic Tarnobrzega lub Krakowa w którym dosyć tanio regenerują sprzęgła? Myślę że docisk jest ok, tak samo tarcza, po prostu trzeba będzie zmienić okładziny. Na nowe sprzęgło mnie w tym momencie zwyczajnie nie stać:( Nie chciałbym też odsyłać sprzęgła np. do Radzikowskiego bo po pierwsze sam nie wyciągnę sobie sprzęgła, po drugie z samochodu korzystam dosyć często, i nawet przy znacznym ograniczeniu po prostu może być mi megapotrzebny. Chodzi mi o kompletną usługę.

  Może będą pasować jakieś tarcze sprzęgła od innego modelu ? I będą przy tym tańsze?

T

Współczuję. Ostatnio też takiego kretyna widziałem, wyprzedzał przede mną na zakręcie kompletnie bez widoczności, na szczęście z przeciwka nic nie jechało.

Co do sprzęgła to może coś z Focusa SVT pasuje? W Stanach części potrafią być dużo tańsze niż w Europie. Tyle, że samą tarcze raczej ciężko będzie kupić. Radziłbym Ci jednak zweryfikować czy docisk i wysprzęglik są ok, bo sama robocizna jest stosunkowo droga, więc zmienianie samych okładzin, a potem rozbieranie tego wszystkiego raz jeszcze za pół roku niezbyt się opłaca...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

KLUSEK

Dziś w castoramie przypomniałem sobie o Twoim pomyśle z wygłuszeniem i dla próby kupiłem 15 metrów pianki ;) Korzystając z okazji, że mam fotele wyjęte, położe z 5 warst na całej podłodze :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


yoseph

O widzisz, ciekawy jestem efektu, niestety ja specjalnie nie chciałem wyciągac foteli więc mam tylko pod nogami kierowcy i pasażera i pod tylną kanapą, pamiętaj, że sporo zmieniają nadkola;)

KLUSEK

No więc dzis troche pomocowałem się :)

Zabrakło mi pianki :D ale zrobilem:
- cała podłoga po stronie pasażera - 5 warstw roz Nmko olożonych
- Tylne nadkola i boki bagażnika, z 10 warst, ile sie tylko dało.
- wnęka na koło zapasowe, u mnie jest zbiornik LPG więc go ładnie obłożyłem resztkami.

Wedlug mnie jest ciszej, szczególnie z tyłu :) Dokupie jeszcze 20 metrów i dokoncze podloge bagaznika i pod tylną kanapą. Kiedyś w przyszłości jak wyciągne fotel kierowcy to zrobie podłogę :)