Focus st170 by yoseph

yoseph, 20.09.2010, 15:53 « poprzedni - następny »

yoseph

Witam.
Jako ze kazaliście mi zaprezentować moję maszynę niniejszym to czynię.
Samochód od standardogo focusa z zewnątrz różni się: felgami 17" standartowo (niestety nie mam dekielków do felg) dodatkowo ciemne lampy, inne halogeny, kratka w zderzaku, dołożona jest lotka z tyłu, inna końcówka wydechu ( w zasadzie to cały wydech:D) do tego obniżone zawieszenie oczywiście ładna i estetyczna wizytówka st170 żebyście wszyscy wiedzieli co Was wyprzedziło 8). Z zewnątrz można zauważyć też większe tarcze halmulcowe przód 300mm tył 280mm. Utwardzone jest zawieszenie.

URL=Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://img820.imageshack.us/i/32278342.jpg/]

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

[/URL]
URL=Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://img706.imageshack.us/i/18486339.jpg/]

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

[/URL]
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Uploaded with Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.ImageShack.us
   Zmiany w silniku w stosunku do zeteca 2.0 to przedewszystkim zmienne fazy rozżądu i dolot ze zmienną geometrią oraz wspomniany już wydech. Silnik kręci się do 7200rpm przy czym jest sens ciągnąć go do samego końca, ja osobiście nawet kiedy muszę szybciej przyspieszyć to zmnieniam bieg przy 7000.  Od 2000 obrotów jest dostępne już 80% momentu obrotowego, przy 4000 jest już pełne 201 Nm, przy 4500tys przełącza się rozżąd, odczuwalny kop w plecy natomiast 5200 i zmienia się długość dolotu, kolejny kop w plecy i tak już do końca obrotomierza, jest to bardzo elastyczny silnik jak na benzynę. Pełne 173KM są przy 7000obrotów. Skrzynia biegów do sześciobiegowy getrag mam co do niej mieszane uczucia. 1,2,3 są bardzo długie, na 3 biegu mogę jechać 160, czwarty bieg jest ok natomiast 5,6 są już zbyt krótkie, co owocuje tym że na ostatnim biegu przy 130km/h mam 3,5 obrotów. Da się przeżyć. Setkę osiąga w mierzone programem scanxl 8,0s.
   Wewnątrz na pierwszy rzut oka widać półskórzane "półkubły???" nie wiem jak to nazwać, są bardzo wygodne i dobrze trzymają w zakrętach, jedynie jak samochód jest nagrzany to strasznie pażą siedzenia. Dodatkowo są dwa zegary od ciśnienia i temperatury oleju (bez podziałki :ghost:) nie wiem po co tak ale są fajne i widać czy nie urwałem miski olejowej:) Do tego białe tarcze podświetlane w technologii indiglo (fuuuuj) świecą na agrotuningowy kolor zegarka na rękę. Podświetlenie zielone :/ działa mi na nerwy ( a podobno zielony uspokaja). Do tego klimatronic, z układem klimatyzacji wojuję już od początku sierpnie, jak nie urok to sraczka. Ładna gałka zmiany biegów, skoki wajchy trochę zbyt długie, skórzana kiera. Na wyposażeniu mam tez cb radio lafayette ermes, do tego antenę sirio omega mag27 o długości 1m, czarną, wmiarę sztywną niewidoczną- zestaw idealny, komunikacja bez szumów nawet do 8km.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


   
   W planach mam:
   - Zrobić coś z podświetleniem kabiny, chodzi mi po głowie coś w okolicach czerwonego w połączeniu z bialym ale to są odległe plany, wiem że będzie trudno ze względu na tarcze w technologii indiglo, inne zegary nie podejdą do mojej foki.
   - Skończyć walkę z klimatyzacją
   - Zorganizować sobie shortshifter
   -Ogarnąć temat światła cofania (pewnego razu zauważyłem że mam w nim akwarium, jak wylałem wodę to po dwóch dniach wszystko przerdzewiało w cholerę, w lampie wala się tylko proszek z rdzy i żarówka)
   -samochód potrzebuje odnowy lakieru, tylko nie bardzo wiem jak się za to zabrać, nie wiem jeszcze czy potrzebuje polerowania, NA RAZIE chciałbym spróbować innych metod i dopiero zobaczyć co i jak. Pewnie polerka go nie ominie.
   - przyciemnić tylną szybę, jak widać na niektórych zdjęciach mam już przyciemnione tylne boczne szyby, sam to robiłem i wyszło idealnie, niestety zwykłą folią nie potrafie ogarnąć jak okleić tylną szybę, musze zaiwestować w folię termokurczliwą.
   
   
   No a tak pozatym samochód zapier....
   
   Pozdrawiam
   Adrian




KLUSEK

Zajebisty :)

Powiedz mi taką rzecz. jakiej firmy masz tarcze na przodzie założone ? :) Pytam bo wlaśnie poszukuje tarcz z ST170.

yoseph

20.09.2010, 16:36 #2 Ostatnia edycja: 20.09.2010, 17:32 by yoseph
tarcze to oryginaly motorcrafta:) jak się zużyją to wymienię na ebc

PS. wiedziąłem że czegoś zapomnę:)

Nie napisałem o tym że okolo miesiąca temu bawiłem się w wyciszanie samochodu. Zakupiłem około 25m2 pianki wygłuszającej pod panele podlogowe, biała grubości 2mm. W komforcie są praktycznie za grosze. Wyciszanie zacząłem od położenia 6 warstw pod podłogę bagażnika, efekt na początku taki sobie, ale po przejechaniu się kawałek zauważyłem że wydech zamilkł prawie w zakresie 2500-5000rpm, oczywiście kiedy nie gonimy samochodu. Następnie pod matę poszły tylne nadkola, zniknęło większość szumu kół, szczególnie kiedy jedziemy po mokrej drodze, w nadkolach jest około 4warstw. Generalnie robiłem to w ten sposób że układałem tej pianki tyle ile się dało tak żeby elementy Z POWROTEM pasowały bez jakiegoś wciskania na siłę. Następnie podniosłem tylną kanapę, 7 warstw pianki. Tyłu nie słychać:D. Następnie poleciały przednie dywaniki razem z nadkolami. Można to zrobić tak, że nie trzeba wyjmować siedzeń. Boczne listwy ładnie się odpinają i mamy jakotaki dostęp do przestrzeni pomiędzy tapicerką a blachą. Z tego miejsca włożyłem 5 warstw pianki, musiałem jednak w miejscach gdzie pedały dochodzą do podłogi musiałem wyciąć piankę z tego powodu, że sprzęgło mam sprawne i bierze już od samej podłogi:) przy okazji skontrolowałem stan blach. Stwierdzam, że są nienaruszone:D. Tym razem stwierdziłem znaczne ograniczenie szumu z przednich kół oraz  szumu wody kiedy jedziemy po mokrym. Następnie zakupiłem czarną uszczelkę do okien i wkleiłem ją pomiędzy fabryczne uszczelki. widać ją tylko w miejscu w którym dochodzi do nakładek na progi z napisem ST. Naprawdę znaczna poprawa, tak samo jak to że zdemontowałem lusterka i od środka wszyskie połączenia zasilikonowałem, po zakręceniu lusterka Z POWROTEM przed założeniem osłony od środka, wyjąłem fabryczną gąbkę i wypchałem to ścinkami pianki ze wszytkich innych elementów, też duża poprawa.
W planach mam jeszcze zdjęcie boczków drzwi i zaaplikowanie tam pianki.

A teraz najlepsze...... samochód jest cichy tylko kiedy tego chcemy!!!!:D czyli jedziemy sobie trasę prędkość w przedziale odpowiednim  8) wazne żeby silnik nie był mocno obciążony i go poprostu nie słychać.  Jednak kiedy chcemy sobie posłuchać pięknego brzmienia silnika ( wiem że z moim 2.0 wymiękam przy waszych t5 albo V6 ) ale nawet on zachował swój potężny dźwięk przy mocniejszym wciśnięciu gazu. Jeśli ktoś chce to dysponuję fotkami z tej operacji.


A odnośnie fotek nie śmiejcie się że mam kuchenkę gazową:D to pozostałość po poprzednim właścicielu, silnik mimo swojego przebiegu jest zdrowy, instalacji używam bardzo sporadycznie i jedynie przy spokojnej jeździe. Jestem  studentem i statystycznie powinienem mieć jakieś 1.9tdi albo foke 1.4 która spala tyle samo benzyny co moja:).

No to pozdrawiam :)

FRED33


KLUSEK

Daj fotki z tego wygluszenia :)

yoseph

Jutro będziesz miał fotki:)

wilhelm

ładny kolor :)

poza tym bardzo fajne autko, nawet szybkie i nie przekombinowane.

Petersan

1) fajna, bo nie wygląda na szybszą niż jest w rzeczywistości
2) dobrze, że masz do Foki zdrowy dystans  :]
3) pomyśl o pojawieniu się na pierwszym zlocie w Radomsku (more info w dziale o zlotach)
4) dorzuć do planów na przyszłość dekle do felg  ;)
5) jeżeli myślisz o zrobieniu czegoś z lakierem, zerknij najpierw tu: Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,161.0.html
pzdr
Peter

weksla

Fajna foka, mało takich, dokładnie jak pisał Petersen, zapraszamy 26 do Radomska. pozdro
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

yoseph

dzięki koledzy za słowa uzanania:) niestety w Radomsku się nie pojawię, żeby to było 2 tyg później byłbym napewno. W ten weekend wybieram się na zawody modeli szybowców F3f do żywca przyszły weekend to zawody w pińczowie o puchar gór świętokrzyskich.  Natomiast jestem bardzo dyspozycyjny jeśli chodzi o wszelkie spoty w okolicach krakowa ( tam studiuję). Jeśli dojdzie do skutku II zlot stdrivers obiecuję że dołożę wszelkich starań aby się na nim pojawić.
Dekielki oczywiście są już na liście. Mam nadzieję że jeszcze w tym roku zagoszczą na moich felgach. NA RAZIE szukam jakichś felg na zimę w rozmiarze 16" 4x108   najlepiej stalowe. Trudno takie dorwać, mniejsze nie wejdą na hamulce, na zimę chciałbym mieć oponę wyższą niż 45  więc nie zostaną 17". Powiedzcie czy felga aluminiowa w zimie to aż takie zło jak wszyscy mówią?

Żeby nie było że ze zbytnim dystansem podchodzę do samochodu: powaznie go traktuję i wszystkie jego zachcianki i potrzeby, ale z drugiej strony staram się nie przejmować jego wadami czy rzeczami które mnie denerwują, to jest bardzo zdrowe podejście i każdemu takiego życzę:)
 

T

Cytat: yoseph w 21.09.2010, 01:04
Powiedzcie czy felga aluminiowa w zimie to aż takie zło jak wszyscy mówią?
To są mity, kupuj jakieś używki alu, koszt podobny, a wygląd lepszy. Wiadomo, że zimą szybciej się zniszczy niż latem, ale i tak będzie lepiej wyglądać niż stalowa. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

KLUSEK

Ja tez jezdze na alusach w zimie. Nic im sie nie dzieje :)

Kapi1983

super kolorek. pasuje do twojego steka. w sumie chyba najciekawszy kolor w st170
Kapi

hashenty

Fajny focus, nie przekombinowany :] Mogę poprosić o fotki z piankowania? :]

yoseph

jej :) przepraszam, zapomniałem o nich całkowicie, jutro dobiorę się do dysku na którym są te zdjęcia i zamieszczę tutaj