TFB tuning

wilhelm, 19.09.2010, 22:40 « poprzedni - następny »

wilhelm

znalazłem na allegro coś takiego:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/mondeo-mk3-00-08-progi-spoilery-progowe-rs-tuning-i1232187112.html
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/mondeo-combi-00-07-spoiler-st220-look-tfb-tuning-i1232186872.html

Wie ktoś może jakiej to jest jakości, może znacie kogoś kto ma takie progi/lotke? I jak to się ma cenowo do oryginałów, których jeszcze na allegro nie widziałem ;) ?

T

Wojoo ma chyba takie progi. ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

Cytat: wilhelm w 19.09.2010, 22:40
znalazłem na allegro coś takiego:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/mondeo-mk3-00-08-progi-spoilery-progowe-rs-tuning-i1232187112.html
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/mondeo-combi-00-07-spoiler-st220-look-tfb-tuning-i1232186872.html

Wie ktoś może jakiej to jest jakości, może znacie kogoś kto ma takie progi/lotke? I jak to się ma cenowo do oryginałów, których jeszcze na allegro nie widziałem ;) ?

zapytaj wojoo on chyba takie wlasnie zakładał
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

wilhelm

I jak z wykonaniem? odstaje coś, krzywe są czy wszystko ok?

eng

Myślę, że raczej nie wygląda to zbyt dobrze. Niestety same zaślepki które w oryginale się odczepiają tutaj są tylko imitacją. Poza tym są one wykonane ze szkliwa więc wystarczy, że najedziesz na coś progiem i pękną. Szukaj oryginałów. Czasami można je spotkać na allegro ew. na ebayu. Zresztą zobaczymy na spocie na Wojowym bolidzie jak to wygląda.

wojoo


powiem krótko ... jakośc wykonania jest adekwatna do ceny ;)
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

KLUSEK

Ja jak zakładałem pakiet, to nigdzie wtedy nie mogłem dostac oryginalnych progów, a czas naglił więc zdecydowałem się na odlew z żywicy (podobnie jak te). Jeśli chodzi o rozmiar i dopasowanie to bardzo dobre, nie miałem się czego przyczepić. Zaślepki rzeczywiście sa tylko imitacją, więc musiałem lewarek zamienić na hydrauliczny :)

Progi jeżdzą już ponad rok, pare śpiących policjantów zahaczyły i zasp w zimie i nie pękły :) Ale jak ktoś wali progami po krawężnikach to i oryginały nie przetrwają ;)

eng

No dokładnie. Jednak oryginalne zrobione są z PURU który ma dosyć sporą możliwość naginania. Progi z żywicy po prostu pękną w tym momencie. Owszem jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Pewnie też bym kupił takie jakbym nie miał wyboru.

Petersan

zanim założysz, sprawdź możliwość użycia podnośników, przy takich progach, bez zdejmowanych zaślepek

u mnie, nawet przy zdejmowanych zaślepkach, już jeden wulkanizator mnie odesłał,
bo gdyby chciał mnie podnieść, połamał by mi progi.

u innego wszystko poszło ok, ale na milimetry.

bez zaślepek nie byłoby opcji...
pzdr
Peter

stan76

Cytat: wilhelm w 19.09.2010, 22:40
znalazłem na allegro coś takiego:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/mondeo-mk3-00-08-progi-spoilery-progowe-rs-tuning-i1232187112.html
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moto.allegro.pl/mondeo-combi-00-07-spoiler-st220-look-tfb-tuning-i1232186872.html

Wie ktoś może jakiej to jest jakości, może znacie kogoś kto ma takie progi/lotke? I jak to się ma cenowo do oryginałów, których jeszcze na allegro nie widziałem ;) ?


Witam , ostatnio zakładałem taka lotke do mojego kombi, wystarczyło tylko oddać do lakiernika i sprawa załatwiona, co do jakości to mogła by być bardziej dopasowana, tzn.troszke szersza.

« Dodane: 20.09.2010, 18:08 »

Spojler jest skręcony na środku jedną śrubą(śred. 6mm) i przyklejony z dwóch stron na kleju do szyb.
Coś takiego z bliska:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


By Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.staszek76 at 2010-09-20[/img]

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


By Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.staszek76 at 2010-09-20[/img]

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


By Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.staszek76 at 2010-09-20[/img]

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


By Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.staszek76 at 2010-09-20[/img]

weksla

nawet to siedzi, chociaż z brzegu trochę odstaje, tez się zastanawiałem nad czymś takim.
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

wojoo

ewidentnie widac ze cena adekwatna do jakosci ;) , spasowanie srednie no i jakosc tez nie najlepsza :(

niestety malo jest orygonalnych czesci do mondka st na allegro wiec trzeba sie cieszyc tym co jest dostepne z podrubek
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

Cinkciarz

29.09.2010, 01:16 #12 Ostatnia edycja: 29.09.2010, 11:24 by Cinkciarz
Cytat: Petersan w 20.09.2010, 15:41
zanim założysz, sprawdź możliwość użycia podnośników, przy takich progach, bez zdejmowanych zaślepek

u mnie, nawet przy zdejmowanych zaślepkach, już jeden wulkanizator mnie odesłał,
bo gdyby chciał mnie podnieść, połamał by mi progi.

u innego wszystko poszło ok, ale na milimetry.

bez zaślepek nie byłoby opcji...

Petersen widze że nie tylko Ciebie wuklanizator odesłał :D ja mialem ten sam problem ;) zastanawiam sie jak sprawa będzie sie miała w momencie jak obniżę samochód :D myslę ze juz przy bramie bedą wołac ze nie podniosą mi samochodu  :/
Było Mondeo Mk3 2.0 TDCi ST  ...   a jest   ...   Pontiac Trans Am 5.7 GTA   ...    Vw Caddy 1.4  ...   Suzuki GSX-R K7 600

KLUSEK

Wszystko zalezy jaki mają podnośnik.
Jak mają dźwig to nie problemu, bo wykręcają troche bardziej te klocki co się wsuwa pod samochód i idzie do góry. Natomiast jak mają podnoszoną platforme nożycową to rzeczywiście, mnie też odsyłają :P

eng

Też mam ten problem u wulkanizatora. Nie potrafią podnieść auta tak by nie było z tym problemów. Ostatnio podnosili mi mondeo z 30 minut bo nie wiedzieli za co pod co podłożyć ten podnośnik. Jak obniżysz auto to powodzenia. Wątpię by jakiemuś tam wulkanizatorowi chciało się włazić Ci pod auto tylko dlatego, że sobie je obniżyłeś. Możliwe, że gdzieniegdzie mają specjalne podnośniki, ale raczej mają zwykłe żabki ew podnośniki które połamią Ci progi.