[Mondeo] Jaki wydech sportowy do mk3? 1.8 125KM

n0wicz, 26.02.2019, 22:17 « poprzedni - następny »

n0wicz

Witam
Chciałbym się dowiedzieć jaki mogę wstawić tłumik/wydech sportowy. Aby autko miało dobry dźwięk i dobrze wizualnie wyglądało. Dodam jeszcze, że rozsypał mi się katalizator, a czytałem o strumienicy. Prosiłbym o wasza radę na ten temat.
Co najlepiej zrobić :)

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Mondeo mk3 HB
1.8
125KM

T

Każdy o odpowiedniej średnicy i wymiarach. Co do katalizatora, to najlepiej założyć metalowy 200 CPSI, wtedy normalnie przejdziesz przegląd i nie będziesz czuł smrodu paliwa. Ewentualnie może być tłumik przelotowy w obudowie katalizatora, ale nie przejdziesz badań spalin. Strumienice sobie odpuść.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

n0wicz

Dzięki, jeśli chodzi o wydech to jakiś polecasz?
Nie wiem jeszcze jaka średnica jest wydechu. Mam seryjny.

T

Jeśli pytasz o tłumik, to posłuchaj sobie na YT i wybierz coś, co Ci odpowiada brzmieniem. Co do średnicy, to ją po prostu zmierz. :-) Pewnie jest to coś w okolicach 55-60 mm.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

W benzynie 2,0 145KM w Mondeo Mk4 jest 50mm, więc nie podejrzewam żeby w mniejszym silniku Mk3 ta średnica była większa ...

Katalogi online Polmo-Ostrów maja podane średnice rur - możesz tam poszukać.
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

n0wicz

28.02.2019, 18:46 #5 Ostatnia edycja: 28.02.2019, 18:56 by n0wicz
Czyli w takim razie najprawdopodobnie szukać tłumika z puszką o średnicy montażowej fi 50 tak?
Czy nawet można kupić i większej średnicy a mechanik mogły zrobić jakąś redukcję?

T

Nie, wjechać autem na podnośnik, zmierzyć średnicę rury wlotowej, wymiary tłumika (żeby się zmieścił) i dopiero wtedy szukać.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

MAG

Sprawdziłem z ciekawości katalog Polmo Ostrów - wydech ma fabryczną średnicę 48mm zarówno dla silnika 1,8i jak również dla 2,0i
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

n0wicz

28.02.2019, 21:50 #8 Ostatnia edycja: 28.02.2019, 22:11 by n0wicz
Czyli szukam tłumika o średnicy montażowej 48?
Dobrze pisze?
Przepraszam Was ale dopiero zaczynam z tym :D
Dlatego takie pytania.

T

Ja obstaję przy tym, ze najlepiej to zmierzyć, żeby mieć pewność. W zasadzie nawet kanału nie potrzebujesz, starczy suwmiarka i kucnięcie przy aucie. Generalnie nic się nie stanie, jeśli średnica tłumika końcowego będzie minimalnie większa, ale nie może być mniejsza.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

n0wicz

Okej, w najbliższym czasie zmierzę.
Przeglądałem allegro itd. to jedyna jaka w chodzi w grę średnica to 50. Ale upewnię się gdy zobaczę jaka jest rzeczywiście średnica mojego wydechu

n0wicz

Średnica przy końcowym tłumiki jest 48/49 czyli tłumik o średnicy 50 mam szukać

T