Ford Courier na witaminach

patrykvaio, 25.01.2019, 17:51 « poprzedni - następny »

patrykvaio

Chciałem się pochwalić moim mini vanem z mini silnikiem. Jest to courier z 3 cylindrowym 1 litrowym silnikiem ecoboost (100km) z 2016 roku którego kupiłem jako nowego we wrześniu 2017 roku. Samochód przez rok do około września 2018 roku był zwykłym samochodem do pracy i jedyna modyfikacja to założenie oryginalnych 17 calowych kół z forda b-max

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Przypadkiem trafiłem na filmik zrobionej fiesty 1.0 oczywiście w uk. Samochody generalnie te same wiec narodził się pomysł zrobienia go z racji tego ze właściwie tylko nim się poruszam ( cały czas jestem w pracy)
Zaczęło się od dolotu

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Następnie był wydech Cobra Sport 2,5"

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Ic z turboworks dedykowany do 1.0eb

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Strojenie pokazało 155km

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Wleciały 17" na zimę

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Obecny stan

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Wczoraj została zamontowana hybryda z Perun Turbo i w przyszłym tygodniu możliwe ze Heko wystroi wszystko ostatecznie
Planów jeszcze jest sporo między innymi gwint, jakieś fajne stołki i inne
Pozdro

MAG

Powitać tutaj ;-)
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

T

Niezły sleeper. :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wodzmistrz

Najszybszy kominiarz w PL :D
Focus ST MK2 - 2XX HP / 4XX Nm
Eibach Pro Kit, IC FMIC, dolot Simota, Wydech 2.75" całość (aktywny), SS, Block mod, Dystom 4x22 mm, świece RS, EGT Auto Gauge, Valvo 5w50, Koła RS, niewystrojony :)

patrykvaio

Podczas strojenia pojawiał się problem z zalewaniem dymieniem i przerywaniem. Najprawdopodobniej przyczyna tego jest downpipe z cobra sport a raczej zamocowanie sondy. Umiejscowili ją z boku i pod katem i to może powodować ten problem . Po kilku dobrych godzinach walki udało się wystroić forda. Oczywiście ta sonda jest do poprawy i wtedy pojawię się u @heko na sprawdzeniu ale i tak jestem zachwycony . Samochód ma tez zrobiony popcorn ale na filmie kiepsko słychać

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://youtu.be/vY-rP9i3HsQ
Pozdro


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Fordtuning.pl

Źle zamontowana sonda na pewno możesz sprawiać takie problemy. Był kiedyś podobny problem w przypadku kolektorów Racebits -- gniazda były zbyt głębokie i sonda dawała błędne odczyty przy niewielkim obciążeniu.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl – najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Tłumacz kodów OBD · Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Strona na FB · Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Grupa na FB · Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Ogłoszenia na FB · Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Kanał na YouTube
Masz auto innej marki niż Ford? Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club :)

theanalogs

Super wynik jak na 1.0 EB Jeszcze jakaś turbo hybryda i ponad 200 KM pewnie by się dało z tego wyciągnąć :D tylko ciekawe jak z żywotnością tego silnika przy takim wysileniu? bo 1,6 EB spisuje się dobrze z tego co widziałem i czytałem.

patrykvaio

Cytat: theanalogs w 06.02.2019, 15:46
Super wynik jak na 1.0 EB Jeszcze jakaś turbo hybryda i ponad 200 KM pewnie by się dało z tego wyciągnąć :D tylko ciekawe jak z żywotnością tego silnika przy takim wysileniu? bo 1,6 EB spisuje się dobrze z tego co widziałem i czytałem.
Turbo hybryda już jest ale właśnie jest problem na dobicie do 200 prawdopodobnie przez sąde

theanalogs

Jak ogarniesz sondę, założysz hybrydę i wystroisz to będzie moc :) Powodzenia w modach i nagraj jakiś filmik wydechu podczas jazdy.

patrykvaio

Czekając na zrobienie sondy zabrałem się za dopracowanie dolotu. Blacha FORGE jest spoko ale nie izoluje dobrze dolotu wiec po sugestii Heko podczas strojenia wykonałem pokrywę dekiel czy jak by to nazwać na tą cześć dolotową. Po szybkich testach po pałowaniu już nie czuć delikatnego osłabnięcia wiec działa. Wykonana jest z tworzywa i tak to wyglada

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Up
Zmiana oleju
Przechodzimy z racji modów z 5w20 na 5w30 przebieg 34tys

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zalany jeszcze dodatek

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Monti

28.02.2019, 16:18 #10 Ostatnia edycja: 28.02.2019, 16:23 by Monti
czy to ty dziś się stroiłeś u heka z wynikiem 173km i 262 nm? Jeśli tak to gratulacje wyniku :)
Obyło się bez problemów czy znów coś przeszkadza ?
Było: Mondeo HB mk4 2.5L, opony 225x35r19 na feldze 19"8,5", zawieszenie gwintowane KW
Jest: BMW f34 328ix M-Pak

patrykvaio

Cytat: Monti w 28.02.2019, 16:18czy to ty dziś się stroiłeś u heka z wynikiem 173km i 262 nm? Jeśli tak to gratulacje wyniku :)
Obyło się bez problemów czy znów coś przeszkadza?
Tak ja
Oczywiście że jeszcze jest problem. Sonda zrobiona pokazuje już dobrze ale mimo to zalewa go na wysokich obrotach i wypadają zapłony.pojawia się również błąd komunikacji z przepływomierzem. Obecnie zamontowałem seryjny dolot filtr przepływomierz  i objawy ustały wiec chyba będzie jeszcze jedna korekta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kamcio

Świetna fura :) Ciekawy jestem jak będzie śmigać jak go skończysz :)
Wynajem profesjonalnego sprzętu budowlanego oraz profesjonalna obsługa operatorska. Sprawdź szeroką ofertę na Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.tisbud.pl/

patrykvaio

Kilka zmian w ostatnim czasie.
Emblemat st. Generalnie zamysł jest by zrobić Couriera st. Według mnie nie jest to udawanie wersji sportowej tylko tworzenie jej a ze moc ma zbliżona do fiesty st

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Fotele z fiesty st

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Opony semislick

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Został jeszcze tylko gwint i dystanse

MAG

Rozumiem zamysł z tym znaczkiem ST, ale osobiście mimo wszystko on mi tutaj za bardzo nie leży ...

No i jestem zdziwiony że jeszcze nikt Cię za przednia tablice nie zaytrzymał ;-)

Tak poza tym - super robota!
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0