Focus ST mk2 dymi na biało

Turek1, 18.11.2018, 21:42 « poprzedni - następny »

Turek1

Witam

Mam problem z swoim ST mk2 mianowicie zaobserwowałem że samochód zaczyna dymić na biało problem polega na tym że tylko na wolnych obrotach po ok.2-3minutach postoju w momencie naciśnięcia na pedał gazu biała chmura dymu,wydmucha co ma i znowu 2-3minuty spokoju,gdzieś czytałem że moze to być problem odmy oleju ja w swoim jakiś czas temu zmieniłem membrane separatora(piski na wolnych obrotach) ale nie wiem jak to zdiagnozować na 100%

Oleju troche ubywało lecz po wymianie uszczelniaczy zaworowcyh przejechane około 1500km i ubytku nie zaobserwowałem tak samo z płynem chłodzącym przez 8k kilometrów ani kropelki nie dolałem....

Ma ktoś może pomysł co może być? Byłem w ASO na komputerze wyszło jedynie że powoli kończy sie przepustnica i tyle ,mechanicy w ASO stwierdzili natomiast że do wymiany pierścienie lecz nie potrafili uzasadnić dlaczego dymi tylko na wolnych obrotach....Było tylko yyy Panie chuj kurwa remont silnika koszta itd. ale nic sensownego sie nie dowiedziałem :(

Silnik czysty nie zarzygany jakoś specjalnie olejem....przebieg 150K

Już powoli trace nerwy do tego samochodu :/

Alek

Cytat: Turek1 w 18.11.2018, 21:42o ok.2-3minutach postoju w momencie naciśnięcia na pedał gazu biała chmura dymu
Na myśl przychodzi uszczelka pod głowicą i wydmuchiwanie płynu chłodniczego przez wydech. Nie ubywa Ci płynu? Majonez pod korkiem oleju?

Cytat: Turek1 w 18.11.2018, 21:42Byłem w ASO na komputerze wyszło jedynie że powoli kończy sie przepustnica
Płyn do kierunkowskazów też się kończy? ;) Zapytaj o kod błędu, a potem możesz poprosić żeby Ci pokazali palcem co dokładnie i w jaki sposób się kończy w przepustnicy.

zajc

Jeśli nie ma ubytków oleju i płynu chłodniczego to już bardzo dobra wiadomość. W moim ST220 mam podobnie, po wycięciu katalizatorów, delikatny biały dym. Na Twoim miejscu poprostu nie przejmowałbym się tym W OGÓLE, przy niższych temperaturach zewnętrznych taki dym to normalne zjawisko.

niachu

Sprawdź jeszcze co się dzieje jak odkręcisz korek oleju, czy go zasysa, dmucha powietrze lub wydostają się opary oleju i daj znać