Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Mondek by bluebob

bluebob, 17.09.2010, 23:34 « poprzedni - następny »

bluebob

17.09.2010, 23:34 Ostatnia edycja: 18.09.2010, 14:02 by bluebob
No cóż może to nie ST220, ale jest mój  :D
Przedliftowy TREND 1.8 (125KM) małymi kroczkami przerabiany na poliftowy z zewnątrz. Hokej tylnego zderzaka jeszcze przeliftowy, ale już niedługo. Moim kolejnym celem jest zdobycie przedniego zderzaka po II lifcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars.
Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG.
Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

T

Ładny kolor Ci się trafił. Dobra baza do przeróbek. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

wojoo

no panie, szykuj wór pieniędzy i przerabiaj :D
"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć"-Walter Röhl

wilhelm

mondek jak mondek ;) wyj...iesz przedliftowy zderzak to zrobi się trochę nowocześniejszy ( jednal te okrągle halogeny robia swoje...). widzę że lampy tylne jakoś skombinwałeś, z hokejem nie powinno być problemów chyba że kombinujesz coś z podklejaniem itp... w kazdym razie mondeo  fajny ;) tak trzymaj

weksla

no i lux, zrób wnętrze i nikt się nie zorientuje:P
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

bluebob

Cytat: Tomasz w 18.09.2010, 00:28
Ładny kolor Ci się trafił. Dobra baza do przeróbek. :)


Też mi się podoba :), Moja kobieta również była zachwycona tym kolorkiem jak go kupiłem.


Cytat: wojoo w 18.09.2010, 00:29
no panie, szykuj wór pieniędzy i przerabiaj :D


Hehehe, chyba muszę zacząć grać w Dużego Lotka :]


Cytat: wilhelm w 18.09.2010, 05:49
mondek jak mondek ;) wyj...iesz przedliftowy zderzak to zrobi się trochę nowocześniejszy ( jednal te okrągle halogeny robia swoje...). widzę że lampy tylne jakoś skombinwałeś, z hokejem nie powinno być problemów chyba że kombinujesz coś z podklejaniem itp... w kazdym razie mondeo  fajny ;) tak trzymaj


Zderzak poliftowy, zwłaszcza po II lifcie bardzo mi się podoba i na niego choruje. Na tylne lampy od dawna polowałem, ale cena była zaporowa. W końcu jednak trafiłem na korzystną ofertę i to nie jakieś tam "wysokiej jakości zamienniki". Co do hokeja to właśnie sobie u mnie leży i czeka na lakiernika, z którym się już wstępnie umówiłem. Dodatkowo pomaluję jeszcze te czarne wstawki na zderzaku co by samochód był cały w jednym kolorze. Mówisz coś o podklejaniu, tzn. tylny hokej nie pasuje po przedliftowego zderzaka w sensie montażu?


Cytat: weksla w 18.09.2010, 10:13
no i lux, zrób wnętrze i nikt się nie zorientuje:P


Też o tym myślałem, ale jakoś NA RAZIE wnętrze przeliftowe bardziej do mnie przemawia, a jak jeszcze widziałem przedliftową konsolę całą w "drewnie" to mi szczena opadła. Gdybym tylko taką zdobył... Ale kto wie może mi się odwidzi i w środku przerobię na polifta.
Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars.
Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG.
Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

T

Cytat: bluebob w 18.09.2010, 11:13
Też o tym myślałem, ale jakoś NA RAZIE wnętrze przeliftowe bardziej do mnie przemawia, a jak jeszcze widziałem przedliftową konsolę całą w "drewnie" to mi szczena opadła. Gdybym tylko taką zdobył... Ale kto wie może mi się odwidzi i w środku przerobię na polifta.
Mi też się przedliftowe bardziej podoba, pomijając może te lepsze poliftowe wersje z Denso. Bardzo fajna była konsola w przedliftowym ST220, ale jest praktycznie nie do zdobycia, bo produkowali go tylko rok i nie wyprodukowali zbyt wiele. ;) Była tam czarna konsola z połyskiem. W zasadzie można by uzyskać nawet lepszy efekt (a la lakier fortepianowy) oddając zwykłą do lakiernika.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

bluebob

No właśnie Denso... No, ale wracając na ziemię. Nie wiedziałem o takiej konsoli z ST220, o której piszesz. Ja natomiast widziałem w jakimś kombi Ghia konsole główną i zmiany biegów drewnopodobną wraz z boczkami drzwi. Co ciekawe kierownice miało już zwykłą skórzaną bez wstawek drewnopodobnych. Ja wymieniłem u siebie kiere na właśnie tą z "drewnem", bo bardzo mi się podobała. Gdyby jeszcze dorwać konsolę w tym samym drewnie to nie posiadałbym się chyba z zachwytu i zamieszkał w samochodzie  :evil:
Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars.
Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG.
Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

T

Cytat: bluebob w 18.09.2010, 14:01
Ja natomiast widziałem w jakimś kombi Ghia konsole główną i zmiany biegów drewnopodobną wraz z boczkami drzwi. Co ciekawe kierownice miało już zwykłą skórzaną bez wstawek drewnopodobnych.
W przedliftach nie było "drewnianej" kierownicy ani boczków drzwi. Pojawiło się to w poliftach, z tym, że to poliftowe "drewno" jest nieco inne niż przedliftowe (jaśniejsze).
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

bluebob

Oki. Więc właściciel musiał sobie tą konsolę "przerobić" na drewnopodobną. Niemniej jednak faktura "drewna" tej konsoli była identyczna jak na mojej kierownicy! Nawet kolor się zgadzał. Nic nie było jaśniejsze czy ciemniejsze. Dlatego mnie to zaciekawiło i ten szczegół utkwił mi w pamięci najbardziej. Reszta wnętrza była kremowa, czyli fotele i inne plastyki, a samo kombi było czarne. Bardzo ładnie to wszystko wyglądało. Jak to oglądałem to mi szczęka opadła i zęby się rozsypały  :D Do dziś mi się ta konsola po nocach śni  ;)
Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars.
Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG.
Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

T

Cytat: bluebob w 18.09.2010, 16:58
Oki. Więc właściciel musiał sobie tą konsolę "przerobić" na drewnopodobną.
Przedliftowa ghia mniej więcej tak wygląda:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Kapi1983

nice  :]
Kapi

bluebob

Cytat: Tomasz w 18.09.2010, 21:53
Przedliftowa ghia mniej więcej tak wygląda:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Czyli to co widziałem to przeróbka. A łudziłem się, że może taka konsola fabryczna istnieje.
Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars.
Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG.
Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

wilhelm

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://allegro.pl/okleina-kokpitu-ford-mondeo-09-2000-06-2003-i1199583117.html

może coś takiego? :)

bluebob

Nie no gites!!! Zajefajny zestawik! No chyba się skuszę. Dzięki.
Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars.
Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG.
Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!