Pomiar mocy Mondeo ST220 na hamowni - wynik 256 KM

sseebbaa1, 01.09.2018, 00:11 « poprzedni - następny »

sseebbaa1

Tak wyglądał pomiar mocy mojego ST220, kiedy udało się uzyskać dobry wynik 256 koni.

Link do filmu na YouTube:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://youtu.be/Dm78IZvnIzc



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

fordmaniac

świetny wynik robi wrażenie.Uzyskałeś go na seryjnych częściach?

sseebbaa1

Na końcu filmiku wymieniłem elementy, które moim zdaniem mają wpływa na taki właśnie wynik.

- duży filtr stożkowy Simota, z osłoną termiczną,

- przepustnica 65 mm od Mustanga V8 4.6 (seryjna miała 60 mm),

- thin-blade, czyli odchudzenie ośki trzymającej motylek w przepustnicy oraz wypolerowanie korpusu przepustnicy,

- większa rura przed przepustnicą dopasowana do większej średnicy (seryjna rura była harmonijkowa, co mocno ograniczało przepływ zwłaszcza na wysokich obrotach),

- wałki rozrządu od Mondeo mk2 ST200 z ostatnich roczników (krzywki wałków dolotowych są trochę wyższe i mają trochę dłuższy czas otwarcia),

- wyrzucone seryjne katalizatory i w ich miejsce zamontowane decaty GTPerformance,

- za decatami zainstalowane sportowe katalizatory Magnaflow (200 cpsi),

- cała reszta wydechu pełny przelot (tłumiki przelotowe: dwa środkowe i dwa końcowe).
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy