turbina na 2-3-4 biegu nie ładuje powyżej 0,5 bara /dziwne ćwierkanie

czarny1910, 17.06.2018, 18:46 « poprzedni - następny »

czarny1910

Witam,
Od kilku dni zauważyłem, że turbina na 2-3-4 biegu nie ładuje powyżej 0,5 bara, czy to normalne? Dochodzi do 0,5 i nie drgnie wyżej (nieco przymula wtedy auto). Jadąc autostradą problemu nie zauważyłem, bo 5-6 bieg doładowuje do końca. Wersja ST 2.5 09r. Miesiąc temu było normalnie, zegar się zamykał.
Turbo regenerowane ok 2-3 miesiące temu.


Druga sprawa, na wolnych obrotach słychać spod maski dziwny świst/ćwierkanie.Może to być od klimatyzacji?
Ostatnio coś słabo chłodzi, mimo odgrzybienia i nabicia odczynnika.
Wykluczam rozrząd, ostatnio kompletny wymieniony.
Przed wymianą było to samo. Od czego może pochodzić ten dźwięk??

klajgus

Co do " świst/ćwierkanie" to może to być uszkodzona odma, na YouTube masz filmiki z tym dźwiękiem, sprawdź czy to ten sam dźwięk, możesz także delikatnie wyciągnąć bagnet , jak dźwięk  ucichnie to masz walnięta odmę
Mondeo MK4
2.5 T 275KM/391Nm

czarny1910

Niestety to nie to. Podejrzewam problem z ładowaniem / paskiem klinowym/ alternatorem, może przepływomierz?
ostatnio wracałem 300km autostradą, klima on (też słabo działa mimo nabicia) i po jakimś czasie odłączyło się ESP, całkowicie (do normy wróciło po 2 dniach).
Wizytę mam niestety za  2 tygodnie, mój mechanik ma urlop na nieszczęście...

peter2903

Siema, ja w Focusie ST miałem świst przez niedokręcony kolektor, brak poprawnego doładowania też miałem i zmieniło się to po wymianie przepływomierza i czujnika ciśnienia doładowania Pierburg, pzdr

czarny1910

Dzięki kolego, sprawdzę :)