Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


Ubytek płynu

Fryc82, 05.06.2018, 23:20 « poprzedni - następny »

Fryc82

Witam! Mam problem mianowicie ubywa mi płynu w Focusie St na dodatek na zimnym silniku w zbiorniczku wyrównawczym jest spore ciśnienie. Czego się spodziewać? Czy to tylko uszczelka czy coś grubszego no i kogo polecicie do usunięcia tej usterki najlepiej na Śląsku.? Focus ST 2006R 205TYS przebieg silnik fabryka. Dzięki za odp.

altis

na początek sprawdź papierkiem lakmusowym

« Dodane: 14.06.2018, 09:34 »

ja miałem podobne objawy i okazała się uszczelka

weksla

Pęknieta tuleja na 90%
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

niachu

A jeśli ubywa płyn a po odkręceniu korka jest czyściutko, nie ma bąbli ani niepokojącego ciśnienia? Pęka też w serii?

weksla

Mało prawdopodobne
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

Kubatops

27.01.2019, 12:29 #5 Ostatnia edycja: 27.01.2019, 12:33 by Kubatops
Wigan Panowie. Man identyczny problem i juz pęka mi głowa od szukania przyczyn lecz teraz zaczynam byc niestety coraz bardziej przekonany ze będzie to peknieta tuleja.
Czy znacie moze jakies firmy w Anglii godne polecenia ktore by podjely sie naprawy i zrobiliy to fachowo?
Na jednym poscie na forum udalo mi sie znalezc firme gdzie robia nowe tuleje. Jestem jeszcze bardzo ciekawy szacowanych kosztow ich wymiany. Wiem ze ceny ang/pl beda sie roznic ale prosilbym o lekkie przybliżenie. Pozdrawiam