[Mondeo] Modyfikacja lamp na bi-xenon

Bobi1234, 03.05.2018, 09:57 « poprzedni - następny »

Bobi1234

Koledzy,

Zakupiłem 29 kwietnia Mondeo ST220 w kombi z 2005 roku.
Chciałbym zmodyfikować istniejące lampy na bi-xenonowe tego typu:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://hidretrofit.pl/ford-mondeo-mk3-3/

Jako że jestem laikiem w tej materii, prosiłbym o podpowiedzi, tylko pisane jak krowie na miedzy, tak łopatologicznie, gdyż jak ktoś mi napisze wywód profesorski to nic z tego nie zrozumiem :)

Po pierwsze:
1) czy ktoś robił taką modyfikacje, jak tak to w jakiej firmie.
2) jakie najlepiej użyć projektory, soczewki, itd. Jedni piszą o Helli, inni o Koito, inni montują soczewki z VW Tourana bo ponoć dobrze świecą, tylko pytanie czy to jest bi-xenon
3) w miejsce świateł drogowych chciałbym wstawić LED-y do jazdy dziennej
    a) jakie LED-y proponujecie?
    b) proszę o info jakie dokładne modyfikacje muszę poczynić aby takie oświetlenie było zgodne z przepisami oraz
        żeby auto przeszło przegląd. Z tego co wiem to np, po zapaleniu świateł mijania światła do jazdy dziennej
        powinny zgasnąć. Czy jest możliwość montażu czujnika zmierzchu, aby sam przełączał z dziennych na
        mijania? Jak tak, to gdzie zamontować i jak to zrobić? :)
4) Czy polecacie firmę Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Hidretrofit.pl ? Opinie mają różne, ale większość dobre. Może są inne firmy równie dobre a np. tanśze, albo w tej samej cenie a lepsze?:) Najchętniej to chciałbym aby taką modyfikację, całości - bi-xenon, ledy do dziennych, czujnik zmierzchu i resztę pierdół wykonali kompleksowo, gdyż średnio się znam na tym, a lepiej żeby dali gwarancję na całość usługi niż późnej zwalali wine że to inna firma, że montażysta jest winny, itd
5) Auto mam czarne z już czarnym środkiem lapm, modyfikacja wykonana przez poprzedniego właściciela i zastanawiam się czy pozostać przy czarny środku przemalować na srebrny oryginalny.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

PS.
Dodam, że jestem z okolic Warszawy, więc może tutaj jest jakiś fajny warsztat co zajmuje się takimi modyfikacjami.

Alek

Ad. 1 Ja robiłem sam
Ad. 2 chyba mam Hella
Ad. 5 o kwestie kolorów i estetyki niestety musisz się poradzić swojej ładniejszej połówki ;)

Dobrze jest mieć zapas kleju (butylowego?) do uszczelnienia lamp po otwarciu. Z tego co pamiętam to hidretrofit ma to na swoim sklepie.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

torbert

Robiłem te modyfikacje sam na soczewce hella classic było trudno, bo soczewka mieści się ledwo ;) konieczna jest wiertarka, mocno przydatny jest dremel. Poxipol też może  się przydać bo stelaż xenon jest dość kruchy.

A każda samodzielna modyfikacja lampy  nawet malowanie odblysnika jest nie legalna a co dopiero wstawianie tam ledow dziennych :P

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Bobi1234

Hie hie, tak jak czytam, to lepiej nic nie ruszać samemu, tylko kupić gotową lampę z alledrogo lub alliexpres :-D

Alek

aliexpres? To już chyba lepiej zrobić samemu :P