[Focus] Focus ST dymi

AdamskiST, 25.04.2018, 20:15 « poprzedni - następny »

AdamskiST

Na samym początku z racji że jestem nowy chciałbym się ze wszystkimi przywitać :)
Jestem posiadaczem Focusa ST '06 , auto zostało pomodzone przez ostatniego właściciela, obecnie ma 250km i 425Nm,potwierdzone na hamowni.Zostały również wymienienie części:
- sprzęgło RS
-IC RS
-BOV RS
-wydech custom, prawdopodobnie bez katalizatora
- świece Denso ikh24
- szpera RS(nie potwierdzone )
- sprężyny obniżające eibach pro kit
To wszystko co udało mi się odkryć. Autko zalane motulem 5w30 specific 913D.
I tu zaczyna się magia po odpaleniu a mianowicie po zejśćiu z tzw. ssania po okolo 10 min zaczyna dymić na jasno niebiesko, zapach nieprzyjemny, po przejechaniu 300/400 metrów dymienie ustepuje. Taki objaw dzieje się praktycznie przy każdym odpaleniu choć nie zawsze. Nie ma ubytków oleju, płynu chłodzącego, tylko spalanie przy spokojniej jezdzie wynosi 12,5l wg. komputera. Z góry proszę forumowiczów o opinie, sugestie, wszelkie podpowiedzi co może być przyczyną dymienia.

Serdecznie pozdrawiam

T

Taki kolor sugeruje spalanie oleju.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

AdamskiST

25.04.2018, 21:45 #2 Ostatnia edycja: 25.04.2018, 21:50 by AdamskiST
Tylko dziwne jest to że oleju nie ubywa i po przejechaniu kilkuset metrów przestaje dymić.
Mogą to być uszczelniacze na zaworach ??

sseebbaa1

Objaw pasowałby. Po wyłączeniu silnika olej grawitacyjnie spływa do cylindrów i dlatego przy odpalaniu jest go więcej, co powoduje bardziej widoczną chmurę z wydechu w tym momencie. Ale to oznacza, że w trakcie jazdy też spalany jest olej, a więc obserwuj jeszcze dokładnie poziom.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

AdamskiST

Obserwuję ten obiaw już chyba od miesiąca, byłem również na badaniu spalin i wyszły wzorowo.

loockas

Dziwne, bo niebieski dym to ewidentnie spalany olej. Miałem taki problem w Maździe i tam jak we wszystkich były to pierścienie.

T

Cytat: AdamskiST w 26.04.2018, 05:25Obserwuję ten obiaw już chyba od miesiąca, byłem również na badaniu spalin i wyszły wzorowo.
Bo, tak jak pisze Seba, po dłuższym postoju tego oleju moze być więcej. Poza tym silnik "uszczelnia się" (bardzo upraszczając) chwilę po uruchomieniu, co też zmniejsza efekt. A spaliny badałeś pewnie po krótkiej przejażdżce...

Generalnie: niebieskawe spaliny to olej, białe to płyn chłodniczy (ale czasem też woda, która zbierze się w wydechu, szczególnie zimą), ciemnoszare to zbyt bogata mieszanka.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

AdamskiST

Przepraszam że nie odpisywałem ale praca...
Wg waszych odpowiedzi prawdopodobnie to jest olej, a może też być wina programu który jest wgrany??
Wiecie może jaki jest koszt wymiany takich uszczelniaczy ?

T

Program nie ma bezpośredniego wpływu na zużycie oleju (jedynie gdy jest zbyt bogato może doprowadzić do rozrzedzania oleju paliwem). Od programu, przy zbyt bogatej mieszance, może dymić, ale na czarno.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

AdamskiST

Wielkie dzięki za  odpowiedzi. Czas się zająć tym problemem. Po naprawie dam znać co i jak.

ziszek

Hej kolego, mam identyczny objaw w moim MK2 ST. Mechanik mówił, że to uszczelniacze zaworowe i bez zrzucenia głowicy się nie obejdzie. Kiedyś na forum zapytałem o możliwe przyczyny dymienia/cene takiego remontu ale nie uzyskałem odpowiedzi :P Aktualnie szukam po Wrocławiu mechanika który podejmie się diagnozy i ew. naprawy. Jak dowiem się czegoś więcej to napiszę.