[Mondeo] LPG do Mondeo ST220

Bobi1234, 16.04.2018, 14:49 « poprzedni - następny »

Bobi1234

Koledzy,

Przymierzam się do zakupu Mondeo ST220.
Pierwsze co to chciałbym założyć do niego instalację LPG.
Dostałem dwie propozycje instalacji jak poniżej.
Proszę "znawców" tematu o jakieś uwagi lub informację która instalacje warto wybrać.
Jest też opcja, że może ktoś z Was będzie w stanie mi polecić jakiś dobry i zaufany warsztat w Wawie lub okolicy.

Energy Gaz, ul. Ostrobramska, Warszawa
KME NEVO  - Wtrysk Gazu IV generacja - system składający się z podzespołów Producentów liczących się na rynku LPG. Komputer KME NEVO 5-6 CYL., Reduktor KME EXTREME, wtryskiwacze Hana,
wielozawór Tomasetto, filtry LPG - Mimar. System, w kompletacji opracowanej przez Energy Gaz Polska, wybierany jest przez Klientów ze względu na profesjonalną
integrację z systemem zasilania samochodu oraz na rozsądną cenę. Oferujemy: 2 lata gwarancji, wielkość zbiornika do ustalenia na miejscu, zbiornik do 55 litrów w cenie instalacji (tankowany max. zawsze w 80%) -  całkowity koszt to 4000 ZŁ Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.egp.pl/kme.htm
Wtryskiwacze gazowe montowane są w dolnym kolektorze dolotowym, bez demontażu i zabezpieczenia kanałów ssących montaż wtryskiwaczy gazowych w tym modelu nie jest możliwy zatem jest to standardowa procedura

Migaz, Warszawa
Do Pana auta proponowałbym montaż instalacji Stag Qmax Plus z reduktorem KME Gold i wtryskiwaczami hana montowanymi pojedynczo. Uważam iż jest to najbardziej optymalna wersja do Pana samochodu z racji między innymi na miejsce pozwalające na montaż wtryskiwaczy gazowych w taki sposób aby nawicerty były jak najbliżej głowicy z zachowaniem jak najkrótszej drogi dolotu gazu od wtryskiwacza . Koszt instalacji to 3800 zł. W cenie instalacji jest oczywiście zbiornik LPG zamontowany w miejscu fabrycznego koła zapasowego. W przypadku Forda występują dwie możliwości wymiarowe zbiornika i jest to 45 lub 55 L brutto. Jest to zależne od wersji podłogi.

Odpowiedz Migazu co propozycji Energy Gaz:
Nie montujemy elektroniki KME. Na obecną chwilę nie wiem jak się sprawdza ta elektronika, kiedyś była zawodna i miała małe możliwości regulacyjne co mnie do niej zraziło. Reduktory KME są dobre, ale po co w Pana samochodzie extrime który wedle deklaracji producenta zasila 408 KM ?




T

Tu raczej mało się dyskutuje o LPG. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club