Ford Kuga 2009 2.5 Turbo

paweleczek666, 24.03.2018, 20:56 « poprzedni - następny »

paweleczek666

24.03.2018, 20:56 Ostatnia edycja: 17.05.2018, 00:53 by Rijndael
Witam,
Nadejszła wiekopomna chwila, aby zaprezentować moją kugę:
Auto przyjechało do Polski jako poleasingowe z Grecji:
1.foto

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Było strasznie powolne, więc zaczęły się mody:
Tutaj zdjęcie po wywaleniu kata, zrobione w firmie Kaliński układy wydechowe - Chyby - polecam(kontaktowo, solidnie i tanio):
2.foto

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Wstawiony został też ten oto intercooler, podpasowany z przeróbkami pod kugę przez mojego mechanika we wsi:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fmic.pl/zestawy-ford/46768-ford-focus-st-25t-225ps-mk-ii.html
I w końcu wizyta u tunera, firma ecu project z wrocławia, polecam (w porównaniu do przereklamowanej na wszelkich forach firmy zajmującej się tuningiem 2.5 t przez garstkę kumpli, to mega polecam, porównując kontakt, podejście do klienta jak i ceny):
3.foto

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Dopiero teraz samochód stał się (na tyle szybki, że) bezpieczny, dający też dzięki temu trochę frajdy.

Auto trafiło też do wysławianej przeze mnie firmy PITEC z Poznania, aby płacić mniej za podatki GÓRZE (jak już w innym temacie pisałem, polecam):
4.FOTO

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Więcej Fot auta:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Tak auto jedzie w danym zakresie:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=U6IdBjcEWe0&feature=youtu.be

Tak auto brzmi:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=tLtPBLo_dd4&index=2&list=UUoy8Va_TaNnF59y3aEZjOuA



PLANY?
- Patrząc, co się stało kumplowi, który przejął ode mnie ST'ka, zablaszkowanie silnika (tylko nie wiem jeszcze gdzie?)
-Turbo od RSa, plus wiążące się z tym większe wtryski oraz sprzęgło, pewnie u Heka

Generalnie po przesiadce z focusa st z mocą ok 340 mocy, brakuje tego dopierdzielenia. Jezdzi się wyżej, a w związku z tym bezpieczniej po nieznanych drogach (gdzie w porównaniu z foką wpadanie w niezauważone dziury nie wiąże się kosztami). Napęd 4x4 jest też fajną sprawą, co w sumie jest oczywiste. Jest większe bujanie, jak w STku, tu nie ma porównaniu, ale kuga zestrojona jest tak, że na łukach daje radę w cholerę. Powiem szczerze, że już nie zależy mi już tak na tym, aby auto na łukach wyciskało z siebie siódme poty, a co za tym idzie, nawet wolałbym, żeby była trochę miększa, bo generalnie jadąc nią czuć dziury przez które przejeżdżamy, choć nie aż tak jak w sztywniejszym STku.

« Dodane: 25.03.2018, 09:45 »

jeszcze jedno foto, aby przyjrzeć się,  ile standard bez kata i z i/c miał:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




paweleczek666

Mały update!

W związku z tym, że auto za tydzień trafi do Damiana na blaszkowanie silnika, postanowiłem dołożyć trochę mocy.
Poniżej foto z cyklu "raj na ziemi" mojego garażu:
Od prawej: zwykłaa stkowa, stkowa hybryda i RSowa,

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Poniżej zwycięzca jest wiadomy, od razu z dodatkiem 550 nowych wtrysków, które zakupiłem tu od kolegi z forum:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Podsumowując, w Kudze będą następujące mody:
Blaszki, turbo RS, wtryski i sprzęgło u Damiana
Program u Heka,
Lpg żeby dojechało do mnie u Struny,


Airedale

 Świetny projekt. Pytanie do właścicieli st i rsmk2. Czy taka 380 konna Kuga da nam popalić? Mam nadzieję, że tylko na starcie...
Mój Focus za tydzień jedzie na terapię wzmacniającą do heko, wstyd by był gdyby Kuga mnie objechała;p

loockas

Cytat: Airedale w 17.05.2018, 19:35Mam nadzieję, że tylko na starcie...

To zależy o co pytasz pisząc "da nam popalić". Na prostej wygra ten co ma mocniejsze auto. Zabawa zacznie się na zakrętach i tutaj zakładając podobne umiejętności kierowców, to Kuga siłą rzeczy wypadnie gorzej. Imho to nie jest auto do tego stworzone. Fajny, rodzinny wózek z pazurem, który jak to autor napisał pozwoli bezpiecznie się przemieszczać i przy tym dać frajdę kierowcy. Choć osobiście wolałbym w tej roli S-MAX'a :) Focus to auto stworzone do jazdy w zakrętach. Na torze czuje się jak ryba w wodzie. Szkoda, że większość właścicieli woli uganiać się spod świateł :)

paweleczek666

Cytat: loockas w 18.05.2018, 20:22Choć osobiście wolałbym w tej roli S-MAX'a
mając porównanie do focusa, którym kolega teraz przecież jezdzi, to robotę robi tu napęd 4wd, który pozwala jechać od startu i wykorzystywać pełną moc, w taki sposób, że auto po prostu jedzie, a nie jak STek "mieli kołami"... na mokrym tez robi to robotę taką, że nie gdyby nie padający deszcz, nie wiedziałbym, że nawierzchnia jest mokra. O to chodziło Łukaszowi chyba?
Czemu wolałbyś s-max'a? jakie masz porównania?
Czekam na "nadmiar" mocy, który pozwoli rzeczywiście bawić się autem, które jest stworzone do "żwawszego" przemieszczania się z punktu A do punktu B. W ten sposób tutaj "uganianie się spod świateł" ma stać się przyjemnością bez walki z trakcją, tylko walką z przednionapędowcami ;)
kuga nie jest aż takim bujakiem według mnie, tutaj filmik porównawczy,
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=Q6J_CcY3a_M

Czemu S-max? jakie masz doświadczenia?

loockas

Napisałem:

Fajny, rodzinny wózek z pazurem, który jak to autor napisał pozwoli bezpiecznie się przemieszczać i przy tym dać frajdę kierowcy.

Dla mnie, ale podkreślam dla mnie :) jako rodzinne auto lepiej by pasował S-MAX. Jeździłem Kugą i S-Maxem i po prostu komfort jak i prowadzenie to przepaść na korzyść S-Maxa. Z reszta to właśnie po przejażdżce S-MAX 2.5 zachciało mi się Focusa :)

Sparzyłem się już na kompromisach. Nie da się znaleźć w sensownej kasie auta, które pogodzi funkcję funcara z samochodem rodzinnym (a chyba to próbujesz zrobić). No chyba, że kogoś stać na RS6 w kombi :) Po kilku podejściach poszedłem po rozum do głowy i żonie kupiłem Scenica, którym razem jeździmy na wakacje, a sobie STka do upalania na torze i urozmaicenia drogi do pracy :) Przestało mnie dzięki temu interesować czy w tym aucie jest komuś wygodnie (choć córka nie narzeka i uwielbia ze mną jeździć), czy będzie niebawem za twardo, albo za głośno :)

Kuga na prostej dzięki AWD oczywiście lepiej wystartuje niż Focus. Na torze jednak AWD niekoniecznie musi pomagać, a może nawet przeszkadzać. Kwestia techniki i toru. No i nie ukrywajmy, nadwozie Kugi w ciasnych zakrętach po prostu nie wyrobi. A chyba nie po to kupowałeś "suva/crossovera" żeby go teraz glebić i usztywniać? :)

Tak jak pisałem. Fajne auto, bo Kuga zawsze mi się podobała, ale funcara z tego (w moim odczuciu) nie zrobisz. Oczywiście każdy ma inną definicję na słowo funcar.

Mnie gonienie spod świateł nie interesuje, więc i trakcja na starcie ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Dla zabawy pojechałem dwa razy na 1/4 mili i w sumie i tak nie było źle, a dobra opona zrobiłaby robotę. Na torze problemów z trakcją nie mam żadnych, nawet gówniane rainsporty kleiły jak wściekłe. Zobaczymy jak będzie po modach, na pewno trzeba zainwestować w koło i zawias. Moc jest drugorzędna :)

paweleczek666

Racja komfort troche chcialoby sie miec wyzszy,  ale co tam w ten sposob placi sie za wyzsze siedzenie i nie haczenie podwoziem o byle rzecz...to jest ok. Co wyjdzie zobaczymy, fajnie bedzie miec szybszego suva jak wiekszosc, w koncu ta nazwa stanie sie adekwatna;) bede updejtowal jak chopaki sobie poradza.