Wkładka w moim aucie w F..V performance

Airedale, 20.03.2018, 22:45 « poprzedni - następny »

Monti

27.03.2018, 09:47 #90 Ostatnia edycja: 27.03.2018, 21:30 by Monti
Cytat: thomas198 w 25.03.2018, 03:19Jak na razie nie masz prawa głosu, jesteś dłużnikiem od ponad roku, tyle czasu potrzebujesz żeby uzbierać kilka stówek? A może masz problem z komunikacja i z konfrontacja zemną? PS. Czemu nie przyjechałeś po zderzak!

Ja? To ty źle zrobiłeś i w dodatku sam zwróciłeś kasę, gdybym ci miał być coś dłużny to byś potrącił.


« Dodane: 27.03.2018, 21:30 »

@Thomas198 tak jak myślałem. Aktuator który mam od Ciebie jwsr uszkodzony. Membrana jest pęknięta przez co ciśnienie ucieka i grucha nie działa prawidłowo.
Było: Mondeo HB mk4 2.5L, opony 225x35r19 na feldze 19"8,5", zawieszenie gwintowane KW
Jest: BMW f34 328ix M-Pak

jacekplacek


weksla

Widać zainteresowany nadal.olewa sprawę i nie ma zamiaru ściągnąć mojego auta nielegalnie prezentowanego na swojej stronie z wykorzystaniem nie swoich zdjęć i opisem nie swoich modyfikacji. Ale zapewniam że uporamy się z tym tak że szybciutko te zdjęcia znikną!
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

kubabiki

Ja również pisałem do Tomka bezpośrednio by usunął moje auto ze strony jednak zostałem olany (wiadomość wyświetlono). Po FSV została tylko nazwa jednak teraz jest to zupełnie inna firma i w tej firmie mój samochód NIGDY nie był i nie będzie. To jakim prawem jest dalej na stronie? Zdjęcia również są moje i zezwoliłem na ich użycie przez poprzednią działalność. Na użycie w działalności która obecnie działa (pod tą samą nazwą FSV) nie zezwalam. I to też pokazuje jakie podejście do ludzi, z którymi długo się współpracowało ma właściciel.

murczyk

Uwaga niby jestem wiernym klientem, lecz Tylko Tomek naprawdę zainteresował sie moim problem, jeździł ze mna, marnował swoj czas, i wiecie ile mnie to kosztowało? Dokładnie zero (0) polskich złotych, wiec nie gadajcie głupot że Tomek kosi gruby hajs bo tak nie jest. Usługi Tomka polecam swoim znajomym i będę polecał.

Airedale

Prawdziwy doktor Judym polskiego tuningu. Prawdopodobnie jesteś jednym z tych stałych klientów, jecie razem pączki;) i robicie  grille. Te osoby widocznie są obsłużone lepiej.  Z nowych odkryć po robocie mojego auta. Przy opuszczaniu  warsztatu zostałem poinformowany, że wgrano mi jakąś nową mapę gazu, ale nie będzie to chodzić przy pełnym bucie, będą zapętlać wtryski. dodatkowo miałem wymienić wtryski, bo te się nie nadają, wężyki nierównej długości itp. Odblokowałem na kanale turbo po dotarciu auta i faktycznie auto na gazie przy bucie przełączało na benzynę. Ok szukamy przyczyny. Okazało się, że wcale nie jest wgrana nowa mapa tylko SPALONA jest wtyczka elektrozaworu. Naprawa  u gazownika mojego 70 zł i auto chodzi pełną mocą na gazie, jak wczesniej. W sumie to nie wiem po co sam to robiłem, skoro mówisz, że miał bym to za darmo zrobione... Na poważnie wpakował bym kilka tyś bez potrzebnie (na strojenia mapy wtryski ) o ile w ogóle by odkryli tą spaloną wtyczkę. Pomijam już kwestie regulacji ciśnienia na twinie i obsługi lpg po takim ukryciu go. Bardzo ciężki dostęp.

murczyk

I tu sie zdziwisz, z Tomkiem widziałem sie 3-4 razy i to tylko wtedy gdy przyjechałem do niego do warsztatu. Nie jem z nim pączków i nie robimy wspólnych grilli. Ale jeśli to was tak rajcuje to chyba zaczne...

T

Panowie, trzymajcie się, proszę, tematu. To kto z kim je pączki i robi grilla nie ma większego znaczenia. Proszę ograniczyć się do meritum, którym jest jakość prac wykonanych przy danym aucie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

jacekplacek

Pozwolę sobie przenieść moja wypowiedź nt wkładki z innego watku do tego....
Oczywiście że silniki bez wkładki padają jak i silniki zakute bo zabija je temperatura! Proste! Za odpowiednią temp spalin jest odpowiedzialny tuner! Na torach padają fury za na prawdę grube pieniądze! Jak jest zje**ny soft to nawet "tłoki z platyny" nie pomogą!
Z tego co wiem kolega "wazelina" ma zrobiony "u was" silnik na wkładce i program według jego "własnych wytycznych"
Jaki był efekt?? 3 remont silnika??
Wracając do meritum- każdy st na wkładce PADNIE!!!!!
Może(!!!!) na seryjnym sofcie przeżyje ale po co robić wkładke przy seryjnym sofcie ktoś pomyśli.... Przecież jak się robi wkładke to po to, aby więcej "dmuchać"
I tu zaczyna się problem!
Problemem wkładki w 2,5t wykonanej przez firmę w Zawoi a wkładanej "na siłę" przez firmę spod Oświęcimia jest to, że przy górnym szczytowym położeniu tłoka, tłok się przyciera! Przez wkładke zaburzona jest "naturalna rozszerzalnosc" tulei cylindrowych. Wiadomo że podczas pracy silnika wszystko "puchnie"
Skoro tłok "puchnie" a tuleja nie może bo jest "uciskana" przez wkładke która notabene jest wykonana z innego materiału niż blok, przez co rozszerzalnosc cieplna jest zupełnie inna, EFEKT MAMY TAKI ZE NASTĘPUJE PRZYCIERANIE TŁOKA A NASTĘPNIE DESTRUKCJA SILNIKA!!!!
A jest to efekt zamierzony "wspaniałej firmy" bo klient wraca i mówi "padł mi silnik"
A w odpowiedzi słyszy że "to absolutnie nie wina wkładki tylko pewnie wtrysk się zawiesil albo padła pompa paliwa przez co temp skoczyła i z tłokow zrobiła się galareta przez wysoka temperaturę"

Każdy silnik (szczególnie turbodoładowy) ze złym softem padnie!!
A wkładka to jest "ZABICIE SILNIKA" na własne życzenie i to za gruba kasę!
Oglądając ogłoszenia st-kow z wkładka celem zakupu lepiej od razu omijać te auta bo- albo są już przegrzane albo już je *uj strzelił i są poskładane na szybko i byle jak, aby się tylko pozbyć problemu!

sseebbaa1

A z jakiego materiału jest wkładka?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

weksla

Na 100% z innego niż blok
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

bishop

25.09.2018, 10:19 #101 Ostatnia edycja: 25.09.2018, 10:21 by bishop
Cytat: weksla w 25.09.2018, 10:07Ale tu nie bede sie rozwodził z pewnych względów
Czemu? tzn rozumiem animozje ale własnie po to jest forum. Jak dla mnie ciekawy temat.
Edit: a ktoś wie jakie to materiały?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html