Wymiana Chłodnicy wody Focus RS mk2

rb6830, 14.03.2018, 16:57 « poprzedni - następny »

rb6830

Drodzy forumowicze

Mam focusa RS mk2, muszę wymienić chłodnicę silnika, przecieka od dołu, czy ktoś z was miał taki problem?

Pytałem w aso, cena chłodnicy u nich 1220 PLN + koszty wymiany i płynu
Pytanie czy ktoś wie jakiego producenta jest taka chodnica,? szukałem w sklepach z częściami to ceny są od 300 zł do 1000zł
Chciałbym zachować auto jak najbliżej oryginału dlatego najchętniej zrobiłbym to w aso, ale jak taką samą chłodnice mogę kupić za połowę ceny, to chyba nie będę się upierał  przy aso
Pytanie czy ktoś wie jakiej chłodnicy szukać żeby była taka sama jak fabrycznie montowana?

Będę wdzięczny za komentarze
Dzięki

rb6830


weksla

To dosć częsty problem w mk2. Jesli juz musisz zmieniać wrzuć Custom Airteca. Cena niewiele wieksza a wydajnosć sporo
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

rb6830

Sprawa jakaś pilna nie jest, wyciek nie jest duży.
Czy muszę wymieniać, sam nie wiem
Czy sa inne opcje np. Naprawa?

weksla

No to albo kontrolować stan płynu i olać sprawę, albo wymiana. Chlodnice no niby się naprawia, kleji lub spawa. Ale wiem z autopsji że to nie m nigdy gwarancjiże bedzie ok
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

rb6830

Ok dzięki za informacje
Auto mam 8 miesięcy, kupiłem z taka usterka, do tej pory dolalem niecały litr płynu

Może polecasz jakiś serwis w Warszawie lub okolicach, który sie zajmuje takimi rzeczami?
Pytałem w ASO to chlodnice maja w cenie robocizna około 1100 zł + robocizna

Patrzyłem na cenę chłodnicy w sklepach internetowych to wychodzi prawie polowe taniej
Wiec chyba ASO sobie daruje

peter2903

Siema, polecam "Zbicar" mi ostatnio poszły łączniki rurek od nagrzewnicy w st-ku i zrobione lepiej niż fabrycznie, na aluminiowe łączki hydrauliczne (oryginalnie jest plastik). Generalnie Zbicar to jest fachura, dość duże ma obłożenie ale skoro się nie śpieszysz to zrobi porządnie i nie zedrze, pzdr

T

Jazda z wyciekiem płynu chłodniczego w takim aucie wydaje się mało rozsądna...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

rb6830

To prawda, pora wiec na wymianę.
Airtec to spory wydatek, wiec zdecyduje sie na seryjną ewentualnie zamiennik do 1000pln

Orientujecie się kto jest producentem seryjnych chłodnic do RSa?