Scigus - STMK2 - Pomarańcza

scigus, 28.02.2018, 17:52 « poprzedni - następny »

scigus

28.02.2018, 17:52 Ostatnia edycja: 28.02.2018, 18:06 by scigus
Siemka! na forum jestem juz jakiś czas ale siedziałem cicho bo długo szukałem swojego focusa :) i wreszcie trafiło sie stmk2 przed lift takie jak chciałem od zawsze czyli 3d i orange! :) auto dwóch poprzednich włascicieli miało z forum :) ja mam je od Maaaajjka... mam w tym miesiacu taką zamote i jest taka pogoda że nie mam czasu nawet zrobić swoich fot ale wkleje z placu poprzedniego własciciela przed odjazdem :)

co o aucie :)
2006 rok - orange
135 000 przebiegu

po pełnym serwisie go dostałem więc jak NA RAZIE ciesze sie jazdą :D

-wersja wyposażenia najbogatsza jaka jest (bez skórzanych foteli ) wiec taka jak chciałem
-wymienione obydwie półośie na nowe
-Wymiana wszystkich tulei metalowo-gumowych tylnego zawieszenia na elementy poliuretanowe oraz  tulei pływających przednich wahaczy
-zmienione koncowki wydechu, wywalony kat
-felgi OZa
-większy intercooler Fmic
- tarcze Zimmermann wraz z klockami Ferrodo DS2500
- oryginalne xenon'y z ciemnym środkiem
-zmienione tylne lampy
-kilka rzeczy w srodku zmienione na elementy z polifta
- radio na androidzie
-tylny zderzak z dyfuzorem z polifta
-przyciemniane szyby z tyłu (to troche mnie denerwuje wieczorem ale moze sie przyzwyczaje że nic nie widać... :P )
-Instalacja gazowa  :evil: :evil: :evil:

pewnie o połowie rzeczy zapomniałem bo poprzedni właściciel traktował to auto jak oczko w głowie, na hamowni pokazało mu bardzo zdrową serie (nie mam fotki wykresu ale na gazie pokazało prawie 250koników - jak znajde chwilke to wstawie fotki)  
Ja musze na wiosne kupić letnie opony, myslalem o Dunlop SP SPORT MAXX RT 2? chyba ze ktoś coś poleci innego

hamulce tez powoli sie kończą więc albo założę na wiosnę taki zestaw jak był bo jestem bardzo zadowolony lub jak kasa pozwoli to wpadnie większy zacisk i tarcza na przód ale zobaczymy bo troszke innych wydatków mam do wiosny... ;/

Ja w przyszłosci chciałbym wsadzić
-blaszki w tuleje (na jesień będe robił rozrząd więc fajnie by było wtedy)
-jakaś dobra hybryda albo rs turbo
-wtryski rs
-wpaść na strojenie do heko żeby wyczarował 3 z przodu i tyle by mi wystarczyło
-założyć Wskaźnik EGT
-lotke od RSa (ale jeszcze nie wiem bo żywo ta seryjna nie jest nawet taka zła ) :)
Myślałem o zamknięciu bloku ale stwierdziłem że nie będe celował w większe moce niz okolice 320-330 na przedniej osi więc myśle że to będzie spoko opcja

Temat zrobiony ale pewnie najbliższe 2 miesiące będzie tu cicho :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://ibb.co/eoEcJH


JacekST220

Witamy Pewnie fajne auto ale galeria na 2: :(

scigus

25.03.2018, 16:27 #2 Ostatnia edycja: 25.03.2018, 16:30 by scigus
polatane :D zrobione ponad 1k km już :D  pare ładniejszych fot! a za tydzien wlatują nowe oponki jak pogoda sie utrzyma :P

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


scigus

20.04.2018, 21:15 #3 Ostatnia edycja: 20.04.2018, 21:59 by scigus
Autko po kilku zmianach / naprawach przy 137k przebiegu
-Nowe sprzęgło RS-owe + tarcza kevlar
-nowy olej w skrzyni
-wymieniona odma
-kupiona nowa kamerka cofania bo stara nie działała
-nowa nakładka na pedał sprzęgła (bo stara wyparowała oO)

+przygoda z jakimś zwierzakiem króliko podobnym który pięknie wskoczył mi pod koła i uszkodził lekko zderzak z lewej strony... ale to już temat na zime bo jako tako nie widać a strach oddać taki kolor do dopasowania w erze tylu fachowców od wszystkiego... ale z 2m praktycznie nie wpada to tak w oko więc nie dotykam bo tylko spierdziele bardziej znając życie...

scigus

29.12.2018, 20:58 #4 Ostatnia edycja: 29.12.2018, 21:59 by scigus
hmm temat mi umarł ale nic ciekawego sie w aucie nie działo... nawalało sporo km przez lato.. na ten czas 154 000 tyś i przez ten okres wpadł nowy rozrząd + pompa wody przy 140 000, jakiś podstawowy serwis czyli to co sie zużywa to wymieniam... tarcze, klocki, chyba z 3x olej przez lato bo sporo latałem :P na zime wpadły nowe węże od chłodnicy, pasek klinowy,świece,łączniki stabilizatora i na styczeń/luty planowane jest blaszkowanie i strojenie jak wszystko pójdzie git :) a niżej kilka fotek z dzisiaj bo jutro leci w trace na sylwestra :D więc autko umyte i wyszykowane:D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


scigus

Jednak silnik po rozebraniu okazał sie szrot i to nie z mojej winy(pozdrawiam poprzedniego własciciela lub jeszcze tego wczesniej którzy oby dwaj byli na forum) na ten moment auto za dobrą kase do dorwania zeby zrobic sobie od 0 silnik a jak sie nie sprzeda szybko to pewnie będzie czekał na silnik : )

bishop

Cytat: scigus w 05.03.2019, 15:16Jednak silnik po rozebraniu okazał sie szrot
A dokładnie co mu jest?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

scigus

okazało sie ze juz kiedys po cos rozbieral to i tak pieknie złozył ze rozwalil gwint, jest krzywy blok i głowica tez srednio sie raczej nadaje do czegos... najszybciej bedzie kupic silnik i zrobic od 0 pod siebie ... oczywiscie o tym ze juz ktos kiedys rozbierał silnik nie było mowy na forum ;)

xtremesystems

11.03.2019, 18:03 #8 Ostatnia edycja: 11.03.2019, 18:20 by xtremesystems
przeciez wiadomo ze nikt ci sie nie przyzna. jest kilka aut na forum ktore mozna kupic bez ogladania. zdecydowana wiekszosc to to samo co na otomoto

a jaki objaw i co  sie w ogole dzialo ze silnik teraz rozkrecales?

scigus

znikało bardzo duzo oleju ... lało sie z pod głowicy, chłodniczy tez uciekał..... nie bede nikogo osądzał bo nawet lepiej dla poprzedniego własciciela ze nie mam pewnosci ze to on cos majstrował :) kase sobie odrobie a i w przyszłosci mam powód zeby przejsc na 4x4 :)