Hamulce Focus Mk3 ST a minimalna wielkość felgi

Polarny, 22.01.2018, 00:08 « poprzedni - następny »

Polarny

Czy oryginalne felgi 16" uda się nałożyć na komplet hamulców z Focusa Mk3 ST?
Chcę przerzucić tarcze + zaciski z STka, ale nie wiem czy zimowe koła wejdą mi potem na to. Może ktoś mierzył, albo ktoś z Wrocka miałby 30 minut by to sprawdzić zajeżdżając do mnie? (odwdzięczyłbym się jakoś).

sseebbaa1

Cytat: Polarny w 22.01.2018, 00:08
Czy oryginalne felgi 16" uda się nałożyć na komplet hamulców z Focusa Mk3 ST?
Chcę przerzucić tarcze + zaciski z STka, ale nie wiem czy zimowe koła wejdą mi potem na to.
A do jakiego auta przerzucasz te hamulce?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy


sseebbaa1

Tu można znaleźć jedno zdjęcie z felgami 16" na FF mk3 ST. Ale jest w tym temacie też informacja, że nie wszystkie 16" wejdą:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.focusfanatics.com/forum/wheels-tires/338321-16-taurus-rims-fit-2014-st-winter.html

Czyli nie ma ogólnej reguły do tego rozmiaru felg, a trzeba znać dokładny wzór, bo felgi mogą się różnić grubością konstrukcji i przez to miejscem wewnątrz.

No i pamiętaj, że w Focusie mk3 ST był lifting przednich hamulców.
(12,6" --> 13,1" czyli 320mm --> 332mm)
Większe hamulce na pewno nie wejdą już w 16".
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Polarny

Kurde pozostaje mi test na jakimś STku. Wolę się upewnić. Wprawdzie mam 17", ale będę je przerzucał pewnie do innego auta, a w tym chciałbym zostawić 16". Z drugiej strony zależy mi by wsadzić mocniejsze hamulce, bo chciałbym zobaczyć jaka jest różnica w hamowaniu.

Ktoś ma Focusa Mk3 ST i jest z Wrocka?

T

Pamiętaj, żeby przymierzyć konkretne felgi, bo jedne mogą wchodzić, a inne nie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Polarny

Tak, dlatego muszę upolować kogoś z STkiem i poprosić, by dał na szybko założyć samą felgę. Jak wejdzie, to działam. A jak nie wejdzie ... te kupię 17" d-:
Tylko wolałem 16", bo ten Focus jest tylko na chwilę i potem zostawiam go, więc wolałbym by stał na 16", bo takich mam dwa komplety.

Polarny

Zestaw z STka zamontowany. Mam tarcze 320 i co ciekawe, 16" felgi wchodzą bez problemu - mają nawet delikatny zapas.
Nie zmienia to faktu, że i tak już są tam 17".

Zastanawiam się jeszcze tylko nad kwestią zmiany ustawień parametrów dot. konfiguracji i jak to faktycznie wpłynie na hamowanie.
Jak w Focusie Mk3 zmienialiście zaciski na STkowe albo RSowe, to jak z kwestią różnicy w hamowaniu vs konfiguracja auta?