[Focus] MK3 ST 16' Black by vtec

vtec, 16.12.2017, 17:16 « poprzedni - następny »

vtec

Po jakimś czasie wracam do Forda, a nawet dwóch.
Jeden z nich poniżej.

Sprowadzony z US. Wybierałem osobiście, całą resztą związaną ze sprowadzeniem, opłatami, itd. zleciłem firmie. Auto miało powierzchowne uszkodzenia, w pełni jezdne, tzw. Run&Drive.

Rocznik modelowy i produkcji 2016. Przebieg 15kkm.
Pełne możliwe wyposażenia jak na ST, szyber, skóry, bi-xenon skrętny, duża NAVI, itp.

Przy okazji polonizacji elektroniki wpadł program z pumaspeed ;)
Przed programem straszna nuda była :)

Zrobiono mam już z 800km, zadowalająco niskie spalanie, w okolicach 11/100.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Kris1976

Ile koni / Nm daje ten soft ?
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

vtec

Cytat: Kris1976 w 16.12.2017, 21:22
Ile koni / Nm daje ten soft?
nie mam pojęcia, kiedyś tam na hamowni sprawdzi się, ale.... różnica jest dość zauważalna.
PS. mam wolny tydzień, może jakiś spot za dnia?

sseebbaa1

Gratuluję zakupu!
Zrób jakieś ładniejsze zdjęcia, przy lepszym oświetleniu, albo lepszym sprzętem - takie autko zasługuje na profi sesję.

Jakieś pomysły na dalsze modyfikacje?
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

vtec

Cytat: sseebbaa1 w 16.12.2017, 22:49
Jakieś pomysły na dalsze modyfikacje?
nie, brak takich planów.
zdjęcia przy lepszej pogodzie, ale trudno powiedzieć kiedy taka będzie ;)

sseebbaa1

heko z wyciągnął 320 KM, co jak na polskie warunki jest niezłym wynikiem.
Ale w Stanach robią z tego silnika 380 KM!
Życzę Ci takiego wyniku 8)
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

bishop

ładna puma :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

Kris1976

Cytat: sseebbaa1 w 16.12.2017, 23:57
heko z wyciągnął 320 KM, co jak na polskie warunki jest niezłym wynikiem.
Ale w Stanach robią z tego silnika 380 KM!
Życzę Ci takiego wyniku 8)
...ale to z turbo hybrydą i plus jeszcze jakieś graty.
Sam soft dał pewnie okolice 270KM i pod 400nm
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

sseebbaa1

Cytat: Kris1976 w 17.12.2017, 12:41...ale to z turbo hybrydą i plus jeszcze jakieś graty.
Zgadza się.
heko napisał w swoim temacie: "stage3 320KM (turbo, DP, IC wystrojony przeze mnie (...)"
Chodziło mi o przyszłościowe mody :) Jest potencjał w tym silniku!
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

MAG

Się kurka wodna coraz bardziej podpalam na Fokę ST ...

Z tym, że u mnie to zdecydowanie wersja kombi by się przydała ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

Kris1976

Jak ma być przestronnie, szybko i kombi to może lepsze auto z kurą ma masce ;)....znaczy się Oct RS. Tam łatwo zrobić okolice 300KM.
FokaST kombi jest chyba najciaśniejszą opcją kombiaka na bazie hatchbacka
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

MAG

Foka byłaby raczej autem na miasto i krótkie wypady - na rodzinne jeżdżenie musi być cos większego.
Gdyby amerykańskie Mondeo mk5 wystepowało w kombi, to bym sie nie zastanawiał, tylko już zbierał na Fusiona 2,7V6 EcoBoost, a tak to sam nie wiem co zastapi Smokusa  ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

vtec

czy w RSach Mk3 występują w "uboższych" wersjach takie same fotele co w moim?
nie ukrywam że jedynym minusem to siedzisko, które jest za wąskie i uciska mi "pośladki", chyba że mam wyjątkowo dużą du... :)

Kris1976

Tak w RSie jest w zasadzie ten sam stołek z innymi logosami. Na szerokie tyłki się nie nadaje ale te o odpowiedniej szerokości trzyma zajebiście....i można zjechać z tym fotelem do dołu. Na kubłach siedzi się z głową na podsufitce !
Była pomarańcza ST...czas na RSa !

MAG

Cytat: vtec w 18.12.2017, 19:38
... siedzisko, które jest za wąskie i uciska mi "pośladki", chyba że mam wyjątkowo dużą du... :)
hehe - jak ze 3-4 lata temu przysiadałem sie do Foki ST w salonie, to nie miałem szansy zmieścić sie w fotelu.
Teraz, gdy jestem o 20kg mniejszy (a tak to i tak mniej niż połowa drogi do normalnej wagi...), to nawet tragedii nie było jak siadałem w fotelach ST Line'a ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0