[Mondeo] ST220 szarpie, gaśnie, świeci się kontrolka ładowania

SlyPlayer, 27.11.2017, 00:04 « poprzedni - następny »

SlyPlayer

Witam. Mam problem z moim ST220. Po remoncie silnika (był demontowany silnik) pojawiły się problemy.
Silnik się trzęsie choć pali na 6 garów. Gdy jest nagrzany gaśnie przy dojezdzaniu do skrzyżowań.
Przy ostrzejszej jeździe wywala błędy: P0301, P0302, P0303 co oznacza przerywanie zapłonu na pierwszych trzech cylindrach. (świece, kable są nowe).
Oraz drugi problem: świecąca sie kontrolka (czasami gaśnie na chwile) ładowania i błąd P1246
Sprawdzałem przewody idące z alternatora i są OK...
Ktoś się spotkał z takimi problemami?


bas87

Ja miałem to samo z alternatorem skończyło sie na wymianie regulatora napięcie nie było już szczotek radze to zrobić szybko bo ci kleknie altek całkowicie
st220

SlyPlayer

Najlepsze jest to ze alternator przy remoncie silnika tez był robiony. Masakra.
A orientuje sie ktos czy łańcuchy rozrzadu do fordowskich v-ek występują w zamienniku?
Bo problem z wypadającymi zasłonami wyglada na rozciągnięty łańcuch...

bas87

Cytat: bas87 w 28.11.2017, 08:54
Ja miałem to samo z alternatorem skończyło sie na wymianie regulatora napięcie nie było już szczotek radze to zrobić szybko bo ci kleknie altek całkowicie

u mnie ogólnie był jeszcze kabel sparciały biegnący od głównej wiązki altka do kompa tam popatrz bo mi gasła i świeciła kontrolka ale ładowanie było mimo ze świeciła a u ciebie jest?????
st220

bishop

Cytat: SlyPlayer w 27.11.2017, 00:04Po remoncie silnika (był demontowany silnik) pojawiły się problemy.
Co było przyczyną remontu? Objawy zaczęły występować zaraz po odebraniu auta?
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

SlyPlayer

Cytat: bas87 w 28.11.2017, 12:14
u mnie ogólnie był jeszcze kabel sparciały biegnący od głównej wiązki altka do kompa tam popatrz bo mi gasła i świeciła kontrolka ale ładowanie było mimo ze świeciła a u ciebie jest?

Mam ładowanie tylko ta kontrolka się czasem zaświeca.

Cytat: bishop w 28.11.2017, 15:38
Co było przyczyną remontu? Objawy zaczęły występować zaraz po odebraniu auta?

Przyczyną remontu były obrócone panewki.
Remont robiłem sam.

Docent

Cześć,
przed remontem łańcuch był ok, po remoncie się rozciągnął?
Może zdejmij pokrywy obu głowic i porównaj napięcie na zębatkach.
Może któraś kostka nie łączy (podgięty pin) od wiązki silnika. Czegoś nie przyuważyłeś przy podpinaniu silnika?

SlyPlayer

Kupiłem już Mondka z obróconymi panewkami i nie pracował za dobrze.
Zobaczę jeszcze do pewności wszystkie kostki ale żeby na jednaj głowicy wywalało wypadanie zapłonu wszystkich cylindrów...

bas87

Cytat: SlyPlayer w 28.11.2017, 23:35
Mam ładowanie tylko ta kontrolka się czasem zaświeca.


Popatrz na ten kabel biegnący od wtyczki wiązki altka do kompa na przejściu przez przegrodę ja tam miałem sparciały i to był powód
st220

SlyPlayer

Dziś odpiąłem czujnik wspomagania i auto już nie gaśnie przy dojezdzaniu do skrzyżowań/sygnalizacji świetlnej. Ciekawe...

MotoManiaq

Ciekawe gdzie można taki czujnik kupić, ktos podrzuci?