[Focus] Stuki w zawieszeniu przód focus mk2 ST

KwachuGSE, 22.11.2017, 21:12 « poprzedni - następny »

KwachuGSE

Witam koledzy. Od dwóch dni zaczęło mi cos pukac w zawieszeniu z przodu.  Czasami puka na nierownosciach ale prawie zawsze jak ba skreconych kolach wjeżdżam w niewysoki krawężnik, pod sklep itd. Wtedy wydaje mi się ze dochodzi to z lewego kola ale znowu jak jade to bardziej czuje pod nogami. Sa to takie tępe,głuche dobijania. Cale zawieszenie sprawdzone zero luzu. Jak ruszam szybko kierownicą to alychac delikatne pukniecie ale wydaje mi się ze to nie ten dźwięk.  Mial ktos taki przypadek?  Nie chce wymieniać bez sensu dobrych części.  Z góry dziękuję

peter2903

Cytat: KwachuGSE w 22.11.2017, 21:12
Witam koledzy. Od dwóch dni zaczęło mi cos pukac w zawieszeniu z przodu.  Czasami puka na nierownosciach ale prawie zawsze jak ba skreconych kolach wjeżdżam w niewysoki krawężnik, pod sklep itd. Wtedy wydaje mi się ze dochodzi to z lewego kola ale znowu jak jade to bardziej czuje pod nogami. Sa to takie tępe,głuche dobijania. Cale zawieszenie sprawdzone zero luzu. Jak ruszam szybko kierownicą to alychac delikatne pukniecie ale wydaje mi się ze to nie ten dźwięk.  Mial ktos taki przypadek?  Nie chce wymieniać bez sensu dobrych części.  Z góry dziękuję

Siema,
Jeśli to na nierównościach,krawężnikach - sprawdź łącznik stabilizatora. MI niby na szarpakach posprawdzali i zawieszenie ocenili na tip-top, ale ta częśc za 50 zł tłukła niemiłosiernie na każdej nierówności. Po wymianie cisza.Jeśli przy skręcie i ruszanie nagłym przód-tył wali to sprawdź lewą półoś. Albo jest zużyta i do wymiany, albo regeneracja. Mi też stukało prze mocniejszym ruszeniu i skręcie, ale sprawdziłem w zakładzie, ktróry tylko robi półosie i dołożyli smaru i wymienili osłonę przegubu i jest całkiem ok . Możesz też mieć maglownicę do regeneracji (jeśli pyka przy skręcaniu kierownicy w 1. miejscu-ja tak miałem). To tak na 1. rzut z doświadczenia :D