Kuga 2.5t nagła utrata zapłonu błąd U1900

karczery, 23.10.2017, 09:41 « poprzedni - następny »

karczery

Witajcie

pojawił się pierwszy problem odkąd użytkuję swoje Kugę...

Podczas długiej jazdy i rozpoczęcia kolejnego manewru wyprzedzania wciskając pedał gazu, nagle silnik stracił zapłon pojawiła się kontrolka ładowania czerwona oraz pomarańczowa silnika, będąc na lewem pasie odpuściłem gaz zapłon wrócił wiec znowu docisnąłem... sytuacja się powtórzyła. Pomyślałem że to wina gazu więc przełączyłem na bene ale sytuacja powtórzyła sie 3 i 4 raz. Potem już całą droga spokojnie do domu chociaż odpalałam wszystkie odbiornik z myślą, że może to od akumulatora ale nic. Pałowanie do 220 tez nic nie objawiło.

Forscan po powrocie do domu pokaz błąd U1900 utrata komunikacji CAN. po skasowaniu brak błędu. Jakieś pomysły co mogło być tego powodem?

Auto jest po chipie u heko oraz lpg wszystko smigało bez zarzutu do tego epizodu.

weksla

Taki błąd ma większość fordów. Nie szukałbym tu przyczyny
Ford Mondeo 2.0 TDCI 130ps ------> 160ps<br />Ford Focus ST225--------------------> 450ps

karczery

Dam sobie spokój i mam nadzieje, że wiecej mi sie to nie przytrafi.... ale podczas wyprzedzenia można sie zdziwić i mieć dość nieciekawą sytuacja jak jedzie ktoś z naprzeciwka poza tym turbina może sie trochę podsmażyć... Ciekawi mnie czy to po prostu sterownik złapał zawiechę czy moze byc inny powód...

karczery

Usterka wróciła. Mam pytanie czy moduł komfortu GEM moze byc odpowiedzialny za takie zachowanie. Podobno jedną z jego funkcji jest odłączanie całej elektroniki gdy zapłon jest wyłączony aby aku sie nie rozładował ?