[Mondeo] ST220 Śruby stóp korbowodów

marcin33892, 18.10.2017, 17:11 « poprzedni - następny »

marcin33892

Witam.
Postanowiłem uszczlenić sobie misę olejową i przy okazji wymienić panewki na nowe firmy King, wszystko już  kupione, panewki przyjdą jutro, olej z filtrem już są,uszczelka misy olejowej też już jest.
I niestety problem jest w tym że od wczoraj aż do tej pory szukam nowych śrub do korbowodów i nic, nigdzie nie mogę znaleźć. Napisałem do 4 różnych ASO Forda i wszędzie dostałem odpowiedź że śruby niedostępne, przepatrzyłem ebay i inne sklepy min takie które specjalizują się w Fordzie i też nic.

Ma ktoś może pomysł gdzie można wyrwać te śruby ?

Proszę o pomoc

Mondeo ST220 3.0 V6 226KM 2002r

sseebbaa1

Musze Cię zmartwić. Nie da rady wymienić śrub w oryginalnych korbowodach w ST220 i dlatego nie są dostępne.

W Mondeo ST220 są bowiem "łamane" korbowody, a więc otwarcie dużego końca korby na etapie produkcji następuje przez jej siłowe złamanie (a nie przecięcie). Krawędzie złamania są nieregularne i unikalne dla każdego połączenia.

Chociaż największym problemem jest to, że śruby oryginalnego korbowodu trzymane są przez tulejki wciśnięte na siłę. To zaś oznacza ogromne ryzyko (graniczące wręcz z pewnością), że podczas prób wybijania tulejki uszkodzi się wspomnianą nieregularną powierzchnię złamania.
Niestety już nawet niewielkie naruszenie powierzchni bezpowrotnie zniszczy korbowód, bo nie da się już go odpowiednio ciasno skręcić. Tego się nie da naprawić (w przecinanych można to jeszcze ratować, a w łamanych nie).
Wystarczy, że zniszczysz 1 z 6 korbowodów i problem murowany...

Zerknij do mojego tematu - Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link."łamane" korbowody - i zobacz na zdjęciach jak wyglądają opisywane połączenia i tulejki trzymające śruby.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy