[Focus] Modyfikacja homemade seryjnego wydechu Focus ST225

gteeek, 26.08.2017, 08:12 « poprzedni - następny »

gteeek

Szanowni forumowicze!!
Zwracam się do Was z prośbą-mianowicie czy macie jakieś fajne i sprawdzone pomysły co jak co na razie na fajne brzmienie seryjnego wydechu w Foce St??
W tej chwili mam u siebie decat stainless firmy noname,wyrzucony ostatni tłumik i powiem szczerze,że w przedziale 1700-2200 obr/min to łeb urywa bo idzie taki rezonas po całym aucie,dalej jest już fajnie w miarę cicho.Z katem na pokładzie było całkiem fajnie
Przy prędkościach w trasie też jest ok jedynie przy mocnym bucie dopier drze jape :o :o :o :o
Nie chciałbym wracać do katalizatora bo strzelanie bez niego z wydechu jest obłędne.Mega wypasiony wydech typu catback póki co to muszę sobie odpuścić.
Czekam na Wasze trafne uwagi.Pozdrawiam!!!

T

Próbowałeś umieścić tłumik w miejscu katalizatora? Katalizator to tłumik katalityczny, więc taka operacja powinna w jakimś stopniu skasować ten rezonans (myślę, że tak w 50%). Niestety samodzielne przeróbki wydechu to trochę zabawa metodą prób i błędów, ja swój w Mondeo przerabiałem trzykrotnie, zanim osiągnąłem zadowalające brzmienie. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

gteeek

Tyle jest st-ków na forum i nikt nie próbował bawić się wydechem????Chyba że każdy kupuje odrazu miltelka,cobre albo kms no to ok.

T

Większość osób rzeczywiście montuje gotowe wydechy, czy to kupione, czy to zamówione w firmie tuningowej.

Ale w Twoim przypadku naprawdę nie ma wielkiego pola manewru. Możesz zrobić to co napisałem i/lub dodać tłumik końcowy (ale o lepszej przepustowości niż seryjny). Niestety każdy tłumik pełni w wydechu jakąś rolę (tłumi dość konkretny zakres częstotliwości) i jeśli usunąłeś 2 z 3 (katalityczny i końcowy) to nieprzyjemny rezonans nie jest niczym dziwnym.

Dodatkowo jest to kwestia dość subiektywna, jednemu dane brzmienie może się bardzo podobać, inna osoba powie, że jest nie do zniesienia. Zajrzyj do działu "nasze filmy", tam masz trochę wydechów do posłuchania.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

gteeek

Ok dzięki bardzo

AdixST

Ja mam cały ori wydech i założone tylko większe końcówki i decat z GTPerformance. U mnie rezonansu nie ma i jest bardzo przyjemnie... Choć trochę mi już za cicho i chyba wywalę tłumik środkowy :D