ST225 Dymi na postoju

ziszek, 14.08.2017, 21:45 « poprzedni - następny »

ziszek

14.08.2017, 21:45 Ostatnia edycja: 14.08.2017, 23:13 by ziszek
Cześć,

od jakiegoś czasu zauważyłem, że moja Foka dymi na rozgrzanym silniku na postoju po ok ~5 minutach od zatrzymania. Dym nie jest stricte ani niebieski ani biały - bardziej siwy i nie ma go zbyt dużo. Czasami puści również dymka zaraz po odpaleniu ale nie zawsze (wczoraj po 2 dniach stania zero dymu). Zapach dość gryzący (nie tak jak olej spalany w 2T ale może syntetyk pachnie inaczej :D).
Mechanik mówi, że to uszczelniacze zaworowe i wymianę wycenił na od 3 do 4.5k co wydaje mi się trochę dużo.
Mieliście taki problem? I czy cena rzeczywiście jest tak duża?

Ogólnie to mój pierwszy post pomimo, że forum czytam od dawna (od kiedy mam STka) więc witam :)

Mały bump który może naświetlić problem:

1. Jakiś czas temu w trasie padł mi separator oleju - musiałem ~60km przejechać w takim stanie. Membrane wymieniłem na nówke od Volvo.
2. Na 99% mam do dokręcenia kolektor wydechowy (identyczny dźwięk jak kolegi z forum:Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.youtube.com/watch?v=cJI6rnfPWbs) - moze nie być związane ale warto dać info ;)

Biorąc pod uwagę fakt, że przy padniętej odmie mogło mi powciągać uszczelniacze pytanie sprowadza się w sumie do tego, czy to na pewno jest tak droga operacja?