Mój konik ST220

Srg_MM, 13.08.2017, 12:38 « poprzedni - następny »

bishop

Cytat: Srg_MM w 04.10.2017, 12:17Myślicie że z tymi nakładkami to mega wiocha?
Nie obraź się ale to "mega" to mało. Masz focusowe hamulce, odśwież je i bądź dumnym posiadaczem ST 220 z podstawowym modem;]
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

Srg_MM

Spoko nie obrażam się ;) po prostu podoba mi się to co nie znaczy że tak samochód będzie lepiej wyglądał :) a tak mam za i przeciw,mogę  skalkulować żeby nie polecieć za bardzo i nie wyszłedł z tego ulep po agrotuningu ;)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

T

Takie nakładki to jest "akcesorium" z kategorii "alu-kołpaków", chromu sprzedawanego na metry i choinki o zapachu kokosowym do malucha. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

sseebbaa1

Cytat: Srg_MM w 04.10.2017, 22:22a tak mam za i przeciw,mogę  skalkulować żeby nie polecieć za bardzo
Dobrze, że kolega ma zdrowe podejście do zwracania mu uwagi :) Nawet jeżeli się zagalopował, to tym dyplomatycznym stwierdzeniem ładnie wychodzi z sytuacji.

A tak naprawdę o to chodzi, żebyśmy mogli dyskutować o planowanych modach. Do tego jest forum :D


Zrób tak jak doradza kolega:
Cytat: bishop w 04.10.2017, 14:39odśwież je i bądź dumnym posiadaczem ST 220 z podstawowym modem;]
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

enforte

Cytat: Srg_MM w 04.10.2017, 12:17
Myślicie że z tymi nakładkami to mega wiocha?

Zdecydowanie więcej szacunku na ulicy i forum da ładnie odświeżony oryginalny zacisk.

Cytat: sseebbaa1 w 04.10.2017, 13:32
Od strony technicznej też jest to niepożądane. Osłona będzie blokowała w jakiejś części rozpraszanie ciepła z zacisków.

A czy umiejscowienie odpowietrznika (góra/dół) na tych nakładkach ma znaczenie? Taki żarcik ;)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/85146

T

Cytat: enforte w 08.10.2017, 00:11Zdecydowanie więcej szacunku na ulicy i forum da ładnie odświeżony oryginalny zacisk.
Szczególnie, że to przecież są bardzo duże i konkretnie wyglądające zaciski. Nie ma potrzeby ich niczym maskować, wręcz przeciwnie -- wyeksponować!

Może to nie są wielotłoczkowe Brembo, ale wstydzić się naprawdę nie ma czego. :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Srg_MM

Witam panów po kilku tygodniach walki i pomocy seby (wielkie dzięki :) )udało mi się zrobić własny short shifter ;) W założeniu miałem zrobienie czegoś prostego z najmniejszą liczbą elementów i udało się. Kilka projektów poszło do kosza na papierze lub już fizycznie,  latały daleko :P obecnie od tygodnia testuję ostateczną, tak mi się wydaje, wersję shiftera. Oczywiście trzeba to dopieścić wizualnie ale to już kosmetyka. Ma działać i działa. Mam zrobione kolejne dwa jeśli ktoś miałby ochotę potestować i spróbować chętnie wyślę i posłucham opinii :)

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

rajman

Mogę to stestowac bo na shotshiftera od seby czekam od jesieni ;)

Tyle że ja mam diesla więc nie wiem czy na takim gronie testujących Ci zależy ;)

sseebbaa1

Cytat: Srg_MM w 30.03.2018, 19:16Witam panów po kilku tygodniach walki i pomocy seby (wielkie dzięki  )udało mi się zrobić własny short shifter ;)
Fajnie! Sprawdzałeś czy trzyma się stabilnie na ramieniu skrzyni? Teoretycznie to wycięcie powinno go stabilizować, ale czy tak jest faktycznie?

Sworzeń jest nierdzewny, czy zwykła stal?

Cytat: rajman w 31.03.2018, 06:23bo na shotshiftera od seby czekam od jesieni ;)
No wiem... :} Totalny brak czasu. Ale jak już skończę, to za to będę miał więcej sztuk dla kolegów z forum, hehe!
Robi się cieplej i będę mógł w garażu dopracować tych kilka sztuk (są zadziory po obróbce CNC), a potem wysłać je do anodowania.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Srg_MM

Tak wszystko działa jak powinno nie ma żadnych problemów z utrzymaniem się twora na dźwigni. Sworzeń kupiłem jak do siłowników gazowych podejżewam że jest on tylko ocynkowany, noe wiadomo jak to będzie się zachowywać po pewnym czasie ale jeśli to działa to nie powinno się temu nic stać ;)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

rajman

Dotarł dziś do mnie shorshifter od @Srg_MM i powiem szczerze działa jak powinien :)

Mam póki co nieodparte wrażenie jak by biegi nie wchodziły do końca, ale wszystko działa jak należy.

Montaż jest bezproblemowy, ale mam jedno pytanie, ten bolec na który nakłada się linkę ma być wkręcony do oporu? Bo na zdjęciu widzę że jest niedokręcony a ja go zapakowałem ile fabryka dała :)

Dzięki jeszcze raz za przesyłkę, daj znać jak się odwdzięczyć, może chociaż przelać coś na piwko ++

Pozdro

Srg_MM

Cytat: rajman w 20.04.2018, 14:24
Dotarł dziś do mnie shorshifter od @Srg_MM i powiem szczerze działa jak powinien :)

Mam póki co nieodparte wrażenie jak by biegi nie wchodziły do końca, ale wszystko działa jak należy.

Montaż jest bezproblemowy, ale mam jedno pytanie, ten bolec na który nakłada się linkę ma być wkręcony do oporu? Bo na zdjęciu widzę że jest niedokręcony a ja go zapakowałem ile fabryka dała :)

Dzięki jeszcze raz za przesyłkę, daj znać jak się odwdzięczyć, może chociaż przelać coś na piwko ++

Pozdro
Też miałem takie wrażenie i często poprawiałem drugi raz :P ale powiem ci że później jak zdjełem to wkurzalem sie że musze machać wajchą :D
Galka na full zeby się zacieła na podstawie także wszystko ok ;)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka