Mój konik ST220

Srg_MM, 13.08.2017, 12:38 « poprzedni - następny »

Srg_MM

13.08.2017, 12:38 Ostatnia edycja: 13.08.2017, 13:17 by Srg_MM
Cześć i czołem

Od kilku miesiecy jestem szczesliwym posiadaczem Forda ST220. Nie powiem zakochalem sie i postanowilem troche pokombinować. Przetrząsnełem fora i wypracowałem wizję mojego przyszłego wozidła a także modyfikacji pod siebie  :D  
Może na początku pokaże czym się wożę:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



I moim zdaniem najlepsza część tego samochodu(oprócz silnika  ;)):

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.







Tak sié to prezentuje co udalo mi sie zrobic:
-zmiana podświetlenia wewnątrz na led
-przyciemnienie szyb
-nowy kluczyk "scyzoryk" od Jaguara

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Tak to niewiele ale patrząc na to jak traktowałem poprzedni samochód to już cos  :D

W planach:
- dolot (wkładka K&N lub cały kit)
- shortshifter (myślę, szukam, pomysł jest tylko wykonać)
- chlodnica oleju (zamówiona czekam)
- zmiana zacisków na te z Foki (takze czekam na odp ile wyjdzie nowy zestaw, mam uzywane zaciski, tarcze i klocki za jakies 1100zl nie wiem czy sens zakladac uzywki czy dolozyc na nowe)
- nowa szata graficzna zegarów
- malowanie wnętrza lamp
- polerka kolektora i ogolne ogarniecie wszystkiego pod maska
- decaty wkrótce zamówię (dzięki Seba za kontakt ;) )
- renowacja foteli ( nie są bardzo zniszczone ale nie zaszkodzi)
- nowa mapa (jeszcze nie wiem)

Tak to mniej więcej wygląda  ;)


Pozdrawiam, Mateusz

japan200


sseebbaa1

Miło widzieć na forum kolejne Mondeo ST220! :)

Widzę, że poprzedni właściciel już zainwestował w niższe sprężyny. Zobacz jakie tam sprężyny siedzą, bo tył jakoś dziwnie niżej, niż przód...


Cytat: Srg_MM w 13.08.2017, 13:38- shortshifter (myślę, szukam, pomysł jest tylko wykonać)
Z zainteresowaniem czekam co wymyślisz :stupid:
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Srg_MM

14.08.2017, 08:13 #3 Ostatnia edycja: 14.08.2017, 08:18 by Srg_MM
Z tylu jest ten problem ze nie mam poduszek... niestety okazalo sie juz w uk wiec czekam na powrót do Pl i wtedy to ogarne ;) jeszcze na dodatek nie wiem czy mcperson z przodu siedzi tak jak powinien....czasem sciaga na jedna strone a zbierznosc byla ustawiana takze jest zagwostka ;)


Szczerze to mam jeszcze nizsze zawieszenie ale nie chcialem ryzykowac :D

caqerr

Nie kupiłeś czasem tego STeka w wadowicach albo okolicach Wadowic ?

Srg_MM

15.08.2017, 09:10 #5 Ostatnia edycja: 15.08.2017, 22:35 by Srg_MM
Cytat: caqerr w 14.08.2017, 14:35
Nie kupiłeś czasem tego STeka w wadowicach albo okolicach Wadowic?

Kupiłem dokładnie w Przytkowicach ;) poznajesz?

« Dodane: 15.08.2017, 22:35 »

Przygotowując się do powrotu do Polski zerknełem na opony...jednym słowem dramat aż strach że na tym dało się jeszcze jeździć...popękane to jedno ale to co się okazało po zdjęciu opony to już inna sprawa ;(
Taka choinka od wewnątrz

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Dodatkowo druga była pęknięta na połączeniu bierznika ze ścianką boczną na całym obwodzie...DRAMAT

Jakby tego mało było okazało się że TYLNY e amorki padają zaczynają cieknąć, tarcze jeszcze dają radę ale klocki już są na wykończeniu więc pewnie pierwsze do zrobienia po powrocie to hamulce tył i amorki(chętnie odkupię gdyby ktoś miał do opchnięcia ;) )

Ale tyle kiepskich wiadomości ;) zakupiłem praktycznie nowe Pirelli Cinturato P7 z końcówki 2016 roku (około 200 zł sztuka). Olbrzymia zmiana jeśli chodzi o mokre na rondzie próbowałem zarzucić tyłkiem....nie da rady trzymają jak przyklejone  :evil: zobaczymy jak na suchym, kolejna sprawa, że zrobiło się cicho w środku aż nieswojo :D

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Przy okazjii znalazłem na e-baju nowe decaty i zastanawiam się czy zamawiać w Polsce w GT czy kupić tu za cenę około 300 zł i liczyć się z ewentualnymi przeróbkami. Kwestia do rozmyślań przy piwie ;)

caqerr

Cytat: Srg_MM w 15.08.2017, 09:10Kupiłem dokładnie w Przytkowicach  poznajesz?


Tak, to nie jest ST tylko zwykłe 3.0 z dołożonym pakietem(co zresztą widać po zegarach).
Stał u jakiegoś blacharza/lakiernika i coś miał właśnie grzebane/malowane.
Ogólnie zły nie był, ale zdecydowanie cena była za wysoka jak na zwykłe 3.0 :)

sseebbaa1

Cytat: caqerr w 17.08.2017, 16:44to nie jest ST tylko zwykłe 3.0 z dołożonym pakietem(co zresztą widać po zegarach).

A to ci niespodzianka.
Ja nie zwróciłem uwagi na zegary.

Ale to ważna informacja dla właściciela, chociażby pod względem późniejszego dobierania części.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

veg

VIN pokaże wszystko :)

Srg_MM

Też mi szczęka opadła  ;(

Ale jedna sprawa jest dziwna po co ktoś siliłby się na taką modyfikację? To nawet nie kwestia wyglądu z zewnątrz bo nawet amortyzatory jak miałem okazję sprawdzić są z ST

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Tył też oryginał. Po co kombinować i szukać części od ST skoro od zwykłego mondka są bardziej dostępne?
Mam rację czy się mylę?


Co by nie było nie odpuszczę ulepa ;) VIN wszystko rozjaśni sprawdzę jak wrócę.

Swoich modów nie odpuszczam ;)  Póki co dostałem chłodnicę oleju.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Podstawka i węże w PL i montuje :) Zdecydowałem też kupić decaty w anglii, liczę się z przeróbkami ale i tak wyjdzie mnie to taniej niż robić to w Polsce.


Zalazłem zaciski od focusa ST225 mk.2 z tarczami i klockami Mitex-a w dobrej cenie i teraz pytanie do specjalistów czy to będzie pasować czy nie.

sseebbaa1

Amortyzatory są rzeczywiście zastanawiające.
To może jednak sama deska rozdzielcza była przekładana? :D

Ale nie ma co dywagować. Sprawdź VIN na stronie etis ford.
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

T

Przypuszczam, że raczej ktoś przełożył licznik (bo zwykły tańszy). Chociaż do myślenia dają elementy które nie występowały seryjnie w ST (a w każdym razie nie często) czyli chrom na tylnej blendzie, klamkach, listwy na drzwiach. Do tego tylne światła po 2 lifcie, a zderzaki przedliftowe. Na pewno warto sprawdzić VIN.

PS Gdybyś chciał zegary z ST to zostały mi jeszcze te z mojego auta.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

Srg_MM

17.08.2017, 18:35 #12 Ostatnia edycja: 17.08.2017, 18:39 by Srg_MM
Mondeo 2001-2007, 3.0L Duratec SE EFI (200PS), Panther Black Metalik

« Dodane: 17.08.2017, 18:38 »

Cytat: Tomasz w 17.08.2017, 18:29

PS Gdybyś chciał zegary z ST to zostały mi jeszcze te z mojego auta.

Mam zamiar zamówić całkowicie inne ;)
Z tej stronki : Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moman.pl/ford-mondeo-mk3---po-lifcie---configurator,138,252185.html

« Dodane: 17.08.2017, 18:39 »

Zaraz wyjdzie że to pół ST pół Mondeło :D

T

Cytat: Srg_MM w 17.08.2017, 18:35Mondeo 2001-2007, 3.0L Duratec SE EFI (200PS), Panther Black Metalik
Czyli masz zwykłe 3.0 V6 doposażone o pakiet ST, fotele, wydech i być może coś jeszcze. :)

Cytat: Srg_MM w 17.08.2017, 18:35Mam zamiar zamówić całkowicie inne Wink
Z tej stronki:Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://moman.pl/ford-mondeo-mk3---po-lifcie---configurator,138,252185.html
Tylko pamiętaj, że w ST220 skala prędkościomierza kończy się na 280 km/h. :D
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

bishop

Cytat: Srg_MM w 17.08.2017, 18:01Zalazłem zaciski od focusa ST225 mk.2 z tarczami i klockami Mitex-a w dobrej cenie i teraz pytanie do specjalistów czy to będzie pasować czy nie.
Zaciski z foki wchodzą p&p.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html