Mondeo mk3 Low kombi RS.

bobrowy.93, 09.08.2017, 23:10 « poprzedni - następny »

bobrowy.93

Witam serdecznie!
Chciałbym sie pochwalić swoim Synkiem którym jest mondeo mk3 w wersji kombi z 2001r z  silnikiem 2.0 Tddi o seryjnej mocy 115km.
Auto posiadam od 11 listopada 2011. Jest to moje pierwsze auto aczkolwiek mam do niego wielki sentyment i nie zamierzam sie go pozbywać tak wiec rośnie w sile.
Moja przygoda z tuningiem zaczęła sie w zasadzie w 20154 gdzie nabyłem swoje pierwsze alusy 17' 8j et 35 :)
Dodam iż auto kupiłem na kolpakach :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Pod koniec 2015 roku jakoś założyłem pierwszy kit obniżający ta technix -50/-50 i wpadło tez jakoś malowanie kołek.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


W marcu 2016 roku chciałem spełnić jedno z marzeń i kupiłem sobie wymarzone repliki BBS (Dare rs). No byłem nieziemsko zachwycony tym kołkiem aż wkońcu siadło :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Na koniec września 2016 roku miałem nie miła niespodziankę, wymuszenie, oczywiście jechałem z niewielka prędkością aczkolwiek straty i tak były spore jak na 40km/h.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Długo trwało nim ubezpieczalnia wypłaciła pieniążki, do tego czasu Zdarzyłem odłożyć  troszkę gotoweczki na pomysł jaki sie zrodził wieczorem w dniu wypadku :) nie powiem, zdolowalem sie strasznie po tym dzwonię, to auto od zawsze było moim piescidelkiem, a tu nagle nie z mojej winy taki szok. Dzięki moim wspaniałym znajomym, którzy rownież są członkami "Mondeo Klub Polska" szybko sie podniosłem, nie było czasu na straty, od razu jeszcze tego samego wieczoru oszacowaliśmy straty i Ew. Koszta naprawy. Pomysł padł by wrzuci mój wymarzony pakiet. Co by tu duzo gadać, auto dostało pakiet w postaci zderzaka przód, tył, listwy progowe, lotka, zostały rownież zmienione lampy na przerobione z soczewkami hella, wiekszy ic, zamalowany znaczek w przednim grillu, wygładzony przedni zderzak bez wnęki na rejestracje, tylna bleda na klapie rownież została wygładzona (usunięte zostało logo Ford) po czym auto dostało nowy lakier poza dachem. Tydzień temu trafiła sie mega okazja i kupiłem zawieszenie gwintowane Kw

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Obecnie Auto stoi na felgach 18' 8j et 42
Dystanse przód-5mm, tył- 25mm
Jak juz mówiłem, wiekszy ic, decat, wyrzucony tłumik końcowy, turbo hybryda, strojenie u Heko. W środku jakies tam drobnostki typu dołożone tweetery zabudowane w trójkątach, słupek z zegarami i zabudowa w bagażniku z Johnym walkerem + subwoofer :P
Na dzisiejszy dzień prezentuje sie tak:

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Dziękuje, pozdrawiam maniaków

bishop

Ładne zrobione mondeo. Psuje tylko ta duża tablica rejestracyjna:)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

bobrowy.93

Jakies tam koncepcje są na ta tablice, a co mógłbyś podpowiedzieć kolego? Słyszałem ze wiele osób zamawia ja Allegro jakies małe a ori wozi ze sobą w razie kontroli?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

fabio210

To ile wypluł na hamowni?
Ogólnie, ekstra autko.

bobrowy.93

Seria pykla 115km i 300Nm. Po strojeniu wyszło tylko 133km i 340Nm ponieważ układ paliwowy nie wydawał, mimo tego osiągi stokroć lepsze niż były ;) obecnie układ ogarniete i bede sie przybierał do wyjazdu do Heko :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

MAG

18.08.2017, 10:34 #5 Ostatnia edycja: 18.08.2017, 10:35 by MAG
Bardzo fajne Mondeo.

Tylna blenda bez znaczka zawsze mi się podobała, ale przod z tak zamontowaną tablicą wygląda "średnio".
IMHO naklejka na zderzaku, a ori tablica na podszybiu plus w aucie tekst kodeksu drogowego gdzie brak info o sposobie i miejscu montażu przedniej tablicy.

« Dodane: 18.08.2017, 10:35 »

Tylko pytanie, czy naklejka nie zostalaby potraktowana jako tablica podrabiana, a na to juz jakies paragrafy są...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

steveno

ładny projekt graty i bezawaryjności
Do przodu!!!

bobrowy.93

Dzięki :) ogólnie ci do blachy to słyszałem ze jest przepis związany z montowaniem tablicy, ze powinna byc w miejscu wyznaczonym przez producenta i umieszczona centralnie. A co do naklejek, stosują tez ludzie takie małe blachy ale jak jest podczas kontroli to nie wiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

MotoManiaq

I na takie mondeo zwraca się uwagę , fajnie wyszlo, powiedz tylko czym tylne lampy przyciemniłeś? ;))

Flower

Jeżdżę od pól roku bez tablicy z przodu i nie miałem problemów. W razie czego wkładaj za szybą i nie powinno być problemu. Jak się znajdzie czepialska drogówka to możesz się wybronić, bo któryś z paragrafów mówił że ma być z przodu w miejscu widocznym.
Nie każda morda pasuje do Forda, a moja tak :D

bobrowy.93

Lampy przyciemnione sprayem do lampa. A co do blachy to kiedys mojego braciaka trzymali i sugerowali przepis Ze w miejscu wyznaczonym przez producenta, wiec zaczal sie z nimi kłócić ze on miejsca wyznaczonego nie ma i kazali mu spie.. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

patro6

Trudno przejść obojętnie obok Twojego synka! Jest grubo

bobrowy.93

Mały up!
Wpadły heble z foki st mk2.
Rozebralem i pomalowałem trochę wkłady lamp i maskownice soczewy w czarny mat :)

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Na pierwszym planie w ostatniej fotce co prawda gofer ale ładnie synek sie prezentuje na drugim Planie :) podoba mi sie to foto :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

AdixST

Zabiegi jak najbardziej na plus, od dłuższego czasu myślę nad lampami z czarnym środkiem i się chyba zmobilizuję :)