[Focus] Naprawa Silnika 2.5 Turbo ST

goralsim, 24.07.2017, 22:00 « poprzedni - następny »

goralsim

Witam,
jestem posiadaczem Forda Focusa ST 2.5 turbo benzyna z 2008 roku (polift). Niestety uszkodzona została misa olejowa przez co przytarł się wał na 1 cylindrze. Trochę rozeznałem się w temacie i ogólnie ciężko z częściami do tego silnika (np. panewki korbowodowe). Czy ktoś z użytkowników zmagał się z taka naprawą lub wie coś na jej temat ? Ostatecznie trzeba będzie wymienić silnik na drugi i teraz pytanie czy silnik HYDA z Focusa jest w 100% wymienny i pasuje plug&play z silnikami HUBA i HUWA z Mondeo, Kugi czy S-Maxa? Z tego co się zorientowałem to pasują silniki od Volvo z oznaczeniem B5254T3? Ewentulanie jakie jeszcze silniki pasują i który najlepiej wybrać ? Czekam na jakieś informacje. Z góry dziękuję

loockas

Tu Ci pomogą:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fsv-performance.pl/


PyRsHaL

Potwierdzam - mają dostęp do wszystkich części i wiedzą co robią
Serwisuje i modyfikuję już u Tomka od kilku lat - zawsze na najwyższym poziomie.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

goralsim

a coś innego na temat (7 tysi za zrobienie samego dołu to trochę dużo)? chodzi mi głównie o informacje od czego będzie pasował silnik lub taki element jak wał z korbami ? ewentualnie kogoś kto ma coś takiego na sprzedaż.

MAG

Sensownego słupka poniżej 5-ki nie kupisz, a jeszcze jak doliczysz swap i pare innych rzeczy, to cena wyskoczy prawie taka sama.

Gdybym dzisiaj miał awarię która przytrafiła mi sie w zeszłym roku, to robiłbym remont a nie wymieniał słupek (chociaż akurat dobrze trafiłem) ...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

PyRsHaL

No trafić na dobrą sztukę nieraz graniczy z cudem...
Ile razy pojedziesz obejrzeć silnik "igła", a na miejscu się okazuje że woda w cylindrach stoi i silnik to trup...
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance

loockas

Ja wychodzę z założenia, że lepiej remontować własny niż kupić używany. No chyba, ze trafisz w pewniaka od kogoś zaufanego. Wg mnie jedno i drugie rozwiązanie cenowo wyjdzie bardzo podobnie.

MAG

Cytat: loockas w 25.07.2017, 23:16
Ja wychodzę z założenia, że lepiej remontować własny niż kupić używany. ...
Szczególnie w przypadku, gdzie cenowo wychodzi to prawie to samo.

Co innego gdyby remont miał być kilka tysi droższy niż wymiana silnika...
Kwatery na lato w Gdańsku: <br />Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php?topic=4735.0

loockas

No w tej sytuacji tak wychodzi, bo te silniki nie są tanie. Miałem kiedyś Toledo VR5. Tam remonty były faktycznie grubo do przemyślenia, bo silnik z gwarancją można było kupić do 1kzł...

T

Moim zdaniem zazwyczaj zdecydowanie lepiej remontować. Wyjątek to sytuacja, w której np. awaria wskazuje na ryzyko pęknięcia bloku czy głowicy. Coś takiego trudno zweryfikować.

Tutaj mowa jest o przytarciu wału na jednej panewce. Jeżeli nic temu silnikowi poza tym nie dolega (warto sprawdzić jeszcze pierścienie i głowicę) to pewnie warto go wyremontować.

Używany silnik to wielka niewiadoma. Często są to silniki z auto powypadkowych albo leżące w garażu przez parę miesięcy. W bardzo różnym stanie. Taki używany silnik należałoby przynajmniej rozebrać i pomierzyć przed montażem. A przy okazji wymienić zużyte elementy, co dość mocno zwiększa koszty.
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Fordtuning.pl
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Samochody.club

goralsim

Też bym wolał naprawić. W serwisie panewki bez problemu dostępne w niezłej cenie bo 115zł za komplet na 1 tłok, ale nowy wał  ponad 6000zł a używek kompletnie brak...

PyRsHaL

Byłby już dawno naprawiony jakbyś oddał do FSV - Tomek ma wszystkie części na miejscu :)
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.Focus ST MK2 "monSTer" | 352KM 495NM by Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.FSV-Performance