Najstarszy klub fanów szybkich Fordów, wersji ST i RS oraz tuningu


[Mondeo] ST220 FL

Miha_u, 23.07.2017, 11:39 « poprzedni - następny »

Miha_u

23.07.2017, 11:39 Ostatnia edycja: 23.07.2017, 11:46 by Miha_u
Hej,
poniżej parę fotek fotek mojego mondeo.
Rocznik 2005, czysta benzyna, niestety bez tempomatu  :(
Samochód kupiony od pierwszego właściciela w Polsce (import prywatny), pełna historia serwisowania zarówno w Niemczech jak i w kraju.

Co do planów:
- dystanse
- doprowadzenie grilla do ory stanu- w środku ktoś go pomalował na czerwono
- ogarnięcie dolnej atrapy- mała przygoda parkingowa poprzedniego właściciela- zerwane zaczepy
- cut out na wydech
- audio
- mała korekta lakieru (sporo swirli)
- nowy lakier na felunek


Samochód jeszcze nieprzerejestrowany, wkrótce będzie na blachach WY.

Pozdrawiam :)

PS. Przy okazji się zapytam- gdzie tutaj na forum jest jakieś info odnośnie spotów?  :}


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



bishop

Cytat: Miha_u w 23.07.2017, 11:39- doprowadzenie grilla do ory stanu- w środku ktoś go pomalował na czerwono
Ktoś wpadł na genialny pomysł :P A auto fajne. Rocznik fajny. Co do tempomatu to chyba można to dołożyć. A co do spotów to jest osobny dział na to Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/board,96.0.html
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://syntethic.artstation.com/
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.http://fordtuning.pl/index.php/topic,6207.0.html

Miha_u

Widzę tylko dział z przywitaniami ;)

rafek

Siema , widzę ST z okolic Płocka . Masz fure identyko jak moja i chętnie możemy się spotkać gdzieś na mieście . Oprócz mojego w płocku jest jeszcze 5 aut ale tylko w 4 się spotykamy .
WV Jetta 1.8 BP / POLOPONEZ 1.5 GLI / FORD Mondeo MK1 1.6 BP+LPG Kombi / FORD Mondeo MK2 1.8 BP+LPG Kombi / OPEL Zafira 2.2 DTCi / BMW 316i /ASTRA K 1.6 biturbo Kombi / ST220 Zombi lift 2005 Kombi / obecnie BMW F31 białe zombi , S Max 2,5 turbo  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.https://www.facebook.com/groups/1500198969994480/

Miha_u

Hej, on był przywieziony z okolic Płocka (ja jestem z Warszawy), teraz jest na blachach WY ;)
Pozdrawiam

Miha_u

Mały update:
Po zakupie się okazało, że pada pompa paliwa, wymieniłem ją na wydajniejszą o ciśnieniu roboczym 5.9 bara.
Dodatkowo standardowo- wymiana oleju na valvoline synpower 5w40
Oprócz tego:
- wleciał filtr gąbkowy pipercross
- zamontowałem moduł świateł dziennych (dzienne są w miejscu długich), podłączone wszystko pod automat
- żarówki w światłach długich wymienione na osramy 80W, barwa 5000k; w halogenach przeciwmgielnych wstawione o barwie 2600k
- ogarnięta dolna atrapa- siedzi już na swoim miejscu
- założony elektryczny cut out pomijający tylne tłumiki (sterowanie póki co z przełącznika, w przyszłości może zostanie podpięty pod przepływkę)
- zamontowane dwa subwoofery rockford fosgate p1s4-12, do tego okablowanie 53mm^2 i monoblock 1kW. Reszta audio po nowym roku.
- zakupiłem koła zimowe- co prawda to są 16" "stalusy", ale cóż...

- plan co do ory felg się zmienił- będą wypolerowane i na to bezbarwny

Przede mną wymiana tarcz i klocków tył- ale to raczej plan na grudzień/styczeń, bo nie ma patologii ;)

sseebbaa1

No to pokaż jeszcze na fotkach jak wyglądają te nowe światelka :)

Wymieniałeś dolną atrapę przedniego zderzaka? Mnie też to czeka, tylko ja zdaje się mam inny kolor tej kratki i przez to ceny są wyższe...
ST220 3.0 V6 226 KM ---> 265 KM  /  S-Max mk2 2.0 TDCi PowerShift 150 KM ---> 200 KM  /  Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.moje wcześniejsze Fordy

Miha_u

14.10.2017, 10:44 #7 Ostatnia edycja: 14.10.2017, 20:27 by Miha_u
Fotki jakieś strzelę (może dziś wieczorem), tylko muszę go najpierw umyć... stał parę godzin pod drzewem i jest cały... obsrany :D
Atrapy nie wymieniałem. Po prostu ją zamontowałem, tam są ze dwa zaczepy słabe- reszta jest ok. Muszę tylko ją jeszcze pomalować

« Dodane: 14.10.2017, 20:27 »

To tak:
bez świateł- ogólny pogląd na lampę- widać "niebieskawą" żarówkę
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



długie i mijania
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


ewidentnie widać, że długie są zdecydowanie zimniejsze niż mijania
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



dzienne- wiem, że to nielegal, ale grunt, że nie oślepiają- świecą z mocą 30%. Co do "niebieskich panów" - nimi się nie przejmuję. W poprzednim samochodzie miałem przez 7 lat czerwone kierunki, brak przeciwmgielnego, obrysówki, żółte pozycje świecące z kierunkami, głośny wydech, brak przedniej tablicy rejestracyjnej i jeździłem nim po całej Polsce i nie tylko :evil:
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.


Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.



przepustnica
Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć link.

Zaloguj się lub zarejestruj się za darmo żeby zobaczyć zdjęcie.




Cons

ile dałeś za montaż cut out?
Fiesta ST MK7

Miha_u

4 paczki, z tym że miałem dorabianą flansze, metalową uszczelkę i dodatkową tulejkę. Sam montaż 200zł, więc cena spoko ;)

Cons

czyli dobrze przewidywałem, że do 500 powinienem się zmieścić za całość

dzięki za info, pomogłeś mi decyzję podjąć :)
Fiesta ST MK7

Miha_u

Nie ma się co zastanawiać, rzecz jest fantastyczna :)
Aczkolwiek nie wiem jak w Krakowie z cenami. Generalnie ,,zwykły" tlumikarz takich rzeczy nie chce się podejmować

Cons

Nie, nie. Wiadomo, że do 'zwykłego' się nie wybiorę. A ceny na pewno nie są dużo wyższe, nawet jakby to było 600 zamiast 400 to przeżyję
Fiesta ST MK7

Miha_u

Z doświadczenia- kup samą przepustnicę (coś koło 220zł). Bez rur i uszczelek (te które dają w zestawie wydmucha po 50km) resztę niech dorabiają. Taniej Ci wyjdzie. Ja kupiłem z rurą, która się do niczego nie przydała

Cons

Zobaczymy jak to wyjdzie, chciałbym to wsadzić przed tłumik środkowy. No nic, trza umówić termin :D
Dzięki za pomoc!
Fiesta ST MK7